999 rezultate për

kampionĂt

"Amazon" hap thesin, ofron 1.15 miliardë euro për të blerë të drejtën e transmetimit të Serie A Kompania prestigjioze botërore "Amazon" mund të fitojë të drejtën e transmetimit të kampionatit italian (Seria A). Gj
Kampionati italian "ndizet" me Roma-Inter, Juve kërkon suksesin e radhës Me Milanin që rikthehet te fitorja dhe shkëputet në krye në kuotën e 40 pikëve, Interi do të provojë të bëjë të njëjtën
Granada – Barcelona, formacionet zyrtare: "Katalanasit" synojnë vazhdimësinë pozitive në kampionat Granada do të ndeshet me Barcelonën në kuadër të xhiros se 18-të të La Ligas. Barça qëndron në vendin e katërt me 31
Pirlo, kunj Milanit: Treguam se kush komandon në kampionat, ata shënuan një gol me faull Trajneri i Juventusit, Andrea Pirlo, nuk i ka kursyer kunjat, pas triumfit 1-3 në transfertë ndaj Milanit. Në prononc
Manchester United – Wolves, formacionet zyrtare: "Djajtë e kuq" synojne vazhdimësinë pozitive në kampionat Sonte (e martë) do zhvillohet ndeshja mes Manchester Unitedit dhe Wolves, e vlefshme për xhiron e 16-të të Premierligës.
Ish-trajneri i njohur italian: Milan dhe Inter favoritë për fitimin e kampionatit Ish trajneri i mirënjohur, Marcello Lippi, ka dhënë mendimin e tij se kush do të fitoj titullin e kampionit në Serie A.
Barcelona u rikthye te fitorja në kampionat, Messi largohet urgjent me avion drejt Argjentinës Barcelona shkoi në aeroportin e Vajadolidit me Leo Mesin, por u rikthye pa yllin argjentinas. Sipas gazetës “MARCA”,
Plagoset rëndë gjyqtari në ndeshjen e kampionatit shqiptar, përfundon në spital Një ngjarje e rëndë dhe e shëmtuar është shënuar ditën e sotme në ndeshjen Delvina-Albpetroli, e vlefshme për kategorinë
Liverpool tregon "dhëmbët" në kampionat, "shkërrmoq" Crystal Palacen (VIDEO) Liverpooli ka fituar me rezultat të thellë 7-0 në udhëtim te Crystal Palace në kuadër të javës së 14-të në Ligën Premier
Pioli i pranon: Milani është mjaftueshëm i fortë të garojë me Juventus dhe Interi për kampionatin Trajneri i AC Milanit, Stefano Pioli ka besimin se këtë edicion skuadra e tij mund të garojë me Juventusin dhe Interin p
Pirlo: Atalanta është një ekip i fortë, një kampionat i çuditshëm Andrea Pirlo foli në koferencën për shtyp për ndeshjen me Atalantën në “Allianz Stadium”, duke e etiketuar ekipin bergam
Dinamo drejt Superiores, fiton dhe merr kryesimin e kampionatit Dinamo ka marrë fitoren e radhës në ditën e sotme të Kategorisë së Parë, Grupi A. Kryeqytetasit kishin një sfidë nda
Bylis gjen fitoren e parë të kampionatit, Kastrioti humbet sërish (VIDEO) Bylis ka marrë fitoren e parë të kampionatit në ditën e sotme teksa ia kanë dalë në shtëpi të mposhtnin Kastriotin me re
Borussia Dortmund turpërohet nga Stuttgart (VIDEO) Borussia e Dortmund pa Erling Haaland nuk është më e njëjta skuadër dhe këtë e tregon ecuria e dobët e verdhezinjëve në
Tottenham - Arsenal, formacionet e mundshme: Derbi që premton spektakël (FOTO LAJM) Në kuadër të javës së 11-të të Premier League, do të zhvillohet derbi i Londrës midis Tottenham dhe Arsenal. Një derb
Gjici: Kukësi është ndërtuar për kampion Presidenti i Nderit i Kukësit, Safet Gjici, mendon se për të folur për titullin kampion do të duhet të pritet gjysma e k
Barcelona – Ossasuna, formacionet zyrtare: Katalanasit kërkojnë daljen nga kriza në kampionat Barcelona kërkon të ndalojë serinë negative në kuadër të xhiros së 10-të të La Ligas ndaj Ossasunas. "Blaugranët" kan
Liverpol me plot mungesa shkatërron Leicester (VIDEO) Liverpool ka mundur 3-0 Leicester-in në javën e 9-të të Premier League dhe ka kapuar Tottenhamin në krye të kampionatit
"Egbo duhet të jepte dorëheqjen kur doli kampion me Tiranën", Lila komenton dhe suksesin e Kombëtares Ish-futbollisti i Kombëtares, Andi Lila, foli pas triufmit të Shqipërisë 3-1 ndaj Kazakistanit. I ftuar në studion e
Djali i 7 herë kampionit të botës në Formula 1, gati për të debutuar në kampionatin më të bukur të automobilizmit Djali i 7 herë kampionit të botës në Formula 1, Michael Schumacher, ndihet gati për të debutuar në kampionatin më të buk