999 rezultate për

kampet

Kampet e refugjatëve në Afrikë, Macron: Ja si mund të funksionojnë Presidenti francez Emmanuel Macron thotë për BBC se planet e BE për të ngritur qendra pritjeje të emigrantëve në Afrikën
Gjermanët janë të lumtur: Kampet e refugjatëve të ngrihen në Shqipëri CDU i thotë Po Shqipërisë për negociatat, megjithatë pas kësaj vjen por, thotë deputeti i CDU-së, Johann Wadephul. Ai
Kampet e refugjatëve në Shqipëri? Zyrtari austriak pranon se ekziston një plan Në media flitet për mundësinë e ngritjes së qendrave të refugjatëve në Shqipëri e vende të tjera të Ballkanit. Drejt
Polonia kërkon kriminelë nazistë përmes Interpolit Me ndihmën e Interpolit Polonia po kërkon 1600 ish-oficerë SS. Ata akuzohen se kanë kryer krime lufte në kampet gjermane
Rrëfimi i Drandes: Si humba ëngjëllim tim të vogël në kampin famëkeq të Tepelenës Ish-kryeministri Sali Berisha i ka kushtuar një status në Facebook rrëfimit të një nënë që ishte e internuar në kampin f
Vdes në kampet e varësisë ndaj internetit adoleshenti në Kinë Një adoleshent në Kinë ka vdekur dy ditë pasi u dërgua në një qendër trajtimi ndaj varësisë nga interneti. 18-vjeçar
Tmerr në kampet e Gjermanisë, digjet së gjalli 28-vjeçarja shqiptare Një vajzë nga Shqipëria ka ndërruar jetë në kampet e azilit në Gjermani. Mësohet se në qendren për refugjatë në Clem
Romët e Mitrovicës i dërgojnë fëmijët në shkolla serbe Komuniteti rom dhe egjiptian i cili jeton në Mitrovicë, i dërgojnë fëmijët e tyre të ndjekin mësimet në shkollat serbe n
Jeta e mjerueshme e emigrantëve në kampet australiane (FOTO LAJM) Më shumë se 1,250 azilkërkues të cilët çdo ditë jetojnë me shpresë se do të arrijnë në Australi, ndërsa u duhet që të vu
Dita e Kujtesës, 72 vjet më pas, foto nga tmerri nazist në kampet e Aushvicit (FOTO LAJM) Në 27 janar 1945, u hapën dyert e kampit të përqëndrimit të Auschwitz, për ti treguar të gjithë botës tmerret e Holokaus
Hebrenjtë kujtojnë shqiptarët: Na ndihmuat në kohë të vështira (FOTO & VIDEO) Kongresi botëror i hebrenjëve ka publikuar një video në të cilin përkujtojnë shqiptarët, duke i shpëtuar nga kampet nazi
Moti i keq në kampet në Greqi, refugjatët marrin rrugët drejt Shqipërisë Numri refugjatëve që hyjnë nga Greqia drejt Shqipërisë është rritur. Refugjatët nga Siria, India, Pakistani dhe Afga
Temperaturat e ulta në Greqi, kampet e refugjatëve në alarm (FOTO LAJM) Mijëra refugjatë në kampet e pritjes në ishujt Lesbos, Hios dhe Samos në Greqi, po i vuajnë më shumë pasojat e valës së
Moti i keq vë në rrezik refugjatët në kampet e Greqisë Ata që po vuajnë më shumë pasojat e valës së motit të keq që ka përfshirë edhe Greqinë janë mijëra refugjatë në kampet e
FRONTEX: ISIS-i po armatos refugjatët, rrezik sulmesh në Europë Organet greke të rendit po analizojnë me kujdes paralajmërimet e bëra nga Agjencia e Ruajtjes se Kufijve Europiane (FRON
Ganë/ Gratë të akuzuara si shtriga, mbyllen në kamp derisa të vdesin Komisionari i lartë britanik për Ganën ka apeluar te Qeveria për mbylljen e kampeve ku jetojnë të të ashtuquajturat shtr
Global Post / Emigrantët burra dhe adoleshentë shiten për 2 euro në kampet greke Vazhdon të thelloht kriza e emigrantëve sirian nëpër kampet ku ata jetojnë. Së fundmi, probleme të mëdha sociale kan
10 skuadrat me kampet më të bukura sportive (FOTO LAJM) Të jesh një skuadër e madhe, do të thotë që të kesh një infrastrukturë të plotësuar deri në detaje, ku lojtarët kalojnë
Dokumenti 24-faqesh, ja si po e ndërton ISIS shtetin e tij (FOTO LAJM) Politika e jashtme, kontrolli i burimeve të naftës apo arit, kampet e trajnimit dhe shkollimi i fëmijëve. Për të gjitha
Prostitucion dhe përdhunime në kampet e refugjatëve në Gjermani Punonjësit socialë dhe grupet e të drejtave të femrave në Gjermani kanë ngritur si shqetësim faktin se në kampet e qëndr