999 rezultate për

kalludra

Gjyqtari Kalludra fajëson prokurorinë për lirimin e Sylës Gjyqtari i rastit të Azem Sylës, Beqir Kalludra ka folur në lidhje me lirimin nga arresti shtëpiak i të akuzuarit Azem S
Gjykatësi Beqir Kalludra shtyn seancën ndaj Azel Sylës Seanca gjyqësore në rastin e njohur si “Toka” ku i akuzuar është ish-deputeti i PDK-së Azem Syla dhe të tjerët është sht
Gjykatësi Beqir Kalludra flet për gjykimin ndaj Shukri Bujës Procesin gjyqësor ndaj ish-kryetarit të Komunës së Lipjanit, Shukri Buja, si dhe ndaj nëntë të akuzuarve të tjerë për ko
Gjykatësi Kalludra paralajmëron me paraburgim drejtorin e KEK-ut Gjykimi për tenderin 6 milionësh të KEK-ut është shtyrë në mungesë të të akuzuarit Arben Gjukaj, drejtor aktual i KEK-ut
Gjykatësi Beqir Kalludra liroi njeriun që akuzohet për vjedhje miliona euro Beqir Kallurda është kryetar i trupit gjykues në rastin “Toka” kundër Azem Sylës dhe të tjerëve, i cili i lirua sot nga
Kalludra do të gjykojë Azem Sylën Rasti “Toka” në të cilin për tjetërsim të pronave shtetërore akuzohen Azem Syla dhe 21 persona tjerë, do të gjykohet nga
Donika: Populli është me ne Deputetja e VV-së, Donika Kadaj Bujupi tha se ashtu siç kanë vepruar ‘në mbrojtje të Republikës më herët”, njëjtë do të
Visar Ymeri flet për Albin Kurtin Kryetari i Vetëvendosjes, Visar Ymeri ka mirëpritur lirimin nga paraburgimit të dy deputetëve, Albin Kurti e Donika Kada
Albini e nervozon tepër mase gjyqtarin Kalludra Deputeti i Vetëvendosjes Albin Kurti ka drejtuar kritika ndaj gjyqtarit Beqir Kalludra, duke thënë se nuk pranon të gjyk
Albini ngelet në paraburgim, reagon Vetëvendosje Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar pas vendimit për zgjatjen e paraburgimit ndaj deputetëve Albin Kurti dhe Donika Kadaj Bu
VV e akuzon gjyqtarin Kalludra për fashizëm Deputeti i Vetëvendosjes, Sami Kurteshi, ka thënë se gjyqtari i grupit të deputetëve të VV-së, Beqir Kalludra po vepron
Mikullovci: Gjykimi ndaj deputetëve të VV, farsë që nuk do ta lejoja në teatrin tim Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Adem Mikullovci, ka qenë i pranishëm në seancën gjyqësore ndaj katër deputetëve të kës
Gjyqtari Kalludra largon Donikën nga seanca Gjyqtari Beqir Kalludra ka urdhëruar që deputetja Donika Kadaj-Bujupi të largohet nga seanca për shkak të pyetjeve ndaj
Deputetët e VV-së sot dalin para gjykatësit Kalludra Albin Kurti, Albulena Haxhiu, Donika Kadaj – Bujupi dhe Faton Topalli do të paraqiten në gjykim për hedhje të gazit në K
Kurteshi: Beqir Kalludra ka bërë shkelje ligjore Deputeti i Vetëvendosjes, Sami Kurteshi, sot përmes një konference për media ka thënë se gjyqtari Beqir Kalludra ka bërë
Gjykatësi: E nënshkrova udhër-arrestin për Albin Kurtin Gjykatësi i Gjykatës Themelore të Prishtinës Beqir Kalludra ka sqaruar dilemat nëse ndaj Albin Kurtit ka fletarrestim ng
Pritet arrestimi i tre deputetëve, flet gjyqtari Beqir Kalludra Deputetët Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi dhe Albulena Haxhiu pritet që sot të arrestohen nga Policia e Kosovës. Kët
Vjen reagimi i parë ndaj urdhërarrestit të tre deputetëve I vetmi që është paraqitur në seancën e sotme nga katër deputetët e Vetëvendosjes që akuzohen për hedhje të gazit lotsje
Policia në kërkim të deputetëve, Haxhiu thotë se nuk del nga shtëpia Derisa Policia e Kosovës po e kërkon deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, ndaj të cilit Gjykata Themelore e P
Shtyhet seanca, Albin Kurti e Kadaj "shpëtojnë" nga arrestimi Edhe këtë herë Albin Kurti nuk u paraqit në Gjykatë si i akuzuar. Për këtë arsye kryetari i trupit gjykues, Beqir Kallud