999 rezultate për

kajros

Shpërthim pranë aeroportit të Kajros (VIDEO) Të paktën 12 vetë janë plagosur pas një shpërthimi në një fabrikë kimike pranë aeroportit të Kajros, raporton agjencia s
Kapen në aeroport dy luanë të "droguar" brenda një valixheje Kur kontrollorët në aeroportin e Kajros po monitoronin kalimtarët, ata nuk u besonin syve të tyre; në një valixhe ishin
Egjipt/ Përplasen dy autobusë, vdesin 17 persona Të paktën 17 persona kanë vdekur dhe 16 të tjerë kanë mbetur të anë plagosur rëndë këtë të hënë, pasi dy autobusë janë p
138 gra dhe 17 fëmijë kanë humbur jetën nga aksidenti Avioni rus i rrëzuar sot në Egjipt kishte në bordin e tij 214 pasagjerë rusë dhe 3 ukrainas, thonë nga kabineti qeverita
Dënohet me vdekje ish-presidenti Morsi Për nxjerrje të sekretit shtetëror, një gjykatë e Kajros ka dënuar me vdekje ish-presidentin egjiptian. Dënimi me vdekje
Një i vdekur nga përleshja e policisë egjiptiane me protestuesit Forcat egjiptiane të policisë janë përleshur në Kajro me protestuesit e Vëllazërisë Myslimane, ku si pasojë një civil ka
Përgjaket Egjipti, 75 viktima në përleshjet e së premtes (FOTO-LAJM) Shkon në 75 numri i personave që kanë gjetur vdekjen gjatë protestave që u mbajtën ditën e premte në Egjipt. Mbështetës
Një i vdekur dhe 15 të plagosur në Kajro Një person ka vdekur dhe 15 të tjerë janë plagosur gjatë një sulmi kundër protestës së qindra mbështetësve të presidenti
Dhunë dhe zjarr në protestat e Kajros (VIDEO) Katër persona janë vrarë dhe mbi 200 të tjerë janë plagosur nga miliona njerëz që dolën në rrugët e Kajros. Protestuesit
Egjipt, sot manifestimi gjigand “Lëvizja e 6 prillit”, një prej formacioneve kryesore të opozitës egjiptiane, ka thirrur një manifestim të madh ditën e
Egjipti në kaos (FOTO LAJM) Në Egjipt janë mbyllur shkollat, bankat dhe tregjet e aksioneve, për shkak të protestave të vazhdueshme që kanë përfshir