999 rezultate për

kadaj

Gruaja që i ndryshon partitë del me libra në dorë Deputetja e AAK-së, Donika Kadaj-Bujupi bashkë me të rinjtë e partisë së Haradinajt kanë ble libra dhe kanë premtuar se
Donika Bujupi pendohet për aderimin në VV Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Donika Kadaj-Bujupi ka folur për kohën kur ajo u bë pjesë e Vetëven
Apeli konfirmon dënimet me burg ndaj Kurtit, Haxhiut, Kadajt dhe Topallit Gjykata e Apelit ka vërtetuar dënimin me burgim me kusht për liderin e Vetëvendosjes Albin Kurtin,Albulena Haxhiun,Donik
Deputetja nga Kosova: Pse gënjeni, kush tha që Shqipëria ka çmime të shtrenjta? (FOTO LAJM) Deputetja e AAK-së, Donika Kadaj ndodhet për një fundjavë në Shqipëri. Nga atje, Kadaj ka demantuar ata që po thonë
Pasi u ratifikua demarkacioni Donika dhe Visari marrin pjesë në një festë U bënë bashkë në Lëvizjen Vetëvendosje. Ai ishte kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje, që kishte marrë postin e të parit të p
Donika Kadaj: Nuk është koha të hedhim gaz lotsjellës Donika Kadaj-Bujupi nuk thotë se vetëm ka sakrifikuar për qytetarët e Kosovës kur votoi për kalimin e Marrëveshjes për S
Donika Kadaj jep dorëheqje Donika Kadaj-Bujupi ka dhënë sot dorëheqje nga Grupi Parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje. Poashtu, Kadaj-Bujupi ka dh
Deputeti i VV-së e provokon Donikën Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë filluar të hyjnë në sallën e Parlamentit. Ndër ta janë edhe deputetët e AAK-së.
Haradinaj: Donika Kadaj është me ne, ta votojmë Demarkacionin Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se nuk do të shkonin në seancë po të mos i kishin votat e nevojshme p
Sveçla habitet pse Shpendi nuk reagoi për kalimin e Kadajt në AAK Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Xhelal Sveçla, ka reaguar të hënën lidhur me kalimin e Donika Kadaj-Bujupit në Aleancë
Duda merr në mbrojtje Donika Kadajn Deputetja boshnjake e Kuvendit të Kosovës, Duda Balje i ka dalë në mbrojtje deputetës Donika Kadaj Bujupi lidhur me ofen
Sigurohet edhe një votë për demarkacionin Donika Kadaj-Bujupi është rikthyer në partinë e Ramush Haradinajt, pasi pati një kalim në Vetëvendosje. Nga kjo Qeveria
Si u largua nga AAK me plot kritika Donika Kadaj Donika Kadaj i është rikthyer sot AAK'së, partisë të cilën e braktisi për t'u bashkuar me Vetëvendosjen. Kadaj që la
Donika Kadaj rikthehet në AAK, kjo është politika Kryeministri i Republikës, Ramush Haradinaj ka konfirmuar rikthimin e Donika Kadaj-Bujupi në Aleancën për Ardhmërinë e K
A është kjo deputetja e VV-së që do ta votojë demarkacionin? Deputeti i Lidhjes Demokratike, Anton Quni, përvec se është bindur vetë për votimin e Demarkacionit, sic duket ka vendos
Dorëheqja e radhës në Vetëvendosje, largohet Donika Bujupi Donika Kadaj Bujupi është deputetja e radhës nga Lëvizja Vetëvendosje që ka hequr dorë nga të gjitha pozitat në kryesinë
Donika Kadaj-Bujupi braktis mbledhjen e VV Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosjes, Donika Kadaj- Bujupi e ka braktisur mbledhjen e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëv
Donika Kadaj kërkon dorëheqjen e Ramush Haradinajt Deputetja e VV-së, Donika Kadaj ka kërkuar dorëheqjen e ish- shefit të saj tash kryeministër i Kosovës, Ramush Haradinaj
Albini ngelet në paraburgim, reagon Vetëvendosje Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar pas vendimit për zgjatjen e paraburgimit ndaj deputetëve Albin Kurti dhe Donika Kadaj Bu
Kurti dhe Donika do të kalojnë vitin e ri në paraburgim Gjykata Themelore në Prishtinë ka marrë vendim që të akuzuarve, Albin Kurti dhe Donika Kadaj– Bujupi t’i vazhdohet masa