999 rezultate për

kĂtu

70 vite nga masakra e Mirditës ku u varën dhe pushkatuan 14 persona (FOTO LAJM) Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Baha, sot ka kujtuar 70 vjetorin e një masakre të përgjakshme gjatë periudhës së komun
Ndarja nga jeta e Gjergj Xhuvanit, presidenti jep mesazh ngushëllimi Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka ngushëlluar familjarët, miqtë dhe të afërmit e regjisorit Gjergj Xhuvani, i cili n
20 fotografitë më të spikatura nga e gjithë bota (FOTO LAJM) Çdo vit në botë bëhen mijëra fotografi të nivelit të lartë, për të shpërndarë kujtime apo peizazhe të jashtëzakonshme, h
"Mat" me cigare në ambjente të mbylluar, Rama: I'a ke fut katunit (FOTO LAJM) I menjehershem ka qene reagimi i kryeministrit Rama, pas nje fotoje postuar nga Brryli Broadway, teksa i pari i qeverise
Kjo bukuroshe sot është një super modele (FOTO LAJM) Bellen Rodrizgues është një ndër modelet më të parapëlqyera në botë me miliona ndjekës dhe dhjetra oferta për të pozuar.
Terror në Durrës, burri hyn me kallash në qendrën e votimit (VIDEO) Një 53 vjeçar ka hyrë me automatik në qendrën e votimit në Durrës duke tentuar që të ndalojë procesin e votimit. Poli
Thërriti Rama Ik! Administratori i PS rreh fëmijën në Durrës (FOTO LAJM) PD e Durrësit denoncon dhunimin e një fëmijë të mitur pranë një qendre votimi në zonën e Katundit të Ri. PD publikon
25 foto që tregojnë se realiteti është një çmenduri e rastësishme (FOTO LAJM) Duket sikur universi ynë përdor lojën e tij të preferuar të quajtur “Rastësi” për të provuar imagjinatën tonë. Ndonjë
DOKUMENTI/ Enver Hoxha: Si i pushkatuam para reparteve partizane 14 ballista e legalista Qarkorja e 25 qershorit 1945/ Emrat e të pushkatuarve dhe të dënuarve me burgim nga gjyqet ushtarake, në qershor ’45, me
Pudra e bebeve, Ku tjetër mund të përdoret Pudra që nënat përdorin për të vegjlit e tyre, mund të na vijë në ndihmë në shumë raste të tjera në përditshmëri. Ajo m
Disa komunistë dalin dhe japin show me diktatorin Enver Hoxha (FOTO LAJM) Portretet dhe simbolet e Enver Hoxhës dhe komunizmit u shfaqën sërish sot në mënyrën më të shëmtuar të mundshme. Kjo
Nata e fundit e Sabihasë, një prej vajzave më të bukura dhe intelektuale që u pushkatua nga komunistët! Diti Biçaku rrëfen qelitë e ftohta të burgut të grave intelektuale… Pak çaste para se Sabiha Kasimati të pushkatohej, të
Si u prit Hashim Thaçi në Londër? Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka mbajtur të premten në Londër një ligjëratë për situatën politike në Kosovë dhe ra
“Si karikaturë”, fansat shokohen nga fotoja e fundit e Zaiminës (FOTO LAJM Zaimina nuk e ka pranuar se ka bërë operacione plastike në fytyrë por në fakt të gjithë mendojnë ndryshe. Në fotograf
Shoferi dhe surrati më i çuditshëm në botë në një foto Një shofer autobusi në Nepal po shpreson të hyjë në Librin e Rekordeve Ginis, falë aftësisë së tij të pazakonshme për të
"Ahmetaj-Ramës: Vetë deshe, mbaje tani" (FOTO LAJM) Karikaturisti Bujar Kapexhiu, ditën e sotme ka realizuar një karikaturë ku në të shfaq Edi Ramën dhe ministrin e shkakru
Bujar Kapexhiu ironizon politikanët në fundvit, tregon karikaturën perfekte Bujar Kapexhiu tregoi në studion e Top Talk se si i ka marrëdhëniet me politikanët, të cilët janë protagonistët kryesorë
"U sakatuan" tre vite më parë, Stine befason me veprimin e tij ndaj Florit (VIDEO) Bëri bujë tre vite më parë sherri mes Stines dhe Flori Mumajesit në "Kënga Magjike". Asokohe Flori Mumajesi tregoi s
Karikatura e Ditës, Shaqiri shkatërron autobusin e Mourinhos (FOTO LAJM) Protagonist i Karikaturës së Ditës të Goal.com për ditën e hënë është mesfushori me orgjinë shqiptare i Liverpoolit, Xhe
E quajti "katunare", Jonida i përgjigjet koleges së Klan-it Emisioni i fundit i Jonida Shehut ishte pikërisht për Tiranën ku ndër të tjera u fol për traditat dhe zakonet. Por ky