juventusi

"Shpërthen" trajneri i Bologna-s: Gjyqtari ndihmoi Juventusin (VIDEO) Ndihmës trajneri i Bologna-s, Emilio De Leo, ka thënë se do të kishte qenë mirë nëse gjyqtari do të shikonte incidentin
E BUJSHME/ Juventusi synon mbrojtësin e Kombëtares (FOTO LAJM) Lajm i bujshëm nga Italia: Juventusi është duke vëzhguar nga afër mbrojtësin e Kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla. Ni
Shikoni se si 'plaku' Buffon ka shpëtuar Juventusin në minutat e fundit (VIDEO) Gianluigi Buffon bëri rikthimin e tij në Juventus këtë verë pasi kaloi një sezon me Paris Saint-Germain. Legjenda ita
Juventusi mposht jo pa vështirësi Bolognan (VIDEO) Pas fitores kundër Interi në xhiron paraprake, Juventusi e ka vazhduar ecurinë e ndeshjeve pa disfatë në këtë sezon të S
Juventusi kalon përsëri në avantazh përballë Bolognas (VIDEO) Pas pjesës së parë të mbyllur në barazim 1-1, 45 e minutat e dyta kanë nisur përsëri me gol për vendsasit. Pas një rr
Bologna barazon rezultatin përballë Juventusit (VIDEO) Pas golit tw avantazhit nga Ronaldo nuk ka vonuar shumw edhe goli i barazimit nga Bologna. Miqtw arritwn tw barazonin
Ronaldo kalon në avantazh Juventusin (VIDEO) Juventusi ka arritur të kalojë në avantazh Juventusin në 'Alliaz Stadium' përballë Bolognas. Wshtë Cristiano Ronaldo
Juventus-Bologna, formacionet zyrtare: 'Zonja e vjetër' kërkon fitoren e pestë rradhazi (FOTO LAJM) Juventusi dëshiron ta vazhdojë edhe në xhiron e tetë të këtij sezoni të ri të Serisë A ecurinë mbresëlënëse që e ka shfa
Juventusi vihet pas talentit të Valencias Talenti i Valencias, Ferran Torres ka tërhequr vëmendjen e drejtuesve të Juventus të cilët e ndoqen nga afër në sfidën e
Interi i rikthehet pistës Vidal, tentohet transferimi në janar Arturo Vidal vazhdon të mbetet një objektiv për Interin. Mesfushori kilian prej kohësh është në radarin e klubit zika
Juventusi mbi të gjithë, i vetmi ekip në Europë që s’ka pësuar disfatë Fillimi i mirë është gjysmë e punës. Një proverb që zë vend edhe në futboll, e sidomos për ekipin kampion të Italisë, Ju
Ronaldo fton Iscon ti bashkohet Juventusit Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo thuhet se e ka ftuar bashkëlojtarin e tij te Real Madridi, Iscon t’i bashkangjitet
Martinez optimist: Disfata përballë Juventusit na nxit për tu përmirësuar Sulmuesi i Interit, Lautaro Martinez, ka këmbëngulur se humbja 2:1 kundër Juventusit do të ndikojë si nxitje për përmirë
Emre Can: Nuk jam i lumtur te Juventusi Emre Can ka konfirmuar se nuk është i lumtur tani te Juventusi, por beson se do të ketë një rast për të luajtur përsëri
Juventusi gati ti rinovojë kontratën yllit të skuadrës Me ndryshimin e trajnerit, roli në skuadër për futbollistin e juventusit, Juan Cuadrado, ka ndryshuar. Nga mesfushorë kr
Moggi thumbon Interin: Kanë rrugë të gjatë për tu barazuar me Juventusin Pas derbit të Italisë, ish-drejtuesi i Juventusit, Luciano Moggi, ka "thumbuar" drejtuesi e zikaltërve për blerjen e sul
Nuk fal Wanda, "kunj" Interit: Ndaj Juventusit i mungoi Icardi Wanda Nara mendon se Interit i mungoi Mauro Icardi në derbin e Italisë të dielën mbrëma, të cilin zikaltrit e humbën 2-1
Juventusi i shkakton humbjen e parë Interit dhe i merr fronin (VIDEO) Juventusi është lider i ri në Serie A. "Zonja e Vjetër" e ka mposhtur 2-1 Interin në "Giuseppe Meazza", duke ia shkak
"Heshtje" në 'San Siro', Juventusi kalon përsëri në avantazh (VIDEO) Juventusi ka arritur të kalojë përsësi në avantazh përballë Interit në 'San Siro'. Goli është shënuar nga Gonzalo Hig
Shpërthen 'San Siro', Interi barazon rezultatin përballë Juventusit (VIDEO) Interi ka arritur të barazojë rezultatin përballë Juventusit në minuten e 17'. Një penallti e fituar u kthye në gol n