999 rezultate për

juridik

Bashkim komisionesh dhe politika jashtë, ç'ndodhi në Asamblenë e FSHF-së (VIDEO) Sot u mbajt Asambleja e Përgjithshme e Jashtëzakonshme e FSHF-së, aty ku u miratua statuti i ri. Presidenti Duka mori fj
Denoncimi i ish-mjekut të familjes: Drejtorët e spitaleve janë me juridik "Sot drejtori i Shëndetit Publik të qarqeve Tiranë, Durrës, Dibër është juriste, sepse përkthimi i VKM është thënë: Për
Gledi Mici bëhet me skuadër te re Gledi Mici vendos t’i bashkohet Prishtinës në elitën e futbollit kosovar. 29-vjeçari, i cili gjatë dy sezoneve të fu
Tragjedi në Kosovë: Studentja e juridikur vret veten në moshën 20 vjeçare Mëngjesin e sotëm është gjetur pa shenja jetë një vajzë 20-vjeçare nga Gllogjani i Deçanit. Mëngjesin e së dielës ësh
"Çështje juridike", Era Istrefi zbulon e mërzitur arsyen e "zhdukjes" së saj (VIDEO) Këngëtarja e njohur, Era Istrefi ka zgjedhur të sqarojë me anë të disa videove në ‘Instastory’ mungesën e saj të gjatë n
Bossi shqiptar i kokainës në Ekuador: Ëndërroja të mbaroja juridikun! Gramoz Rexhepi, personi që akuzohet se qëndron në krye të rrëmbimit dhe vrasjes së Jani Prengës, ka rrëfyer së fundmi se
Analizë juridike mbi vendimin për shkarkimin e Gjyqtarit Besnik Muçi Jurist- Jonel Baçi Vendimi më i fundit i Kolegjit të Posaçëm të Apelimit (KPA), mbi shkarkimin e Gjyqtarit të Gjyka
OSBE publikon raportin përfundimtar për votimet e 30 qershorit OSBE/ ODIHR ka publikuar raportin për zgjedhjet e 30 qershorit. "Zhvillimi i zgjedhjeve në krizë institucionale. Proc
Rudina Hajdari: Rezoluta pa vlerë juridike, zgjedhjet muajin tjetër Deputetja e Partisë Demokratike, Rudina Hajdari, e konsideron të pavlerë rezolutën e Partisë Socialiste për vendimin e I
ANALIZA JURIDIKE/ Pse Meta nuk mund të shkarkohet tani Nga Prof. Asoc. Dr. Jordan DACI 1. Hyrje e përgjithshme mbi sistemin e së drejtës, vlerat juridike, parimet j
Shovinizmi maqedon nxjerr kokë: Surrati i kësaj tallet me viktimat e aksidentit tragjik (FOTO LAJM) Profesoresha e Fakultetit Juridik në Universitetin e Shkupit, Biljana Vankovska, është tallur me tragjedinë e djeshme në
Pedagogia maqedonase kalon kufirin, tallet me viktimat e aksidentit (FOTO LAJM) Profesoresha e Fakultetit Juridik në Universitetin e Shkupit, Biljana Vankovska, është tallur me tragjedinë e djeshme në
Studentët e Juridikut kërkesë me 6 pika dekanit Studentët e drejtësisë që prej disa javësh po protestojnë, madje duke u ngujuar në mjediset e këtij Fakulteti, i janë dr
Zhduken xhirimet e arratisjes së Gruevskit Prokurori Shtetëror Publik, Lubomir Jovevski sot deklaroi se organet kompetente legjislative nuk i paraqitën në prokuror
Shteti nuk tregon faturat e kripura që po paguan për të akuzuarit nga Specialja Mbi 400 mijë euro janë shpenzuar nga fondi 1.5 milionësh që shteti ka ndarë për mbrojtjen e të akuzuarve nga Gjykata Spe
Policia private terror gjatë natës ndaj studentëve të Juridikut (VIDEO) Studentët e Ekonomikut dhe të Juridikut janë ngujuar në fakultetet përkatëse që prej mëngjesit të djeshëm. Ata kishi
Nuk ngopen, duan ende para nga xhepat e qytetarëve për t'u mbrojtur kundër Speciales Driton Lajqi, shef i Zyrës për Mbrojtjen Juridike për të Akuzuarit Potencialë nga Gjykata Speciale, ka thënë se tashmë ë
Aktakuzë edhe ndaj një kryetari komune, a do të shpëtojë edhe ky si të tjerët? Departamenti për Krime të Rënda, në Prokurorinë Themelore në Gjilan, pas zhvillimit të hetimeve ka ngritur aktakuzë ndaj
Veteranët thirrje të papritur për Sylejman Selimin Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së me anë të një reagimi për media ka thënë se nuk ka asnjë bazë juridike që Sy
Ekspertët tregojnë nëse Gruevski do të hyjë në qelinë e burgut Ekspertët juridik Xvonko Davidoviq dhe Besa Arifi, lidhur me vendimin e Gjykatës së Apelit për dënimin e ish-kryeministr