999 rezultate për

jugut

Moment i frikshëm, krokodili kafshon kujdestarin e kafshëve (VIDEO) Në një video të publikuar në internet shihet një burrë i cili po e ngacmon krokodilin me një shkop. Sipas mediave, bë
Fillon "Lufta e Tretë Botërore", SHBA-ja çon superavionët në Kore (FOTO LAJM) Avionët luftarakë amerikanë, sidomos ata që nuk kapen nga radarët, fluturuan mbi Korenë e Jugut në nisje të stërvitjes s
Bota ngre alarmin! 5 milionë fëmijë po vdesin nga uria në Afrikën e Jugut (FOTO LAJM) Sipas Institutit për fëmijë të Universitetit Cape Toën, në Afrikën e Jugut së paku pesë milionë fëmijë jetojnë në prag t
Zbulohet ku ra raketa balistike e lëshuar nga Koreja e Veriut Koreja e Veriut ka lëshuar një raketë balistike, që shpërtheu në Detin e Japonisë, sipas ushtarakëve të Koresë së Jugut,
Nuk ndalet Kim Jong-un, Koreja e Veriut lëshon një tjetër raketë balistike Koreja e Veriut ka lëshuar edhe një raketë balistike. Lajmin e ka bërë të ditur agjencia e lajmeve e Koresë së Jugut
Koreja e Jugut paralajmëron Phenianin të mos shkelë marrëveshjen e armëpushimit Ministri koreano-jugor i Mbrojtjes Song Young-moo ka shtuar presionet ndaj Veriut, duke paralajmëruar Phenianin që të mo
Rita Ora feston 27 vjetorin e saj në Afrikën e Jugut Këngëtarja me famë botërore Rita festoi dje 27-vjetorin e lindjes në Afrikë. Dhe ka ‘ngritur temperaturat’ ndërsa u
Ja kush është bukuroshja që u zgjodh Miss Universe 2017 Konkursi i bukurisë u mbajt në mbrëmjen e ditës së djeshme, në Las Vegas. Paneni i gjyqëtarëve vlerësoi 92 konkurrent
Këto janë të gjitha komunat që sot votojnë në balotazh Sot 19 komuna të Kosovës do të votojnë për herë të dytë për të zgjedhur kryetarët që do të qeverisin në katër vitet e ar
Stërvitjet ushtarake SHBA-Kore e Jugut, Kim Jonf Un refuzon negociatat Pheniani njoftoi të premten se nuk do të zhvillojë bisedime me SHBA-në dhe Korenë e Jugut mbi programin e tij të armëve
U qëllua 5 herë, në gjendje të rëndë dezertori i Koresë së Veriut Ushtari i Koresë së Veriut i cili dezertoi dhe u arratis nga zona e demilitarizuar e ruajtur nën masa të rrepta sigurie
Dezertoi dhe u arratis, qëllohet ushtari i Koresë Veriore Një ushtar i Koresë së Veriut, i vendosur në zonën e demilitarizuar të ruajtur nën masa të rrepta, mori guximin dhe u ar
U ul pranë Trump, ushtari i Koresë së Jugut nuk mban emocionet (VIDEO) Duket se prezenca e presidentit amerikan Donald Trump në Azi ka emocionuar të gjithë, e në veçanti ata që kanë pasur ras
Presidenti Trump, mesazh vendosmërie në Korenë e Jugut Presidenti amerikan, Donald Trump u rezervua të martën duke mos folur me termat e forta që ka përdorur në të kaluarën në
Furnizonin diskotekat e Milanos me kokainë, arrestohen pas dy vitesh shqiptarët Ditën e djeshme një shqiptar ka përfunduar në prangat e policisë në Xhenovia. Ai akuzohet akuzohet për trafik kokain
Tension në qiejt e Koresë, bombarduesit i SHBA-ve fluturojnë sipër kokave të ushtarëve të Kim-it Tre avionë bombardues të SHBA-ve dhe Koresë së Jugut fluturuan mëngjesin e sotëm pranë kufirit me Korenë e Veriut duke r
Këto janë vendet më të rrezikshme në botë për turistët (FOTO LAJM) Zyra e Jashtme dhe Komonuelthit e Britanisë së Madhe (FCO) ka përditësuar këshillat e udhëtimit të saj për Turqinë javën
Tortura ç'njerëzore, e fusin në arkivol të gjallë dhe e kërcënojnë me djegie (FOTO & VIDEO) Dy fermerë nga Afrika e Jugut detyruan një njeri me ngjyrë të futej në arkivol dhe e kërcënuan atë se do t'i hidhnin një
Këto janë vendet më injorante në botë, SHBA-të një nga vendet më të paditur (FOTO) Vendet me sa duket më injorantë në botë janë emëruar në bazë të një studimi të njohurive të njerëzve rreth vendit të tyr
Tensionet me Veriun, amerikanët prezantojnë aeroplanin më vdekjeprurës në botë (VIDEO) Ushtria amerikane ka marrë pjesë në Seoul ADEX, një ekspozitë vjetore e mbrojtjes në Korenë e Jugut. Sipas asaj që sh