999 rezultate për

jugohromit

Qytetarët e Tetovës: Hapja e Jugohromit, marketing politik (VIDEO) Marketing parazgjedhor dhe tentim për përfitim të pikëve politike, kështu e kanë vlerësuar banorët e Tetovës dhe fshatra
Qeveria miraton memorandum për rifillimin e punës së Jugohromit Qeveria e Maqedonisë në mbledhjen e sotme e shqyrtoi dhe miratoi informatën për nevojën e nënshkrimit të memorandumit pë
Ameti: Ndotja në Tetovë është reduktuar pas mbylljes së Jugohromit Ministri i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor, Bashkim Ameti, e ka inkurajuar udhëheqësinë e kompanisë ”Jugohro
Punëtorët e Jugohromit kërkojnë takim me kryeministrin Dimitriev Punëtorët e Jugohromit këmbëngulin në kërkesën e tyre për rihapjen e fabrikës. Ata kërkojnë takim me kryeministrin Emil
“Jugohrom” kërkon afat shtesë për filtrat, punëtorët kërcënojnë me protesta Kombinati i Jugohromit sipas gjitha gjasave do të mbetet i mbyllur deri në fund të muajit prill, ndërsa procedura për ve
Protesta / Punëtorët e Jugohromit bllokojnë Shkupin (FOTO LAJM) Punëtorë e kombinatit "Jugohrom" kanë bllokuar qendrën e Shkupit para kompleksit të gjykatave, dhe më pas kanë marshuar
Punëtorët e “Jugohromit” bllokojnë autostradën Shkup-Tetovë Autostrada Shkup-Tetovë sot paradite është bllokuar nga punëtorët e Jugoromit, të cilët kanë dalur të protestojnë para p
Drejtori i Jugohromit kërkon afat shtesë për filtrat, punëtorët paralajmërojnë protesta Pas mbylljes së kombinatit të Jugohromit 700 punëtorët paralajmërojnë protesta për të kërkuar nga Qeveria dhe drejtuesit
Drejtori i Jugohrom kërkon afat shtesë për filtrat Rreth 700 punëtorët e kombinatit të Jugohromit kanë paralajmëruar se do të protestojnë që qeveria t'i sigurojnë paga gja
Jugohrom shuan përfundimisht furrat Kombinati i metalurgjisë "Jugohrom" ka njoftuar do të respektojë urdhërin e inspektoriatit shtetërorë të ambientit dhe t
LR-PDSH: Rikthimi në punë i Jugohromit, marrëzia e rradhës e BDI-së! Në selinë e LR-PDSH në Tetovë është mbajtur sot konferencë për shtyp nga zëdhënësi Elmir Sejfullai, i cili tha se, vendi
Eco Guerilla: Mbyllja e Jugohromit ka ulur ndotjen në Tetovë (FOTO LAJM) Eco Guerilla Macedonia njofton opinionin publik dhe institucionet shtetërore se, pas mbylljes së fabrikës së Jugohromit,
"Me mbylljen e Jugohromit, Tetova 40% më pak ajër të ndotur" (FOTO) Pas mbylljes së Jugohromit në Tetovë, ajri do te jete 40% më i paster krahasuar me nje vit me pare. Këto janë të dhëna t
Izairi përgënjeshtron: Nuk ka ende vendim për mbylljen e "Jugohrom"-it Ministri i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor, Nurhan Izairi, i është përgjigjur mediave në lidhje me lajmin pë
Mjeku Tateshi: Rrota në Shkup, më e shtrenjtë se filtrat për oxhaqet e Jugohromit Tetova vazhdon luften e saj me helmin. Nata midis të hënës dhe të martës regjistroi shifra rekord persa i perket ndotjes
Eco Guerilla: Prokurori Special të hetojë edhe rastin "Jugohrom" Pas heshtjes së gjatë të institucioneve siç janë Prokuroria Publike në Tetovë, Avokati i Popullit, Ministria e Mjedisit
Ndotja në Tetovë, Neziri: Ja 5 arsyet pse nuk kemi protestuar "Çka u bë me ndotjen, protestat...? Është kjo një pyetje me vend që shpesh më bëhet nga njerëz të mirë, të ndërgjegjshëm
Eco Guerilla: Jo manipulime gjatë vendosjes së filtrave të Jugohromit Lëvizja Eco Guerilla e mirëpret lajmin për vendosjen eventuale të filtrave nga ndotësi më i madh, “Jugohrom”. Më pos
RDK shprehet kundër ndotjes së ajrit në Tetovë Ndotja e ajrit në Tetovë paraqitet në nivele alarmante, ndërsa Rilindja Demokratike Kombëtare kërkon reagim më të ashpër
Jugohromi, policia nuk lejon vendosjen e drynit nga protestuesit Update - Duke brohoritur "Vrasës vendosni filtra" protestuesit në mënyrë simbolike bartën një arkivol dhe e vendosen par