E FUNDIT/ Sherr me armë në Bulqizë, 1 i plagosur
999 rezultate për

jorgo

Gjykata e Janinës konfirmon denoncimet PD-së për kryebashkiakun e Vorës Gjykata e Janinës konfirmoi të gjithë denoncimet e Partisë Demokratike se Agim Kajmaku ishte në kërkim nga drejtësia gre
PD shton provat kundër Kajmakut: Numri i pasaportës është i pakontestueshëm (FOTO LAJM) Partia Demokratike ka publikuar sot një tjetër provë, ku mbështet akuzat e saj për kryebashkiakun e Vorës, Agim Kajmakun
Basha nxjerr faktet: Kajmaku nuk mund të bëjë dot viktimën, kam vetëm një pyetje për të (FOTO LAJM) Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Bashak, ka akuzuar edhe një herë kryebashkiakun e Vorës, Agim Kajmakun si të dënuar n
Kryebashkiaku i Vorës nuk ishte i vetëm gjatë arrestimit në Greqi, zbulohen dy bashkëpunëtorët Ditën e sotme Partia Demokratike ashtu siç kishte paralajmëruar publikoi disa dokumenta ku faktonin ndalimin e Agim Kajm
PD nxjerr dokumentin: Kryebashkiaku i Vorës, i dënuar në Janinë (FOTO LAJM) Partia Demokratike publikoi pak më parë një dokument sipas të cilit kryebashkiaku socialist i Vorës, Agim Kamjaku është
Akuzat ndaj kryebashkiakut të Vorës, PD të dhëna të reja Në Shqipëri Partia Demokratike dha sot disa detaje të tjera me të cilat ajo shoqëroi akuzat ndaj kryebashkiakut socialis
"Merr fund kriza politike, kur do të takohen Rama dhe Meta" (FOTO LAJM) Shqipëria aktualisht ndodhet në një situatë politike jo fort të kënaqshme. Opozita është ndarë prej kohësh ndërsa maxhor
25 vjet nga masakra e Peshkëpisë, kur terroristët grekë sulmuan repartin ushtarak shqiptar Sot është përkujtuar 25 vjetori i masakrës së Peshkëpisë, ku një grup terrorist nga Greqia hyri në territorin shqiptar,
Në kërkim ndërkombëtar, arrestohet në Elbasan 45-vjeçari Një 45-vjeçar është arrestuar në qytetin e Elbasanit me qëllim ekstradimin në Itali. I arrestuari është shtetasi Jor
Historiani ngre alarmin: Po përgatitet "Kacifa 2", RENEA të jetë gati Historiani Arben Llalla ka ngritur alarmin në lidhje me rrezikun që vdekja e Kostandinos Kaçifas mund t’i sjellë vendit.
Shkonte të maste tensionin, farmacistja denoncon 70 vjeçarin për përndjekje Një farmaciste ka denoncuar për përndjekje një 70 vjecar të cilin e njihte pasi maste tensionin dhe diabetin në farmacin
Trombozë në spital, farmacistes në Tiranë i nxihet jeta nga 70-vjeçari Gjykata e Tiranës ka dënuar me 1 vit burg një 70-vjeçar, pasi është kthyer në makth për një farmaciste. Bëhet fjalë
Thirrja e fortë e Berishës: O sot, o kurrë të përmbysim Ramën! Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë një thirrje të fortë lajmëve se në Shqipëri do të ngrihet një kamp që do të presë
Tensione në mbledhje, Veliaj i mbyll gojën avokates Që në nisje të mbledhjes mes kryetarit të Bashkisë Erion Veliaj dhe artistëve të teatrit Kombëtar, ka pasur tensione.
Lufta e dhimbshme mes familjes, nëna nxjerr djalin nga shtëpia Nënë e bir ishin protagonistët e sotëm të rubrikës “Shihemi në Gjyq” në emisionin “E Diela Shqiptare” për shkak të një k
Deklaratat e Zaevit "trazojnë" politikën greke Deklaratat e fundit të kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev, ishin arsye për grindje të reja mes pushtetit dhe opozitës
Telefonata nga Amerika që alarmoi regjimin në 1989: Dua të martohem me Eli Farën Një telefonate e çuditshme nag përtej Atlantikut alarmoi funksionarët e regjimit komunist të vendit në gjysmën e dytë të
Telefonata nga Amerika që alarmoi regjimin në 1989: Dua të martohem me Eli Farën Një telefonate e çuditshme nag përtej Atlantikut alarmoi funksionarët e regjimit komunist të vendit në gjysmën e dytë të
I burgosuri që vrau veten në Krujë, personazh shumë i njohur për publikun shqiptar 30-vjeçari që kreu vrasjen më makabre të viteve të fundit, atë të të miturit në fshatin Palasë, Jorgos Zani është vetëvr
Kush është detektivi privat grek që zbuloi trafikun e armëve nga Shqipëria Një detektiv privat në Greqi, është personi që zbuloi trafikun e armëve në kufirin Sarandë-Igumenicë pranë Qafë-Botës. A