999 rezultate për

jong-un

Kim Jong-un pranon të vizitojë Rusinë! Ja çfarë do diskutojë me Putin Lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong-un, ka pranuar që të vizitojë Rusinë. Lajmi është bërë i ditur nga kryetarja e Këshi
Trump anulon vizitën e Pompeo në Korenë e Veriut, por i dërgon një përshëndetje Kim Jong-un Presidenti i SHBA, Donald Trump ka anuluar vizitën e Sekretarit të Shtetit, Mike Pompeo në Korenë e Veriut, që ishte pla
10 fakte të çuditshme rreth Kim Jong-un (FOTO LAJM) Nuk ka shumë informacione rreth diktatorit më të ri të botës. Ai nuk flet shumë rreth jetës së tij personale dhe as s’mu
SHBA me ‘kërkesa specifike’ për Kim Jong-unin Zyrtarët amerikanë kanë njoftuar sot se Shtetet e Bashkuara do t’i prezantojnë shumë shpejt “kërkesat specifike” Koresë
Kim Jong-un, tjetër takim me Presidentin kinez, i treti nga marsi Që kur mori drejtimin e Koresë së Veriut, nuk kishte dalë asnjëherë jashtë kufijve të vendit të izoluar, deri në mars të
Pas takimit/ Trump: Korea e Veriut nuk është më kërcënim Koreja e Veriut nuk paraqet më një kërcënim bërthamor dhe nuk është më problemi më i madh dhe më i rrezikshëm për SHBA.
Hoteli luksoz që priti Kim Jong-Un në Singapor (FOTO) Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jung-Un, qëndroi në hotelin St.Regis, Singapor, një nga më luksozët në qytet. (C
Gafa e Trump që për pak riktheu luftën me Kim Jong-un (VIDEO) Presidenti Trump ishte shumë ekspresiv gjatë samitit të Singaporit ku në takimin me liderin e Koresë së Veriut u hodhën
Detyroi Trumpin të ulej në tavolinë, 10 fakte të çuditshme rreth Kim Jong-un (FOTO LAJM) Nuk ka shumë informacione rreth diktatorit më të ri të botës. Ai nuk flet shumë rreth jetës së tij personale dhe as s’mu
Agjentënt e Koresë kontroll edhe stilolapsit, Kim sërish vendos të mos e përdorë (VIDEO) Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong-un, ka zgjedhur stilolapsin e tij për të nënshkruar një marrëveshje dypalëshe në
Takimi Trump-Kim Jong, çfarë pritet të ndodhë? Shtetet e Bashkuara të Amerikës shprehen të kënaqura me ecurinë e bisedimeve dypalëshe me Korenë e Veriut. Shtëpia e Ba
Të gjithë sytë në Singaporin e blinduar, ky është hoteli historik (VIDEO) Kolona prej më shumë se 20 motoçikleta dhe 20 vetura të policisë dhe ato diplomatike, kanë përcjellë limuzinën e liderit
Trump do ta ftojë Kim Jong-un në Shtëpinë e Bardhë! Presidenti i SHBA, Donald Trump dhe lideri koreanoverior Kim Jong-un priten të takohen më 12 qershor në Singapor. Por
Putin fton Kim Jong-Un në Rusi Presidenti rus Vladimir Putin ka ftuar udhëheqësin koreanoverior Kim Jong Un në Rusi, për të marrë pjesë në një forum gl
Peniani refuzon të paguajë hotelin ku do të takohet Trump me Kim Jong-un Takim midis dy liderëve botërore Donald Trump dhe Kim Jong-un do të ndodhë më 12 qershor në një resort bregdetar të Sing
Takimi Trump – Kim Jong-un, Peniani refuzon të paguajë hotelin Donald Trump pranoi që të takohet me Kim Jong-un dhe gjasat janë që shtrëngimi i duarve të ndodhë më 12 qershor në një r
Donald Trump ndryshon mendje, do takohet me Kim Jong-un Pak kohë më parë mund të konsiderohej utopi, diçka e pagjasë që të ndodhte, por tashmë është bërë fakt. Një prej zyrtarë
Kim Jong Un shfaqet në Singapor, banorët në radhë për ta prekur Lideri koreanoverior Kim Jong-un me siguri është një prej personave më të njohur në botë, dhe pak kush mund të lavdërohe
Trump ndërron mendje: Mund të takohem me Kim Jong-un Presidenti amerikan Donald Trump tha se takimi i tij me liderin e Koresë së Veriut, mundet ende të ndodhë më 12 qershor,
Trump: Më të përgatitur se kurrë nëse Kim Jong-un bën ndonjë çmenduri... Pas bërjes publike të letrës dërguar liderit të Koresë së Veriut për anulimin e takimit të programuar më 12 qershor në S