999 rezultate për

jong

Kim Jong-un i sëmurë, mjeku tregon luftën që diktatori po bën me jetën Kim Jong –un prej disa kohesh ka shfaqur problem të mëdha shëndetësore. Diktatori I Koesë së Veriut prej një kohe të gja
Tramp i gatshëm të bisedoj me liderin Kim Jong Un Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, thotë se do të jetë i gatshëm të bisedoj me telefon me liderin e Kores
Porositur personalisht nga diktatori Kim Jong-un, Koreja Veriore bëhet me Disneyland (FOTO) “Disneyland” i Koresë Veriore i porositur personalisht nga diktatori Kim Jong-un ka bërë publike disa fotografi të pabes
Për inat të botës! Kim Jong-Un ndërton "Disneyland" në zemër të Koresë së Veriut (FOTO LAJM) "Disneyland" i Koresë Veriore është ndërtuar në zemrën e Phenianit. Parku përfshin rreth 37 hektarë, ka pishina të br
Koreja e Veriut dhe Koreja e Jugut bashkohen në shkurt, diçka i detyron Koreja e Jugut ka ofruar bisedime të nivelit të lartë me Korenë e Veriut të martën e ardhshme për të diskutuar pjesëmarr
Kim Jong-un feston themelimin e partisë, ndërton raketën më të madhe në botë (FOTO LAJM) Koreja e Veriut po ndërton raketën e saj më të madhe deri tani për të festuar 70 vjetorin e themelimit të republikës kom
Kim Jong Un deklaron: Kam një buton bërthamor në tryezën time Udhëheqësi i Koresë Veriore, Kim Jong Un, tha të hënën se Shtetet e Bashkuara duhet të jenë të vetëdijshme se forca bërt
Telenovelat dhe muzika pop mund të rrëzojë regjimin e Kim Jong-un Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong-un, mund të “shoh së shpejti fundin e tij”, falë rritjes së popullaritetit të te
Koreja e Veriut premton më shumë teste bërthamore në 2018 Koreja e Veriut ka përmbledhur rezultatet për vitin 2017 për sa i përket testimeve raketore. Gjatë vitit 2018 Kim Jon
Pas raketave balistike, Kim Jong po përgatitet për diçka tjetër Koreja e Veriut, ku programi hapësinor nuk është gjë tjetër veçse një mbulesë për programin e tij balistik referuar disa
Shëtit i maskuar si Kim Jong Un rrugëve të Seulit, shihni reagimet e qytetarëve (VIDEO) Kim Jong-un lideri i Koresë së Veriut është tmerri i banorëve të Koresë së Jugut nga frika se ai në cdo moment mund të l
Gjyshja ka përvjetorin e 100-të, Kim Jong Un bën një festë të çmendur (FOTO LAJM) Qyteti i zymtë i Penianit dje u transformua në një vend të hareshëm dhe pistë vallëzimi për të festuar përvjetorin 100-v
Vendimi i Kim Jongut çudit popullin Në Korenë e Veriut kanë nisur të shpërndahen kalendarët për vitin 2018 dhe ajo që ka habitur është se në to, ditëlindja
Kim Jong-un zhduk mikun e tij të ngushtë, dyshohet se e ka ekzekutuar (FOTO LAJM) Një nga ndihmësit më të besuar të Kim Jong-un është zhdukur nga sytë e publikut dhe ka spekulime se ai mund të jetë ekze
U kap duke bërë një sy gjumë, studenti rrezikon ekzekutimin nga Kim Jong-un Duke bërë një sy gjumë gjatë një shfaqje patriotike, ky student i Koresë së Veriut ka rrezikuar dënimin më të madh nga d
Kim Jong Un mund të kontrollojë motin! Koreja e Veriut ka pohuar se udhëheqësi i saj, Kim Jong-un, mund të kontrollojë motin pasi diktatori hipi në majën e një
Arsenali i fundit i Kim Jong-un, qindra traktorë blu (FOTO LAJM) Kim Jong-un ka zbuluar arsenalin e tij të fundit kundër SHBA-së, qindra traktorë blu. Udhëheqësi tregoi një paradë të
SHBA zbulon teknologjinë që do të çaktivizojë bombat bërthamore të Kim Jong-un (VIDEO) SHBA zbulon teknologjinë që do të çaktivizojë bombat bërthamore të Kim Jong-un. Shtetet e Bashkuara mund të testojnë
Evropa, në rrezen e fluturimit të raketave të Kim Jong-un Testi që Koreja e Veriut kreu javën e shkuar ka dëshmuar se rrezja e fluturimit të raketave të saj i kalon tani të 13 mi
Ushtria amerikane zbulon super raketën që i bën gropën Kim Jong Un-it Ushtria amerikane mund të përdorë armët me mikrovalë për të shmangur luftën bërthamore me Korenë e Veriut. Rrjeti televi