999 rezultate për

johannes

Hapja e negociatave në tetor? Kështu përgjigjet Johannes Hahn Komisioneri i BE për Zgjerim, Johannes Hahn, shprehet se Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut meritojnë hapjen e negociatave
Pritet të zëvendësojë Johannes Hahn si Komisionere e Zgjerimit, kjo është deputetja kroate Postin e Komisionerit për Zgjerimin në Bashkimin Europian mund ta marrë eurodeputetja kroate Dubravka Suica. Lajmi nuk ë
Na sollën 13 kg peshk për dy veta: Si na mashtruan me faturën 800 euro në restorantin e Ohrit (FOTO LAJM) Ohri shpesh është kritikuar për çmimet e larta, veçanërisht ato fiktive që janë shpikur për turistët e huaj që vizitojnë
Komisioneri Hahn harron Shqipërinë, Maqedonia plotëson kushtet për negociata (FOTO LAJM) Komisioneri për zgjerimin Johannes Hahn në një shenim ne rrjetet sociale ka përsëritur sërish qëndrimin e tij për Maqedo
Hahn nesër vizitë suprizë në Kosovë Komisioneri Evropian për Politika të Fqinjësisë dhe Negociata të Zgjerimit, Johannes Hahn nesër do të jetë në Kosovë me
Lista Serbe ankohet te Hahni për të mbrojtur Serbinë Përfaqësuesit e Listës Srpska ka një kohë që po qëndrojnë në zyrën e Kuvendit të Kosovës, në pritje të takimit me Komisi
Apostolova: Hahn është i qartë, po thyeni ligjet ndërkombëtare Shefja e Zyrës së BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova ka thënë se mesazhi i Komisionerit Evropian për Zgjerim, Johannes
Rama dhe kryeministrat e Ballkanit dalin para mediave (LIVE) Po mbahet në vilat qeveritare në Durrës samiti informal i liderëve të Ballkanit Perëndimor me temë “Integrimi i Ekonomis
Premton Hahn: Në 2019 do të hapen negociatat Komisionari i Bashkimit Evropian për Fqinjësi dhe Negociata të Zgjerimit, Johannes Hahn, në një intervistë për Radion Ev
Johannes Hahn: Të hapen negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë Komisioneri i BE-së për zgjerimin, Johannes Hahn i bën thirrje BE të hapë negociatat e anëtarësimit me Shqipërinë dhe Ma
Zbardhet takimi i Thaçit me Johannes Hahn Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare (PDSH), Menduh Thaçi sot në Bruksel në kuadër të vizitës së tij dyditore në zyr
Thaçi bisedon për dialogun me Johannes Hahn Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka arritur në Qendrën e Kulturës në Sofje, ku është duke u mbajtur Samitit i BE-së me
Hahn: Normalizimi me Kosovën është kusht për Serbinë në BE Komisionari për zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë thotë se normali
Zaev takohet me Johannes Hahn në vizitën e tij të parë në Bruksel Kryeministri i vendit, Zoran Zaev konfirmoi se vizita e tij e parë do të jetë në Bruksel. Ai ndër të tjera foli edh
Thaçi sulmon Johannes Hahn: Kujdeset vetëm për Serbinë Presidenti i Kosovës, Hashnim Thaçi u takua të hënën në Vjenë me Presidentin Alexander Van der Bellen. Thaçi ka kritikua
Hahn: Në Kuvend u sulmuan ata që janë për të ardhmen evropiane të Maqedonisë Eurokomisioneri për zgjerim, Johannes Hahn, ka thënë për gazetën austriake "Der Standard" se dhuna në Kuvendin e Maqedon
Partia Liberale: Ivanovi u tregua i paaftë që refuzoi takimin me Hahn Partia Liberale e Maqedonisë e ka dënuar skandalin e presidentit Gjorgje Ivanov lidhur me vizitën e eurokomisionerit Joh
Ahmeti pas takimit me Hahn: Jemi në bisedime me VMRO-në dhe LSDM-në Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti pas takimit me eurokomisionerin e BE-së, Johannes Hahn në Kuvend tha se presin materialet
Çështja çame/ Greqia ngrihet kundër komisionerit Hahn Ministria e Jashtme e Greqisë ka reaguar me tone të ashpra ndaj deklaratës së Komisionerit Johannes Hahn, lidhur me çësh
Hahn: Qëllimi i reformës është për shqiptarët e jo për BE-në Sot në Bruksel është mbajtur takimi i tetë i Këshillit të Stabilizim-Asociimit mes BE-së dhe Shqipërisë. Kryeministri Ed