999 rezultate për

jobs

20 fakte për Steve Jobs që do t’ju çudisin Pavarësisht arritjeve të padiskutueshme të një nga njerëzve më inovatorë të kohës sonë, rruga e Steve Jobs drejt suksesi
Ana e errët e Steve Jobs-it: Sekretet e rrëfyera prej vajzës së madhe të gjeniut të "Apple" Meskiniteti dhe dashakeqësia e Steve Jobs-it si kompleksitet i gjenialiteti dhe aftësisë së tij drejtuese janë të njohur
Steve Jobs është gjallë?! (FOTO LAJM) Një foto e publikuar në Reddit, ngre dyshime se themeluesi i “Apple” Steve Jobs nuk ka vdekur. Në foton e publikuar,
Fjalët e Steve Jobs në prag të vdekjes, që përlotën të gjithë Arrita majat e suksesit në botën e biznesit. Në sytë e të tjerëve jeta ime ishte epitoma e suksesit. Sidoqoftë, përpos p
Shpenzime të çmendura dhe luks pafund, jeta joshëse e vajzës së Steve Jobs (FOTO LAJM) Eve Jobs, vajza e vogël themeluesit të Apple Steve Jobs, po bën një emër mjaft të madh një hipizëm. 19-vjeçarja e cil
Apple humb gjyqin, vëllezërit nga Italia mund të mbajnë emrin e kompanisë Steve Jobs Pas një procesi të gjatë në gjykatë, iniciuar nga kompania Apple, vëllezërit Vincenzo dhe Giacomo Bartato do të jenë në
"Anija kozmike", mrekullia e re Steve Jobs (FOTO LAJM) Apple do të mbajë ngjarjen e madhe të prezantimit të Iphone 8 në 12 shtator. Ndryshe nga prezantimet e tjera te Iphon
E pabesueshme, Steve Jobs nuk ka dashur fare ta krijojë Iphonen Steve Jobs thuhet nuk ka dashur që të ketë asgjë me prodhimin e telefonave mobilë, pasi konsideronte se telefonat e zg
Studentët në Amerikë ndërtojnë portretin e Steve Jobs me butona tastiere Studentë nga Akademia Kompjuterike SHAG në Mariupol, Ukrainë, kanë realizuar një portret të Steve Jobs me butona tastier
Del në shitje për $195,000 çertifikata e parë e Steve Jobs Çertifikata e parë e Apple që iu dha themeluesit dhe COE-s së saj Steve Jobs, ka dalë tashmë në shitje me një çmim prej
ALBtelecom offers jobs for telecommunications experts ALBtelecom, the biggest telecommunications company in the country, will be present for three days in the job fair. This
Pse fëmijët e Steve Jobs nuk përdorin as iPad, as kompjuter? Pavarësisht se ishte ai që ndërtoi një nga kompanitë më të mëdha në botë të teknologjisë, Steve Jobs dhe pse ishte ai
Stive Jobs ishte fëmija i një emigranti sirian? Babai biologjik i Jobs ishte Sirian, dhe kishte emigruar në SHBA në vitin 1950. Bota ende vazhdon të mbetet në shok n
Albanians have NO jobs, but still feel optimistic Unemployment is one of the main problems the Albanian society faces however, people are optimistic about the future havi
Evolimi 30 vjeçar i Macintosh (FOTO LAJM) Kompjuterat e parë destop Mac nga Apple, festojnë 30 vjetorin. Për herë të parë ai u prezantua nga Steve Jobs më 24 jana
Rama promises new jobs from the city of Librazhd Prime Minister Edi Rama visited the city of Librazhd where he spoke about employment, and he promised that soon there wi
Steve Jobs donte tiu ofronte amerikanëve internet falas Bashkëthemeluesi i "Apple" donte që tiu shpërndante të gjithë amerikanëve internet falas. Sipas Walt Mossberg, një ga
Familja e Jobs në Itali, pushime në jahtin 100-milionë dollarësh (FOTO-LAJM) Jahti Venus i projektuar nga Philippe Starck për Steve Jobs, i cili është tani në pronësi të bashkëshortes së Jobs, Lau
Employment office opens up in Fier A new employment office has opened up in the city of Fier. In just 7 offices opened till now, you can find 15 thousand j
Released police officers demand to return to their jobs The association of police officers who were released this Thursday demanded the return in the duty of the officers acqui