999 rezultate për

jezu

Mënyrat më të çuditshme që kanë përcaktuar kufijtë mes shteteve (FOTO LAJM) Shumë shtete ndahen me kufij tepër të dukshëm nga njëri tjetri si psh një det apo lumë, por ka dhe nga ata të clët ndahe
Juda Iskarioti: Kush ishte dishepulli misterioz, që e tradhëtoi Jezu Krishtin me një puthje Nga Owen Jarus Juda Iskarioti, është i famshëm si një dishepull i Jezu Krishtit, të cilin e tradhtoi në këmbim të një
Pamjet rrëqethëse, në flakët e "Notre Dame" shfaqet dy herë imazhi i Jezusit (FOTO LAJM) Imazhi i Jezusit, është shfaqur mes flakëve në Katedralen e Notre Dame mbrëmjen e së hënës, kur u përfshi nga flakët. Ky
Gruaja pretendon se kishte parë Jezusin në flakët e katedrales së Notre Dame (FOTO LAJM) Një nënë nga Skocia thotë se e ka parë figurën e Jezusit në zjarrin e katedrales së djegur të Notre Dame në Paris. Si
Në katër grabitje fituan 15 milionë euro, si disa persona e gjunjëzuan shtetin (FOTO LAJM) Që prej vitit 2015 e deri më 9 prill të këtij viti, në 5 ngjarje të organizuara rezultojnë të jenë grabitur rreth 15 mil
Papa u puth këmbët udhëheqësve të këtij shteti (VIDEO) Papa Françesku u gjunjëzua dhe puthi këmbët e udhëheqësve rivale të Sudanit të Jugut të enjten. Ky ishte një veprim i
Figura e Jezusit shfaqet në Itali, gëzohen besimtarët Disa fotografi të çuditshme janë publikuar në internet. Në to vërehet figura e Jezu Krishtit në qiellin e një qyteti ita
10 fakte interesante për Jezusin në Islam (VIDEO) Festa e Krishtlindjeve respektohet edhe nga besimtarët e fesë Islame. Në këtë ditë ata urojnë dhe bëjnë vizita në sh
DATA/ Ky prift thotë se e di kur do të kthehet Jezusi Të krishterët dhe myslimanët besojnë se Jezusi do të kthehet sërish në tokë duke vendosur drejtësinë në një botë të shka
“Ndaloni korrupsionin dhe respektoni të drejtat e çdo njeriu", mesazhi i Imzot Frendos për Krishtlindje Në prag të vigjiljes së Krishtlindjes, Arqipeshkvi i Metropolit Tiranë-Durrës ka një mesazh për të gjithë besimtarët.
Ramiz Lladrovci ka disa fjalë për tranjerin e Liverpulit Një përballje futbollistike do të zhvillohet sonte ndërmjet Liverpool-it dhe Crvena Zvedës në kuadër të Ligës së Kampion
Si Enis Bardhi me shokë "gjunjëzuan" Real-in e madh Skuadra ne Real Madrid e ka harruar shijen e fitores pasi pësoi humbjen e radhës kësaj here në shtëpi me shifrat 2-1 për
Momente kur serbët u gjunjëzuan ndaj gjermanëve (VIDEO) Këto janë pamje reale filmike të pushtimit të Mbreterisë Jugosllave nga ushtria gjermane në vitin 1941. Gjunjëzimi i
Si kurrë më parë, mbyllet pas 2 000 vitesh varri i Jezusit në Jeruzalem Me një vendim të pashembullt, tri Kishat kryesore, që kujdesen për Varrin e Shenjt të Jeruzalemit, vendosën ta mbyllin p
Ja si dukej Jezusi në të vërtetë! (FOTO LAJM) Nëse mbyllni sytë dhe përpiqeni të përshkruani se si duket Jezusi, ju e përshkruani atë me flokë të gjatë, mjekër dhe lë
Ndal, policia! Si FNSH dhe RENEA gjunjëzuan grupin kriminal në Elbasan (VIDEO) Policia e Elbasanit ka dalë në një version zyrtar mbi arrestimin e autorëve të shpërthimit në Shkodër ku u lënduan 8 per
A e dini se përse varri i Jezusit ruhet nga dy familje myslimane? Vendi më i shenjë i krishtërimit, kisha “Sepulchre” e cila ndodhet në qytetin e vjetër të Jerusalemit, ku mendohet se ki
Skandal, Bleona bën blasfemi imiton nënën e Jezusit (FOTO LAJM) Këngëtarja Bleona Qereti është një ndër emrat më të përfolur në industrinë e showbizit shqiptar por jo vetëm pasiqë ka d
Mesazhi i Gold AG: E dua Jezusin sepse jam musliman Gold Ag njihet si njëri prej reperëve më të suksesshëm shqiptar. Përveç kësaj, Goldi është edhe besimtar dhe praktiku
Tare i'u përgjigjet ofertave të klubeve për Saviç Igli Tare po punon me ritme të larta për merkaton e janarit. Një nga çështjet e nxehta në kampin bardhekaltër është ajo