999 rezultate për

jetĂ

Jeta luksoze e Messit në Spanjë, nga rezidenca 6 milionë euroshe e deri te super makinat (FOTO LAJM) Lionel Messi është një nga sportistët më të mirë në botë. Ai është një futbollist që luan si për Barcelonën në Span
Ronaldo e quajti "më të mirë se veten", nga jeta e natës në trafikant droge, si u rrënua karriera e ish-futbollistit “A mendon se jam i mirë? Ju e thoni këtë sepse nuk e keni parë ende Fabio Paimin”, ishte kjo frazë që Kristiano lëshoi k
Brataj fjalë prekëse për ndarjen nga jeta mjekut Haziri: Të qoftë dheu i lehtë shok i mirë Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, ka shprehur ngushëllime për familjarët e mjekut Astrit Haziri, i cili ndërro
Jeta do të bëhet më e lehtë: Disa këshilla me vlerë që do ju ndihmojnë se si mund të ndalosh së dashuri dikë që nuk të do Të biesh në dashuri me një person që nuk mund ta kesh mund të ndikojë seriozisht në vetëvlerësimin dhe vetëbesimin tënd.
Ndarja nga jeta e ish-socialistit, Meta shprehet i pikëlluar: Ndihem me fat! Ditën e sotme është ndarë nga jeta në moshën 85-vjeçare shkrimtari i njohur dhe ish-deputeti socialit, Faslli Haliti.
Tre muaj pas ndarjes nga jeta, John Travolta i dedikon gruas urimin më të ndjerë (FOTO LAJM) Në korrik të këtij viti, bashkëshortja e aktorit John Travolta, Kelly Preston, humbi betejën me kancerin në gji dhe ndër
4 vite pas ndarjes nga jeta, Sara zbulon lidhjen e gjakut me artistin shqiptar (FOTO LAJM) 4 vite më parë ndërroi jetë mjeshtri shqiptar i cirkut, Telat Agolli. Ditën e sotme Sara Hoxha, ka zbuluar lidhjen e gja
Dikur rrëmbente kopertinat, sot e pastrehë: Si u rrënua jeta e modeles së njohur (FOTO LAJM) Jeta e modeles së njohur Elosia Fontes ka marrë një kthesë të paparashikueshme. Më 6-të tetor të këtij viti, 26-vjeça
Nuk i mbijetoi sëmundjes së rëndë, ndahet nga jeta ish-deputeti socialist Është ndarë nga jeta ish-deputeti i parlamentit të parë pluralist në Shqipëri, Halil Hysenaj. Ai ka ndërruar jetë në SHB
Si ndryshon jeta pas të 30-tave? Galeria që të bën të qeshësh me lot (FOTO LAJM) E keni dëgjuar thënien “Kur unë isha 20 vjeç, personat që ishin 30 vjeç më dukeshin të vjetër”? Sigurisht keni pasur
"Babai i theu hundën nënës", detaje tronditëse nga jeta e Boris Johnson Një libër që flet për jetën e kryeministrit britanik Boris Johnson ka zbuluar detaje tronditëse rreth familjes së tij. B
Arti shqiptar në zi: Ndahet nga jeta shkrimtari, regjisori dhe përkthyesi i njohur Shkrimtari, regjisori dhe përkthyesi i njohur Gjergj Vlashi, ka ndërruar jetë në moshën 92 vjeçare. Vlashi ka qenë i
Ndahet nga jeta partnerja e ish-sulmuesit të Anglisë, Stewart nuk gjen dot fjalët (FOTO LAJM) Një lajm i rëndë ka tronditur ish-sulmuesin e Totenhemit dhe kombëtares angleze Paul Stewart. Bashkëshortja e tij është
Luljeta Bozo feston ditëlindjen, nusja i bën dedikimin e ndjerë: Ti grua e madhe (FOTO LAJM) Inxhinierja e njohur Luljeta Bozo feston ditëlindjen dhe një urim të veçantë ia ka bërë nusja e djalit të saj, regjisorj
E trishtë, ndahet nga jeta në moshë të re këngëtari turk (VIDEO) Një lajm i hidhur vjen nga mediat turke për një nga këngëtarët më të njohur. Arif Akpinar ka humbur jetën në moshën 36-v
Babai i vdiq nga COVID-19: 16 vjeçari, jeta e të cilit varet nga një aparaturë (VIDEO) Jeta e Ramiz Çupit, vetëm 16 vjeç, në Bulqizë varet nga një aparaturë të cilën familja e tij as nuk mundet t'a blejë.
Hodhi pistoletën në kosh dhe ja mbathi, si ra në duart e policisë "Lypeni" Mbrëmjen e kaluar Lajden Kadelli u arrestua nga blutë e Ttiranës në bashkëpunim me ata të Durrësit pasi rezulton të jetë
Ndahet nga jeta Rozmari Jorganxhi, dirigjentja e parë shqipëtare Rozmari Jorganxhi, dirigjentja e parë shqiptarë ka ndërruar jetë në moshën 83 vjeçare në Trieste të Italisë. Jorganxh
Ndahet nga jeta shkrimtarja e librave për fëmijë Shkrimtarja e librave për fëmijë, Shpresa Vreto është ndarë nga jeta në moshën 76-vjeçare. Shpresa Vreto është autore
Jeta e re në arrest shtëpie e Fjolla Morinës, misteri i pronave dhe bizneseve me vlera marramendëse Fjolla Morina është rasti më i fundit ku kronika e rozë takohet më kronikën e zezë. Një ditë pasi gjykata e liroi nga qe