999 rezultate për

jeruzalem

Stacioni kryesor i trenit në Jeruzalem do të quhet "Donald Trump" Një stacion treni në perëndim të Jeruzalemit do të quhet "Donald Trump", njoftoi Ministri i Transportit i Izraelit. Y
Tensionet rreth Jeruzalemit dëmtojnë Krishtlindjet në Betlehem Miliona të krishterë në mbarë botën përgatiten për të festuar Krishtlindjeve ketë të dielë edhe në Betlehem, vendlindja
Pas Jeruzalemit, OKB voton pro SHBA Këshilli i Sigurimit të Kombeve të Bashkuara ka votuar njëzëri rezolutën e hartuar nga SHBA për të vendosur sanksione më
Gruaja lind fëmijën e 20-të, pretendon rekordin Guiness Një grua nga Jeruzalemi ka lindur fëmijën e saj 20- ë. Ajo është 42 vjeçe dhe ditën e mërkurë ka sjellë në jetë foshnjën
Hebrenjtë kërkojnë ndërprerjen e ndihmave amerikane për vendet që u radhiten me Palestinën Vota pro rezolutuës së Kombeve të Bashkuara për të mbajtur status neutral ndaj Jeruzalemit deri në zgjidhjen e konflikti
Kombet e Bashkuara dënojnë vendimin amerikan mbi Jeruzalemin Asambleja e Përgjithshme e OKB-së miratoi sot me një maxhorancë të gjerë një rezolutë ku dënohet njohja e Jeruzalemit si
Tomka dhe shokët e tij në Jewish Jeruzalem Film Në kuadrin e Jewish Jerusalem Film Festival u shfaq filmi i autores së mirënjohur shqiptare Xhanfise Keko “Tomka dhe sho
Vota mbi Jeruzalemin, fyerje për Uashingtonin Hedhja në votim sot e një rezolute që dënon njohjen amerikane të Jeruzalemit si kryeqytet të Izraelit, që morri 14 vota
Turqia ngrihet kundër SHBA-ve për Jeruzalemin Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan është shprehur se do të bëjë kërkesë në Kombet e Bashkuara që të anulohet vendimi
Reagojnë terroristët: Të gjithë myslimanët të marrin armët dhe të mbrojnë Jeruzalemin (FOTO LAJM) Njoftimi i Presidentit Trump se SHBA e njeh Jerusalemin si kryeqytetin e Izraelit dhe se do të dërgojë ambasadën amerika
Kur shqiptarët sundonin Jeruzalemin: Sollën paqe dhe barazi për të gjithë Qyteti i Shenjtë i Jerusalemit ka qenë zotërim i shqiptarëve nga viti 1831 deri në vitin 1840. Sulltani i perandorisë që
Fillon lufta mes Palestinës dhe Izraelit! Përleshje e shkatërrim në Jeruzalem (FOTO LAJM) Protestuesit palestinezë u përleshën sot me ushtarët izraelitë në Jeruzalem, Ramallah dhe vende të tjera në Bregun Perën
Historia e përplasjes mes Palestinës dhe Izraelit për Jeruzalemin Jeruzalemi është një nga pikat më të mprehta të konfliktit izraelito-palestinez. Donald Trump kishte premtuar disa he
Trump e njohur si kryeqytet të Izraelit, por çfarë e bën Jeruzalemin kaq të shenjtë për tri fe? Presidenti amerikan Donald Trump ka njohur Jerusalemin si kryeqytetin e Izraelit dhe ka njoftuar se në këtë qytet do të
Jeruzalemi kryeqytet i Izraelit? Papa Françesku i lutet Zotit të mos ndodhë As kreu i Vatikanit, Papa Françesku, nuk e mirëpret atë që mund të bëjë Trump, njohjen e Jeruzalemit si kryeqytet të Izr
Trump provokon myslimanët! Njeh Jeruzalemin si kryeqytet të Izraelit Donald Trump do të deklarojë njohjen zyrtare të Jerusalemit si kryeqytetin e Izraelit të mërkurën, tha Shtëpia e Bardhë,
Përleshje në Jeruzalem, plagosen 50 palestinezë Mw shume se 50 palestinezw u plagosen gjatw pwrleshjeve me policinw izraelit nw Jeruzalem gjatw ditws sw sotme. Trazi
Zbulohet në Jeruzalem monedha romake 2000 vjeçare Arkeologët kanë zbuluar një monedhe ari e cila mendohet të datojë 2 mijë vjeçare. Kjo monedhë mban fytyrën e perandor
Izrael, Rama takon presidentin dhe kreun e Parlamentit Kryeministri Edi Rama, gjatë vizitës së tij zyrtare në Izrael, u takua edhe me Presidentin Reuven Rivlin dhe Kryetarin e
ISIS kërcënon: Do ti vrasim të gjithë hebrenjtë (VIDEO) Organizata terroriste ISIS ka kërcënuar ashpër, duke thënë se do të vrasë të gjithë hebrenjtë në mbarë botën. Në një