999 rezultate për

jerusalemin

Nisin problemet për "Eurovision 2019" “Eurovision” ende pa filluar ka hasur probleme. Në fillim u fol se kënga fituese e Netta Barzilait ishte e vjedhur. Më p
Shteti evropian, njeh Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit Liviu Dragna, një antar i një prej partive bashkëqeverisëse në Rumani ka konfirmuar se ata mund të transferojnë ambasadë
OKB : Të hënën votohet kundër vendimit për Jerusalemin Këshilli i Sigurimit të Kombeve të Bashkuara do të votojë të hënën mbi një projekt-rezolutë që do të këmbëngulë se vendi
​Erdogan: Turqia do të hap ambasadën në Jerusalemin lindor Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan ka deklaruar sot se vendi I tij do të hap ambasadën në Jerusalemin Lindor, transmeto
Kina: Mbështesim kërkesën palestineze për Jerusalemin Lindor, kryeqytet Kina ka shprehur mbështetjen e saj për krijimin e një shteti të pavarur palestinez, bazuar në kufijtë e vitit 1967 me Je
Shtetet islame shpallin Jerusalemin kryeqytet të Palestinës "Ne e shpallim Jerusalemin si kryeqytet të shtetit të Palestinës dhe i ftojmë të gjitha shtetet ta njohin shtetin palest
BE nuk do ta njohë Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, ka deklaruar se ka unitet të plotë brenda BE-së
Tronditja që solli Trump, përse presidenti zgjodhi Jerusalemin Donald Trump bëri me Jerusalemin atë që ka treguar se di të bëjë më mirë: Të trondisë, të shokojë, të befasojë e në fund
Konflikti për Jerusalemin, dy të vdekur e qindra të plagosur në Palestinë Goma makinash që digjen, gurë që hidhen anë e mbanë: Pas njohjes së Jerusalemit nga SHBA-të si kryeqytet i Izraelit vend
Nga Herodi tek Sulejmani i Madhërishëm, 5 personazhet që i dhanë formën Jerusalemit Presidenti amerikan Donald Trump ka njohur Jerusalemin si kryeqytetin e Izraelit dhe ka njoftuar se në këtë qytet do të
Me këtë vendim Çekia e bën edhe më lëmsh situatën për Jerusalemin Autoritetet e Republikës së Çekisë kanë njohur Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit, por njëherit kanë njohur edhe si kr
Deklaratat nga mbarë bota pas vendimit të Trump-it për Jerusalemin Vendimi i presidentit amerikan, Donald Trump për të njohur zyrtarisht Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit, ka ngjallur
Reagon Hamasi: Trump hapi dyert e ferrit duke e njohur Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit Hamasi ka thënë se me njohjen e Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit dhe me vendimin për të transferuar ambasadën atje,
Trump njeh Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit Ashtu edhe siç ishte paralajmëruar nga zyrtarë të lartë të Shteteve të Bashkuara se presidenti, Donald Trump, gjatë ditë
PDK-ja humbi Jerusalemin Humbësja më e madhe në garën e balotazhit është Partia Demokratike e Kosovës. Kjo e fundit pas disa vitesh nën administr
Izraeli merr një "dhuratë të keqe" ditën e pavarësisë Bordi ekzekutiv i UNESCO-s ka miratuar një rezolutë të re që kritikon veprimet e Izraelit në Jerusalemin e pushtuar dhe
Ju Jerusalemin, ne Kosovën Presidenti i Serbisë ndodhet për vizitë dyditëshe në Izrael. Mediet e Beogradit raportojnë për takimin e tij të sotshëm
BE: Izraeli te mos ndertoje shtepi ne Jerusalemin Lindor Bashkimi Evropian dënon vendimin e qeverisë izraelite për të ndërtuar shtëpi të reja