999 rezultate për

jerusalem

Amerikanët habiten nga taktika për joshje e Thaçit ndaj Donald Trumpit Presidenti Hashim Thaçi po tenton ta fitojë simpatinë e Donald Trump përmes deklaratave se do të hapte ambasadën e Kosov
Nisin problemet për "Eurovision 2019" “Eurovision” ende pa filluar ka hasur probleme. Në fillim u fol se kënga fituese e Netta Barzilait ishte e vjedhur. Më p
Dështon plani i "pulës", Eurovision do të mbahet në Tel Aviv dhe jo në Jerusalem Eurovision Song Contest ka zgjedhur Tel Avivin që të presë vitin e ardhshëm ngjarjen më të madhe muzikore, përkundër fak
Paraguai largon ambasadën nga Jerusalemi në Tel Aviv, Izraeli reagon ashpër Paraguai ka vendosur të rikthejë ambasadën e saj në Izrael në Tel Aviv, pasi qeveria e mëparshme e vendit e zhvendosi a
Erdogan: Nga Jerusalemi e deri në Ballkan është e jona Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, në një fjalim të mbajtur në provincën lindore turke Muş deklaroi se që
"Kosova, Jerusalemi i shqiptarëve" “Kosova nuk është çështje thjesht e një shteti por Kolona Kryesore e Sigurisë Kombëtare për shqiptarët”. Kështu shpr
Anulohet miqësorja mes Argjentinës dhe Izraelit Asnjëra Kombëtare nuk ka bërë ndonjë lajmërim zyrtar, por edhe ndeshja pritet të anulohet. Argjentina pritej të zhvil
Paraguaj hap ambasadën e vet në Jerusalem, ndjek shembullin e SHBA-së Shteti Latino- Amerikan ka hapur ambasadën e vet në Jerusalem ditën e hënë, duke e ndjekur shembullin e Shteteve të Bash
Ja cilat vende morën pjesë në ceremoninë e hapjes së ambasadës së SHBA në Jerusalem Media “Aljazeera”, në një shkrim të sajin, bën me dije se sot morën pjesë përfaqurës nga 33 vende në ceremoninë e organi
SHBA zhvendos ambasadën në Jerusalem, tension në Izrael Sot është dita kur SHBA-të zhvillojnë cerëmoninë e transferimit të ambasadës së tyre nga Tel Avivi në Jerusalem në kuadë
Shteti evropian, njeh Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit Liviu Dragna, një antar i një prej partive bashkëqeverisëse në Rumani ka konfirmuar se ata mund të transferojnë ambasadë
Edhe për Pashkë serbët vajtojnë për Kosovën në Jeursalem (VIDEO) Në rrjetet sociale është publikuar xhirimi në të cilin shihet një grup i njerëzve të cilët këndojnë “Oj Kosovë, Kosovë”.
Jerusalemi nuk është si Prishtina Nga Kreshnik Spahiu E papranueshme logjika e çdo demokrati dhe për më tepër e ish-kryeministrit Shqipërisë z.
Mikesha shqiptare e Trump kritikon qëndrimin e Shqipërisë në OKB Gruaja e parë shqiptaro-amerikane e zgjedhur këshilltare në shtetin e Nju Jorkut, Lisa Milicaj, ka dënuar pozicionimin e
OKB : Të hënën votohet kundër vendimit për Jerusalemin Këshilli i Sigurimit të Kombeve të Bashkuara do të votojë të hënën mbi një projekt-rezolutë që do të këmbëngulë se vendi
​Erdogan: Turqia do të hap ambasadën në Jerusalemin lindor Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan ka deklaruar sot se vendi I tij do të hap ambasadën në Jerusalemin Lindor, transmeto
Kina: Mbështesim kërkesën palestineze për Jerusalemin Lindor, kryeqytet Kina ka shprehur mbështetjen e saj për krijimin e një shteti të pavarur palestinez, bazuar në kufijtë e vitit 1967 me Je
Shtetet islame shpallin Jerusalemin kryeqytet të Palestinës "Ne e shpallim Jerusalemin si kryeqytet të shtetit të Palestinës dhe i ftojmë të gjitha shtetet ta njohin shtetin palest
BE nuk do ta njohë Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, ka deklaruar se ka unitet të plotë brenda BE-së
Jerusalemi? It's complicated... nga Agron Hoxha* Në Jeruzalem xhamitë, kishat e sinagogat janë aq të ndërthurura me njëra-tjetrën saqë është e pamun