999 rezultate për

jeremiq

Del një datë kur do të mbahet referendumi në Serbi për Kosovën Kryetari i Partisë Popullore Vuk Jeremiq pohon se kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçiç planifikon që më 4 nëntor (të këti
Ish-ministri i jashtëm serb akuzon Vuçiçin për Kosovën Lideri i Partisë Popullore në Serbi, Vuk Jeremiq, tha se zgjidhja për Kosovën duhet të kërkohet vetëm në përputhje me Ku
Jeremiq tregon planin e Vuçiçit për trazira në Kosovë Kryetari i Partisë Popullore të Serbisë, Vuk Jeremiq, ka deklaruar se presidenti Aleksandar Vuçiç planifikon për muajt e
Jeremiç nuk ngopet duke i bërë keq Kosovës Kryetari i Partisë Popullore Serbe, Vuk Jeremiq, deklaroi se Serbia nuk duhet të bëjë zgjedhjen në mes të Kosovës dhe BE
Zbardhet pazari i Vuçiçit me Thaçin në New-York Kryetari i Partisë Popullore dhe ish ministër i Jashtëm i Serbisë Vuk Jeremiq ka deklaruar sot se presidenti serb Aleksa
Akuzohet për takime sekrete me Kosovën, Vuçiq udhëton për në SHBA Presidenti serb Aleksandër Vuçiq do të zhvillojë një vizitë private në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA), së bashku
Jeremiq: Vucic u ka propozuar amerikanëve ndarjen e Kosovës Kryetari i Partisë Popullore Vuk Jeremiq ka deklaruar sonte se rezultatet e pushtetit në çështjen e Kosovës janë humbëse
Lista Serbe nxehet me Jeremiqin, arsyeja: Kosova Lista Srpska ka theksuar se ish-ministri i jashtëm serb, Vuk Jeremiq duke ftuar bashkatdhetarët e tij që të mos marrin p
Jeremiq: Kosova në OKB, ose përkeqësim të marrëdhënieve me faktorët ndërkombëtarë Kryetari i Qendrës për Bashkëpunim Ndërkombëtar dhe Zhvillim të Qëndrueshëm, Vuk Jeremiq, ka paralajmëruar se në vitin 2
Jeremiq jep lajmin e mirë për Kosovën, tregon premtimin e madh të Vuçiçit Kryetari i Qendrës për Bashkëpunim Ndërkombëtar në Serbi, Vuk Jeremiq pretendon se presidenti serb, Aleksandar Vuçiq i k
Gutierrez prin në garën për sekretar të OKB-së, Jeremiç i dyti Kandidati i Serbisë për sekretar të përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara, Vuk Jeremiq ndodhet në vendin e dytë pas numër
Protesta kundër Jeremiqit ka përfunduar, protestuesit do t'i shkruajmë letër OKB Protesta kundër kandidimit të Vuk Jeremiqit për sekretar të përgjithshëm të OKB, ka përfunduar por ato deklarojnë që do
Prishtinë/ Fillon protesta kundër Jeremiqit Në sheshin Zahir Pajaziti, janë mbledhur një numër i madh protestuesish për të protestuar kundër kandidatit Vuk Jeremiqi
Jeremiq kandidat për Sekretar të Përgjithshëm të OKB-së Ish-ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë Vuk Jeremeq vitin e ardhshëm planifikon të kandidojë për postin e Sekretari
Jeremiq: Kosova si Iraku (VIDEO) Presidenti i Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, Vuk Jeremiq gjatë një takimi me studentë në Harvard e ka krahasuar ras
Vuk Jeremiq përjashtohet nga partia Vuk Jeremiq është përjashtuar sot nga Partia Demokratike për shkak të mosrespektimit të vendimit të Këshillit të përgjit
New York, takim Veljanovski-Jeremiq Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë Trajko Veljanovski do të takohet sot në New York me kryetarin e Asambles
Jeremiç: Kosova, larg nga OKB-ja Ish-shefi i diplomacisë serbe dhe kryesuesi aktual i Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, Vuk Jeremiq në n
Jeremiç ndikon në njohjet e Kosovës Për dallim nga zyrtarët e Qeverisë së Kosovës, të cilët nuk i druajnë ndikimit të Vuk Jeremiqit, i cili do ta kryesojë A
Kosova nuk do të jetë shtet derisa të jetë Serbia Ministri serb i Punëve të Jashtme Vuk Jeremiq ka deklaruar se për marrëveshje e arritur Serbi –Kosovë- esenciale ka qenë