999 rezultate për

jemenit

Kolera dërrmon popullin e Jemenit Jemeni është duke u përballur me rritje të madhe të numrit të personave të infektuar me sëmundjen e kolerës. Agjencitë q
Gjermania rikthehet fuqishëm, nis eksportin e armëve Qeveria gjermane i ka dhënë me sa duket dritën jeshile një eksporti të madh armatimesh në Lindjen e Mesme. Sipas informa
SHBA do të vazhdojë me Arabinë Saudite luftën kundër Jemenit Shtetet e Bashkuara të Amerikës dëshirojnë ta vazhdojnë përkrahjen për koalicionin e udhëhequr nga Arabia Saudite në luf
Dy shpërthime në Jemen, pesë të vrarë Dy shpërthime vetëvrasëse kanë ndodhur sot në qytetin e Jemenit, Aden, nga të cilat kanë humbur jetën pesë persona, njof
Gjermania u ndalon shitjen e armëve vendeve të përfshira në luftën e Jemenit Gjermania ka ndaluar eksportet e armëve ndaj vendeve që janë përfshirë në luftën e Jemenit, tha sot një zëdhënës i qever
Pamje të rënda nga vrasja e ish-presidentit të Jemenit (VIDEO) Ish-presidenti i Jemenit, Ali Abdullah Saleh është vrarë gjatë luftimeve të fundit me ish-aleatët e tij. Mediat e kon
Në këtë vend po ndodh kriza më e rëndë e urisë në planet Batool Ali është gjashtë vjeç, dhe kurrë nuk do ta mendonit një fëmijë normal në gjendje të tillë me sytë e mëdhenj dhe
Arabia bombardon fuqishëm kryeqytetin e Jemenit Avionët luftarakë të koalicionit të Arabisë Saudite kanë goditur këtë të hënë kryeqytetin e Jemenit Sanaa. Sanaa ësh
Sulmohet me raketa anija ushtarake amerikane Një zyrtar ushtarak i SHBA-ve ka deklaruar se është hera e dytë brenda një jave që ata kanë rënë pre e dy sulmeve me rak
155 të vdekur pas një sulmi ajror në Jemen Një sulm ajror i kryer nga koalicioni i udhëhequr nga Arabia Saudite, ka goditur një sallë funeralesh në kryeqytetin e J
Jemen/ 60 të vdekur si pasojë sulmit me auto-bombë Është rritur bilanci i viktimave nga një sulm me autobombë që ka ndodhur sot në Jemen. Të paktën 60 persona raportoh
Kryqi i Kuq dërgon ndihma në Sana Sa i takon konflikteve në Jemen, Kryqi i Kuq do të dërgojë ndihma në Sana, duke nisur me ushqimet dhe personel mjekësor.
Mbyten të paktën 42 migrantë në brigjet e Jemenit Të paktën 42 migrantë afrikanë janë mbytur në brigjet e Jemenit në Detin Arabik, në orët e vona të mbrëmjes së djeshme.
Presidenti i Jemenit fal tre marinarët shqiptarë Presidenti i Republikës së Jemenit, Abd Rabbuh Mansur Hadi, në një dekret të përpiluar në 5 janar të këtij muaji ka kërk
Jemen, shpërthim në Ministrinë e Mbrojtjes 20 të vdekur Mëngjes i përgjakur sot në Sana kryeqytetin e Jemenit. Një autobombë ka shpërthyer në selinë e Ministrisë së Mbrojtjes
MPJ ka pranuar notën verbale të njohjes nga Jemeni Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës ka pranuar notën verbale të njohjes së Kosovës nga Republika e Jem
Marinarët e arrestuar në Jemen: Jemi bërë viktima të lojërave politike Kapiteni i anijes “EOS”, Arif Bakillari, i cili gjendet prej kohësh në një prej burgjeve të Jemenit, sëbashku me tre shq
Jemeni pritet që të njohë pavarsinë e Kosovës Jemeni pritet të njohë shumë shpejt pavarsinë e Kosovës. Pohim i bërë nga Ministri i Jashtëm Enver Hoxhaj, i cili është
Jemen, dënohen tre marinarët shqiptarë Gjykata Penale e Shkallës së Parë në Mukalla të Jemenit dënoi me 6 vjet burg marinarët shqiptarë të anijes, që transport
Sulme në Jemen, vriten 14 ushtarë Të paktën 14 ushtarë janë vrarë kur militantët e dyshuar të Al-Qaedas i kanë sulmuar dy ndërtesa qeveritare në qytetin j