999 rezultate për

jemeni

Kolera dërrmon popullin e Jemenit Jemeni është duke u përballur me rritje të madhe të numrit të personave të infektuar me sëmundjen e kolerës. Agjencitë q
Gjermania rikthehet fuqishëm, nis eksportin e armëve Qeveria gjermane i ka dhënë me sa duket dritën jeshile një eksporti të madh armatimesh në Lindjen e Mesme. Sipas informa
SHBA do të vazhdojë me Arabinë Saudite luftën kundër Jemenit Shtetet e Bashkuara të Amerikës dëshirojnë ta vazhdojnë përkrahjen për koalicionin e udhëhequr nga Arabia Saudite në luf
Dy shpërthime në Jemen, pesë të vrarë Dy shpërthime vetëvrasëse kanë ndodhur sot në qytetin e Jemenit, Aden, nga të cilat kanë humbur jetën pesë persona, njof
Gjermania u ndalon shitjen e armëve vendeve të përfshira në luftën e Jemenit Gjermania ka ndaluar eksportet e armëve ndaj vendeve që janë përfshirë në luftën e Jemenit, tha sot një zëdhënës i qever
Konflikti, diplomatët rusë braktisin Jemenin Rusia ka tërhequr diplomatët e saj nga Jemeni për shkak të situatës në kryeqytetin Sana, njoftoi sot Kremlini. Ambasa
Pamje të rënda nga vrasja e ish-presidentit të Jemenit (VIDEO) Ish-presidenti i Jemenit, Ali Abdullah Saleh është vrarë gjatë luftimeve të fundit me ish-aleatët e tij. Mediat e kon
Një vit më parë tronditi botën, shihni sa ka ndryshuar 19-vjeçarja nga Jemeni (FOTO LAJM) Adoleshentja nga Jemeni, Saida Ahmed Baghili një vit më parë vuante nga kequshqyerja dhe fotografia e saj bëri xhiron e
Në këtë vend po ndodh kriza më e rëndë e urisë në planet Batool Ali është gjashtë vjeç, dhe kurrë nuk do ta mendonit një fëmijë normal në gjendje të tillë me sytë e mëdhenj dhe
Jemeni në gjendje të jashtëzakonshme, më shumë se 180 të vdekur nga kolera Jemeni vazhdon të jetë në gjendje të jashtëzakonshme për shkak të përhapjes së sëmundjes së kolerës, ndërsa nga Komiteti
Shpërthimi i kolerës, Jemeni shpall gjendjen e jashtëzakonshme Jemeni ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme pas shpërthimit të kolerës, ndërsa spitalet janë mbushur me pacientë të pr
Arabia bombardon fuqishëm kryeqytetin e Jemenit Avionët luftarakë të koalicionit të Arabisë Saudite kanë goditur këtë të hënë kryeqytetin e Jemenit Sanaa. Sanaa ësh
Sulmohet me raketa anija ushtarake amerikane Një zyrtar ushtarak i SHBA-ve ka deklaruar se është hera e dytë brenda një jave që ata kanë rënë pre e dy sulmeve me rak
155 të vdekur pas një sulmi ajror në Jemen Një sulm ajror i kryer nga koalicioni i udhëhequr nga Arabia Saudite, ka goditur një sallë funeralesh në kryeqytetin e J
Jemen/ 60 të vdekur si pasojë sulmit me auto-bombë Është rritur bilanci i viktimave nga një sulm me autobombë që ka ndodhur sot në Jemen. Të paktën 60 persona raportoh
Ban i kërkon Rohanit ndihmë për Jemenin dhe Sirinë Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Ban Ki-mmon, i ka bërë thirrje presidentit të Iranit, Hassan Rohani, që
Kryqi i Kuq dërgon ndihma në Sana Sa i takon konflikteve në Jemen, Kryqi i Kuq do të dërgojë ndihma në Sana, duke nisur me ushqimet dhe personel mjekësor.
Shpërthen bomba, 35 të vrarë në Jemen Një bombë e vendosur pranë Akademisë së Policisë në kryeqytetin Sana të Jemenit ka vrarë 35 persona. Autoritetet jeme
Mbyten të paktën 42 migrantë në brigjet e Jemenit Të paktën 42 migrantë afrikanë janë mbytur në brigjet e Jemenit në Detin Arabik, në orët e vona të mbrëmjes së djeshme.
Presidenti i Jemenit fal tre marinarët shqiptarë Presidenti i Republikës së Jemenit, Abd Rabbuh Mansur Hadi, në një dekret të përpiluar në 5 janar të këtij muaji ka kërk