999 rezultate për

jashar

Ceremonia me forcat e sigurisë, festë në rrugët e Prishtinës (VIDEO) Ditën e sotme Kosova ka festuar 13 vjetorin e Pavarësisë dhe në ndër të kësaj feste, është zhvilluar një ceremoni qendr
Përvjetor i trishtë, 23 vjet nga sulmi i dytë në familjen Jashari Kanë kaluar 23 vjet që nga sulmi i dytë nga forcat serbe ndaj familjes Jashari. Sulmi ka ndodhur në 22 janar të 1998 në
​Osmani: FSK po shndërrohet në ushtri moderne Ushtruesja e detyrës së presidentit të Kosovës, Vjosa Osmani u është drejtuar ushtarëve të Forcës së Sigurisë së Kosovës
Videolojëra me krime lufte, si u vra Adem Jashari (VIDEO) “Hyr në llogore, hyr në llogore. Ja ku e ke armikun, 200 metra larg teje, në shkurre (...)”, thotë një zë mashkulli, për
Mesazhi i koduar që Adem Jashari e përdori për thirrjen e shokëve që ishin në perëndim për të luftuar në Kosovë Sanie Rexha, ka treguar për mënyrën se si Adem Jashari, ftonte ushtarët e tij në perëndim për t’ju bashkuar luftës së UÇ
"Jam berber, skulpturën e kam hobi", flet autori i shtatores së Adem Jasharit Alban Buxhovi, autor i shtatores së komandantit legjendar Adem Jashari, ka deklaruar se është berber me profesion. Ai
Bëhet i gjallë autori i shtatores së Adem Jasharit: Unë berber jam, skulpturën e kam hobi! Alban Buxhovi, autor i shtatores së komandantit legjendar Adem Jashari, ka deklaruar se është berber me profesion. A
"Legjendë e gjallë e flamurit më të bukur në botë", Rama kujton Adem Jasharin Kryeministri Edi Rama ka kujtuar më një postim në rrjetin social, 65 vjetorin e lindjes ka kujtuar Adem Jasharin. R
Selimi: Luftën e nisëm me Adem Jasharin dhe e përfunduam me Wesley Clark-un Ish-anëtari i Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Rexhep Selimi është paraqitur sot për herë të p
Diplomati serb zbulon negociatat sekrete me SHBA për Kosovën: Shansi i madh që humbëm Negociata të fshehta me amerikanët mbi statusin e Kosovës dhe Dugagjinit janë mbajtur në Beograd edhe përpara Konferenc
I ati fitoi betejën me koronavirusin, infektohet sopranoja e njohur (FOTO LAJM) Sopranoja e njohur Arta Jashari, ka rrëfyer në Facebook se më në fund babai i saj ka arritur të mposhtë koronavirusin, p
Pas më shumë se tre muajsh, realizohet fluturimi i parë në Aeroportin e Prishtinës Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës "Adem Jashari", ka njoftuar në orën 00:50, është realizuar fluturimi i parë, pas më
S’ka fluturime nga Aeroporti i Prishtinës deri më 27 qershor Aeroporti i Prishtinës ka njoftuar se autoritetet shtetërore kanë marrë vendim për ndalimin e fluturimeve deri më 27 qer
Zbulohet e vërteta e madhe për babain e Vjosa Osmanit, ja takimi i Raifit me komandantin Adem Jashari Ditë më parë në rrjetet sociale dhe në disa portale kanë qarkulluar disa fotografi kinse babai i Vjosa Osmanit ishte pje
As test e as tampon, shqiptari zbulon kameran që dallon të infektuarit me koronavirus (FOTO LAJM) Nuk janë të pakta fushat në të cilat shqiptarët kanë korrur sukses nëpër botë. Së fundmi një shqiptar nga Maqedonia, Haz
OVL-UÇK reagon ndaj publikimit të videos nga gazetari maqedonas Gazetari maqedonas, Zoran Bozhinovski, ka ndarë një video në Facebook, ku shihen disa persona në një veturë. Sipas ga
Më shumë 500 persona në Tetovë dhe Gostivar ndodhen në vetëizolim Më shumë 500 persona në Tetovë dhe Gostivar ndodhen në vetëizolim, të cilat kanë udhëtuar jashtë shtetit ose për shkak t
Historia e fotografisë së grupit të Adem Jasharit (VIDEO) Sami Lushtaku me bashkëluftëtarë kujtojnë një fotografi që u shkrep para gati tre dekadave. Aty kishin dalë Adem Jash
"Jemi në borxh të përjetshëm ndaj Jasharajve", Kurti flet nga Prekazi Në 22 vjetorin e “Epopesë së UÇK-së”, kreu i vendit, Albin Kurti dhe kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, kanë bërë homaz
IKSHP flet rreth gjendjes me koronavirus në Kosovë Për më pak se një muaj në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 53