999 rezultate për

japoneze

Traditat japoneze që janë shumë larg normales tonë (FOTO LAJM) Japonia është një vend unik me tradita të vjetra që përcillen brez pas brezi. Ky vend është në gjendje të jetë modern, d
Ngjashmëri e frikshme: Disney e ka vjedhur "Mbretin Luan" nga japonezët? (FOTO LAJM) Plot 488 artistë japonezë të filmave të animuar nënshkruan një peticion në vitin 1994, kur “Mbreti Luan” i “Disney-t”, n
Tensionet në kulm, avionët rusë futen në qiellin e Japonisë Ushtria japoneze tha se aeroplanët e saj luftarakë u detyruan të ngrihen në ajër pasi dy aeroplanë ushtarakë rusë shkelë
Shkencëtarët japonezë me muaj të tërë studiojnë pse gjeli këndon në mëngjes Ky ishte objekti i studimit të Universitetit të Nagoya të Japonisë, të cilët avancuan në një eksperiment të mirëfilltë p
Japonezët janë të mërzitur nga pushimet Për abdikimin e perandorit nga froni më 30 prill, japonezët do të shijojnë një periudhë 10-ditore pushimesh, por në vend
Viti i Ri shkakton panik në Tokio Një frugon i vogël ka përplasur njerëzit që po festonin vitin e ri në një nga rrugët më të famshme të Tokios. Nëntë v
Kryebashkiaku Veliaj merr mbështetjen e qeverisë japoneze për financimin e projektit të menaxhimit të ujërave të zeza Krahas menaxhimit të emergjencave civile dhe transportit publik, edhe menaxhimi i ujërave të zeza është një nga fushat e
Kryebashkiaku i Tiranës në Japoni, takime me ministrin e Jashtëm dhe Guvernatoren e Tokios Eksperienca japoneze në menaxhimin e emergjencave civile dhe fatkeqësive natyrore, si dhe një transport publik miqësor m
Torres shpëton skuadrën e tij nga rënja e kategorisë, në ligën Japoneze (VIDEO) Fernando Torres ka shënuar golin ne fitores duke i dhuruar suksesin skuadërs Segan Tosun e cila lufon për mbijetesë. Is
Akuzat e Mayweatherit: Japonezët më mashtruan Ditët e fundit u fol se boksieri amerikan Floyd Mayweather do të duelonte me japonezin Tenshin Nasukaëa. Së fundmi ka qe
Zhduket papritur ishulli, rojet japoneze vihen në kërkim (FOTO LAJM) Duket një histori krejtësisht e pabesueshme, por po ndodh në Japoni. Një ishulli vogël i pabanuar, në afëri të Hokkaidos
Reklamat e shpifura japoneze që po habisin botën (VIDEO) Japonia ka një shije ndryshe nga populli jonë dhe kjo duket në reklamat e tyre të cilat për ne duken shumë të shpifura d
Ju flihet në punë? Ky është shteti ideal për ju (VIDEO) Japonezët, ndryshe nga pjesa e tjetër e botës, e kanë të lejuar të flenë në punë – pasi që sipas tyre, një sy gjumë në o
Nëse bëni një sy gjumë në orar të punës do të jeni më i suksesshëm (VIDEO) Japonezët, ndryshe nga pjesa e tjetër e botës, e kanë të lejuar të flenë në punë – pasi që sipas tyre, një sy gjumë në o
Paguan për seks, basketbollistët japonezë e pësojnë keq Katër basketbollistë japonezë janë dërguar në shtëpi nga lojërat aziatike pasi akuzohen se kanë paguar femra për seks. L
E bëjnë vetëm japonezët, çfarë ndodhi tek dhomat e zhveshjes pas humbjes ndaj Belgjikës Humbja dramatike 3-2 në sekondat e fundit nxori Japoninë nga Botërori. Edhe pse ishin në avantazh të 2 golave, japone
Humbën ndeshjen, por fituan zemrat e botës: Shikoni ç'bëjnë tifozët e Japonisë (FOTO LAJM) Japonezët e kanë praktikuar shprehin e tyre për t’i pastruar tribunat e stadiumit pas ndeshjes në të gjitha tri ndeshjes
Japonezët i habisin të gjithë me stilin e jetesës, flenë në dysheme (FOTO LAJM) Vitet e fundit Japonia ka shënuar një rritje popullsie dhe gjetja e një shtëpie për të jetuar sa vjen e bëhet më e vësht
"Zgjohen" japonezët, barazojnë shifrat (VIDEO) Japonia ka reaguar në minutën e 34' ndaj kombtares së Seneaglit duke shënuar një gol tepër të bukur. Shifrat janë ba
Pas japonezëve edhe tifozët e Senegalit i japin shembull Botës (Video) Tifozët e Japonisë dhe ato të Senegalit i janë gëzuar fitores së kombëtareve të tyre ditën e djeshme. Rezultatet e fi