999 rezultate për

janjic

Deputeti i Listës Serbe tregon pse Janjiç e kundërshton Vuçiçin Deputeti i Listës Serbe në Kuvendin e Kosovës, Igor Simiç, ka bërë kritika në drejtim të priftit të manastirit të Deçani
PËRGJIMET/ Serbia hakmerret ndaj priftit që i prishi planet për ndarjen e Kosovës Gazeta proqeveritare serbe “Kurir”, ka publikuar bisedën (sigurisht të përgjuar), të igumenit të manastirit të Deçanit,
Janjiç: Kosova nuk është kusht i mjaftueshëm për hyrjen e Serbisë në BE Nuk është i saktë qëndrimi i Qeverisë në Serbi se me zgjidhjen e çështjes së Kosovës, dyert e Bashkimit Evropian për Ser
Janjic: Pres marrëveshjen finale Kosovë-Serbi Drejtori i Forumit për Marrëdhënie Etnike me seli në Beograd, Dushan Janjic, ka folur për pjesëmarrjen e Listës Serbe në
Janjic: Bisedimet Kosovë-Serbi vijojnë në fillim të majit Gazeta serbe "Danas", ka shkruar sot se vazhdimi i dialogut të Prishtinës me Beogradin në Bruksel pritet të ndodhë pas k
Selimi dhe Janjiç "cicërojnë" në Twitter: Vetëvendosja neonaziste (FOTO) Sava Janjiç nga Manastiri i Deçanit dhe zëvendësministri i Punëve të Jashtme, Petrit Selimi, kanë shkëmbyer disa "cicëri
Janjiç: 100 çështje të gatshme për tu gjykuar nga Specialja Analisti politik Dushan Janjiç është shprehur se 100 lëndë janë gati për tu gjykuar në Gjykatën Speciale, për siç ka thë
Janjiç: Dialogu me Mustafën më sfidues se me Thaçin Drejtori i Forumit për Marrëdhënie Ndëretnike në Beograd, Dushan Janjiç, thotë se Mustafa është negociues serioz dhe se,
Janjiç: Nuk do kalonte as aktakuza e Kosovës ndaj Serbisë Pas arsyetimit në kontestet për gjenocid me Bosnjë-Hercegovinën dhe me Kroacinë, është e qartë se as aktakuza eventuale
Serbia përfiton nga zvarritja e dialogut Analisti politik Dushan Janjiç ka thënë ngecja e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë i konverton më së shumti Beogradit se
Janjiç: Unë besoj në pajtimin historik shqiptaro-serb Analisti politik serb për Ballkanin, Dushan Janjiç ka theksuar se vizita e Edi Ramës në Serbi ka thyer akujt e marrëdhën
Janjiç: Rama mund të sjellë frymë të re në marrëdhëniet shqiptaro-serbe Koordinatori i panelit, ku do të flasë kryeministri Rama, Dushan Janjiç ka thënë se vizita e Edi Ramës në Beograd mund t
Në kufi me Serbinë nuk do ketë flamuj të Kosovës? Kryetari i Forumit për Marrëdhëniet Etnike në qeverinë e Serbisë, Dushan Janjiç është shprehur se marrëveshja e re për p
Janjiç: Serbia do të bëjë paqe me Kosovën Analisti politik në Beograd, Dusan Janjiç, është shprehur se Serbia do të detyrohet ta nënshkruajë marrëveshjen e Paqes
Gjermania "presion" Serbisë ta njohë Kosovën Analisti serb, Dusan Janjiç është shprehur se Serbia duhet të gjejë zgjidhjet e duhura për çështjet që parashtron Gjerma
Janjiç paralajmëron ndarje të Kosovës Analisti serb, Dushan Janjiç është shprehur se pas zgjedhjeve të 8 qershorit, Kosova rrezikon të ndahet. “Serbët e ve
Janjic: Në Kosovë ka rreth 200 të dyshuar për krime lufte Analisti i njohur serb Dushan Janjic, është shprehur se vendimi për themelimin e Gjykatës Speciale në Kosovë e cila do t
Meta vizitë në manastirin e Deçanit Kryetari i Parlamentit, Ilir Meta zhvilloi sot një vizitë në Manastirin e Deçanit, ku është pritur nga At Sava Janjiç. K
BE, kundër krijimit të Republikës Serbe në Kosovë "Në praktikën botërore dhe evropiane nuk ekziston asnjë shembull, ku prapa një liste për zgjedhje lokale, të rreshtohet
Serbët nuk do t'i bojkotojnë zgjedhjet! Serbët e Kosovës nuk do të bojkotojnë zgjedhjet lokale. Kështu ka deklaruar ditën e sotme analisti serb Dusan Janjic, i