999 rezultate për

janeiro

Dy nxënësit shqiptar garojnë me sukses në Olimpiadën Botërore të Matematikës në Rio de Janeiro Eglis Balani dhe Safet Hoxha nga kolegji Turgut Ozal në Tiranë kanë fituar "Medalje Nderi" në Olimpiadën Botërore të Mat
Gurë që të gëlltisin, njihuni me ujvarën më të rrezikshme në botë (FOTO LAJM) Një pikë e pazakontë turistike në Brazil po tërheq shumë vizitorë nga mbarë bota, duke ju ofruar atyre një adrenalinë të
Kjo është policja më seksi në botë (FOTO LAJM) Mund të shikoni ndonjëherë gratë të veshin veshje që i përshtatet në punën e tyre dhe ju nuk mund ta imagjinoni se sa të
Nga Rio de Janeiro në Majemi, udhëtimet luksoze të djalit të Thaçit (FOTO LAJM) Kur babai i tij u zgjodh president ai kreu pushime luksoze në një vend që nuk e tregoi lokacionin, por kur në gusht të v
Ju prezantojmë me super rezidencën e re të Neymar (FOTO LAJM) Neymar ka blerë një rezidencë 8 milion dollar në Rio de Janeiro, duke shtuar pasurinë e tij të madhe që ka në Brazil. Sh
Shtatorja e Nënë Terezës në Rio de Janeiro Në Katedralen Metropolitane të Rio de Janeiro, u zhvillua ceremonia e dorëzimit të Shtatores së Nënë Terezës, vepër e sk
A do ta kishit provuar këtë sport të rrezikshëm?! (FOTO LAJM) Fotot e realizuara nga një fotograf që vie nga Rio de Janeiro janë fantastike. Ky sport kërkon dedikim të madh, koncentr
Rihanna "tërbohet" në Rio: Pele, birrë dhe plazh (FOTO LAJM) Këngëtarja me famë botërore Rihanna ndodhet në Rio De Janeiro, aty ku sot në ora 21:00 do të luhet finalja e madhe e Bot
Italia, mbërritja e Balotellit në Rio de Janeiro (VIDEO) Mario Balotelli në rrjetet sociale: sapo mbërriti në Brazil me Kombëtaren e Italisë sulmuesi i Milanit, përveç fotove se
Ronaldinho jep shtëpinë me qera: 9,120 £ në natë (FOTO LAJM) Edhe pse nuk u përzgjodh nga Luiz Felipe Scolari për të qënë pjesë e Brazilit në Kupën e Botës që organizohet në vendlin
Nadal dhe e dashura, relaks në plazhet e Meksikës (FOTO LAJM) Disa ditë para mbrojtjes së titullit në Indian Wells ylli spanjoll i tenisit Rafa Nadal po shijon në shoqërinë e të dash
Pushimet që kushtojnë 210 mijë paunde për një javë (FOTO-LAJM) Nëse kërkoni të bëni pushime të paharrueshme dhe nëse keni 210 mijë paunde ju mund të shijoni një javë të bukur në një r
Rio de Janeiro, mbyllet stadiumi olimpik Stadiumi "Joao Havelange", në Rio de Janeiro mbyllet nga autoritet braziliane, pasi ka pasur probleme me çatinë. Ky stad
Kardashian dhe West duke "fluturuar" në Rio de Janeiro (FOTO-LAJM) Kim Kardashian dhe Kanye West po bëjnë një udhëtim nëpër botë, para se fëmija i tyre i parë të vijë në jetë. Pavarësi
Teleferiku më i famshëm në botë (FOTO LAJM) Teleferiku më i famshëm në botë, i cili ndodhet në Rio de Janeiro ka mbushur 100-vjetori i ndërtimit. Çdo turist që s
Brazil, përfundon aksioni i policisë pa asnjë të shtënë Ka përfunduar me sukses aksioni i forcave të policisë së Brazilit për të ndërhyrë në një lagje të qytetit të Rio de Jane
Ja logoja e Lojërave Olimpike, Rio de Janeiro 2016 Disa minuta para arritjes së Vitit të Ri 2011, para afro 2 milionë njerëzve të pranishëm në festën e natës më të hareshm
Lojerat Olimpike ne Rio de Janeiro, presidenti me krenari ne bote Presidenti i Brazilit, Luiz Inacio Lula da Silva ka thënë se ishte presidenti më krenar në botë