999 rezultate për

jakov

Policia jep detejap rreth zjarrit në Gjakovë, lëndohet një zjarrfikës Zjarri që përfshiu objektin e madh "Viva Fresh" në Gjakovë ka qenë i përmasave të mëdha, në tentativë për ta lokalizuar
Digjet “Viva Fresh” në Gjakovë Një zjarr i madh ka kapluar objektin e supermarketit “Viva Fresh” në qendër të Gjakovës. Lajmin e ka konfirmuar edhe
Kusari e nervozuar në komunën e Gjakovës, kërkojnë ta nxjerrin jashtë me sigurim Sot në Gjakovë u protestua kundër ndërtimeve rreth kullës së Sulejman Vokshit. Shoqëria civile në Gjakovë protestoi n
Shqiptarët në Amerikë mblodhën 45 mijë dollarë për nënat gjakovare Veprimtari shqiptar nga Shtetet e bashkuara të Amerikës, Ramiz Kukaj, ka bërë publike shumën e mjeteve të grumbulluara
Merret vendimi për gjakovarin që vrau gruan dhe vajzën e tij Pjetër Ndrecaj, që në gusht të vitit të kaluar vrau gruan dhe vajzën e tij është dënuar nga Gjykata e Apelit me burg të
Thoshtë fjalë të pista dhe na prekte! Nxënëset e Gjakovës rrëfejnë abuzimet nga mësuesi Një tjetër rast ngacmimi seksual është raportuar në Kosovë pas rastit të përdhunimit të 16-vjeçares nga Drenasi. Ndaj
Arsimtari drejt burgut, dyshohet se abuzoi me 27 nxënëse Prokuroria Themelore në Gjakovë, ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurit B.V., nga Komuna e Gjakovës, për veprën penale
Prokuroria akuza ndaj Profesorit në Gjakovë: Ngacmoi seksualisht 27 nxënës Prokuroria Themelore në Gjakovë, ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurit B.V., nga Komuna e Gjakovës, për veprën penale
8 vjeçari nga Gjakova kërkon ndihmë për shërim Arber Hoti, 8 vjeqari nga Gjakova vuan nga “Leukemia Acute”, dhe është duke luftuar për jetën. Arberi ka nevojë për n
Pezullohet prokurori në Gjakovë Agron Matjani, prokuror në Departamentin e Krimeve të Rënda në Prokurorinë Themelore të Gjakovës është suspenduar të pre
Rrëfimi trishtues i nxënësëve për mësuesin kafshë në Gjakovë Nxënëset e shkollës fillore “Mazllum Këpuska” të Gjakovës kanë rrëfyer për ngacmimet të cilat pretendojnë se i bëri arsi
Dyshohet se ngacmoi seksualisht nxënësen, arrestohet mësuesi nga Gjakova Një mësues i një shkolle fillore në Gjakovë është arrestuar me dyshimin se ka ngacmuar seksualisht nxënëset e tij. P
E frikshme trashësia e borës në këtë qytet të Kosovës (FOTO LAJM) Kryetari i Komunës së Gjakovës, Ardian Gjini, ka publikuar fotografi që tregojnë se në Gjakovë trashësia e borës është d
Përfundon protesta, edhe këtë vit shqiptarët ndalën serbët e maskuar Pelegrinët serb nuk kanë ardhur sot në qytetin e Gjakovës për pelegrinazhin e tyre të rregullt vjetor. Ndërkohë qytetarë
Nis në Gjakovë protesta e qytetarëve kundër serbëve Ashtu siç është paralajmëruar, në Gjakovë ka filluar protesta kundër vizitës së disa serbëve për të bërë pelegrinazh në
Gjakovari dënohet 1 muaj paraburgim pse vodhi një lap-top Gjykata Themelore në Gjakovë njofton se ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjakovës, duke i caktuar masën e
Nora Gjakova nderon Kosovën me medalje në Kinë Xhudistja nga Kosova Nora Gjakova i ka sjellë një sukses tjetër Kosovës në sportin e xhudos, pasi ka siguruar medaljen e
Familja e Shefit të Krimeve merr falas lopë nga shteti, a s'ka familje më të varfër? Familja e Drejtorit të Krimeve Ekonomike në policinë e Gjakovës figuron në listën që ka publikuar komuna, krahas 29 emra
Kapet sasi rekord droge në Prishtinë Mëngjesin e sotëm Policia e Kosovës ka kapur 113 kilogramë heroinë në rrugën “Jakov Xoxa” në Prishtinë. Për këtë rast ja
Bëhen 100 dëshmi kundër krimeve serbe Grupi i Shoqërisë Civile për grumbullimin e dëshmive për krime lufte dhe përgatitjen e kallëzimeve penale kundër krimine