999 rezultate për

jahtet

Nga diamantet te çorapet 150 euro, shpenzimet e çmendura të CR7 dhe Georginës (VIDEO) CR7 shquhet për jetën e tij lukszoze. Portugezi ditët e fundit është bërë meme në në rrjetet sociale teksa vetëm çorapet
Meta kthen në Kuvend ligjin për jahtet, arsyeja Presidenti i vendit Ilir Meta ka vendosur të kthejë në Kuvend ligjin nr. 64/2020 “Për një shtesë në ligjin nr. 92/2014
Me jahtet e tyre njerëzit e famshëm japin një mesazh për mbar botën Shumë e përshkruan skenën si befasuese ose frymëzuese, të tjerët ishin aq të prekur sa nuk gjetën fjalët për të treguar
Rama hedh poshtë kërkesat e biznesit të madh: Shisni jahtet e vilat dhe paguani dritat! Kryeministri Edi Rama hodhi poshtë kërkesat e biznesit të madh për përballizimin e krizës aktuale të shkaktuar nga koron
Jahtet, kroçerat dhe motorët e ujit, çfarë ndryshimesh parashikon ligji i ri Qeveria ka vendosur të rregullojë me një ligj të veçantë atë që quhet turizëm detar duke përfshirë këtu të gjithë mjetet
Luks i çmendur, 10 superjahtet e reja më të mirë në botë (FOTO LAJM) Kur vjen fjala tek kremtimi me stil I fundit të sezonit veror, është e vështirë të konkurrohet me Monaco Yacht Show që z
Milionat që Shqipëria e varfër u fal miliarderëve nga Klodian Tomorri - Ne Itali, cmimi i naftes per jahtet sot eshte 1.72 dollare per liter. Dhe Italia eshte nje nga
Drogë dhe eksorta të fshehura, ana e errët e punës në jahtet e milionerëve Të punosh si stjuardese në jahtet luksoze e private të miliarderëve përreth botës ka marrë një vëmendje të veçantë pas v
Zbulohet e vërteta, ja pse jahti më i madh në botë ndaloi në Shqipëri Ditën e djeshme, kryeminitri Edi Rama plot krenari njoftoi se një jaht superluksoz është ankoruar në brigjet e Sarandës.
Grekët "pushtojnë portet turke me jahtet luksoze Biznësmenët grekë kanë gjetur një zgjidhje të zgjuar për të përdorur karburant të lirë. Ata i kanë mësyrë porteve tu
Jahtet, moda më e re e pasanikëve shqiptar. Sa shpenzojnë dhe ku i mbajnë Miliarderët janë shpesh pjesë e titujve “bombastikë” të mediave në botë dhe, në shumë raste, për stilin ekstravagant të
25 jahtet më të shtrenjta në botë (FOTO-LAJM) Prodhimi i jahteve luksoze për disa kompani është bërë shumë fitimprurës. Ndaj ata përpiqen që cdo vit të prezantojnë mo
Dhjetë superjahtet më të kushtueshme në bote (FOTO-LAJM) Sajti ‘The Richest’ ka publikuar klasifikimin e dhjetë jahteve më të kushtueshme në botë. Bëhet fjalë për jahte ku luksi
Velierat dhe jahtet që "parkuan" këtë vit në brigjet e Sarandës (FOTO-LAJM) Gjatë kësaj vere në qytetin e Sarandës është rritur numri velierave dhe jahtet me turistë të huaj të cilët kanë preferu
Dhjetë jahtet më të shtrenjta në botë (FOTO-LAJM) Të pasurit mund të blejnë çdo gjë që ata duan edhe nësë ajo është shumë e shtrenjtë. Mund të blejnë shtëpi në qytete të
Dhjetë jahtet më të shtrenjta në botë (FOTO-LAJM) Të pasurit mund të blejnë çdo gjë që ata duan edhe nësë ajo është shumë e shtrenjtë. Mund të blejnë shtëpi në qytete të
Moratoriumi i pjesshëm, hiqet për jahtet e varkat me vela Parlamenti pritet të zbusë së shpejti moratoriumin e skafeve, duke lejuar lundrimin e jahteve dhe anijeve me vela. Nisma