999 rezultate për

jaho

Ermonela Jaho: Këtë vit axhenda ime e plotësuar deri në vitin 2022 Axhenda e sopranos shqiptare Ermonela Jaho është e rezervuar deri në vitin 2022. E kërkuar në shumë skena prestigjioze t
Ermonela Jaho dhe Saimir Pirgu ngrenë publikun në këmbë në Argjentinë (VIDEO) Padyshim që Saimir Pirgu dhe Ermonela Jaho janë dy nga artistët më të shquar shqiptarë dhe kudo që shkelin arrijnë ta ng
Detaje të reja të vrasjes së dyfishtë në Gjakovë Policia e Kosovës ka dhënë detaje të tjera rreth ngjarjes në Jahoc të Gjakovës, ku një person ka vrarë një tjetër dhe më
Nga kujdestare të moshuarish në "yll", habit këngëtarja shqiptare (FOTO LAJM) Ermonela Jaho i magjepsi përsëri mediat ndërkombëtare me interpretimin e saj, në rolin e Madamës Butterfly të Puccini-t.
Berisha: Biznesmeni i zhdukur po transportonte drogën e ministrit të Ramës Vazhdojnë akoma hetimet e ndërkohë nuk ka asnjë gjurmë nga zhdukja e biznesmenit vlonjat Adriano Jaho dhe ndihmësit të t
FOTO EKSKLUZIVE/ Kur Fatmir Haklaj dhe Jaho Mulosmani bënin ligjin në Tropojë (FOTO LAJM) Kur janë mbushur 20 vite nga trazirat e përgjakshme të vitit 1997, në media po publikohen dossier në lidhje me ato ngjar
Film në Londër dedikuar sopranos shqiptare Ermonela Jaho Ermonela Jaho është këngëtarja me e preferuar dhe konsiderohet ylli fluturues për operat me famë botërore. Kudo që ka pe
Shqiptarja fiton “Oscar”-in e operës botërore Sopranoja e njohur shqiptare Ermonela Jaho është shpallur fituesja e çmimit të votuesve nga International Opera Awards.
Berisha: Ja çfarë krimineli ishte Jaho Salihi Ish kryeministri Sali Berisha ka "shpërthyer" në studion e emisionit të Eni Vasilit duke lëshuar një sërë deklaratash.
Jaho Salihi: Ja si ndodhi vrasja e Azem Hajdarit (VIDEO) I dënuari i vetëm për vrasjen e shekullit - vrasjen e Azem Hajdarit - Jaho Salihu ka rrëfyer versionin e tij. Salihu
Sopranoja Ermonela Jaho nominohet për Opera Awards Mes shumë emrave të njohur të muzikës lirike ndërkombëtare, Ermonela Jaho është nominuar për Opera Awards. Sopranoja e f
52 vjeçari vetëvaret pranë varrit të babait dhe bashkëshortes Pas vdekjes së babait dhe bashkëshortes, një 52 vjeçar i ka dhënë fund jetës duke u vetëvarur në një pemë pranë varrit t
Kostandin Xhuvani charged with murder Prosecution has charged Kostandin Xhuvani with 'murder'. He has killed two or more people. He is also charged with "ille
Jaho Mulosmani: Prokuroria më pyeti vetëm për Fatmir Xhindin, jo Hajdarin Jaho Mulosmani i ka cilësuar si gënjeshtër, lajmin e publikuar nga gazeta Panorama, sipas të cilës Prokuroria ka rihapur
Jaho Mulosmani dëshmon nga burgu për vrasjen e Hajdarit dhe Xhindit Nga Burgu i sigurisë së lartë në Burrel Jaho Salihi Mulosmani rrëfehet për vrasjen e deputetëve Azem Hajdari dhe Fatmir
Jaho Mulosmani i rikthehet vrasjes së Azem Hajdarit Pas 14 vitesh në qeli, Jaho Mulosmani, i dënuari me burgim të përjetshëm për vrasjen e Azem Hajdarit flet për vrasjen e
Jaho: SHISH të ketë kujdes informacionin objektiv Konstitucionalisti i njohur Niazi Jaho shprehet se shërbimi sekret mban përgjegjësi nëse informacioni i klasifikuar bie
Policia parandalon vrasjen në Tiranë, arrestohen 2 persona Efektivët e policisë së Tiranës kanë bërë të mundur parandalimin e një vrasje në kryeqytet. Në një dalje për shtyp zëdhë
Jaho, libër mbi shtetin e së drejtës “Refleksione mbi shtetin e së drejtës” është titulli i librit të juristit Niazi Jaho i cili është promovuar gjatë ditës
Njazi Jaho: Vonesa e reformës po rrezikon zgjedhjet lokale Konstitucionalisti Njazi Jaho është njëri prej ekspertëve më të njohur në Shqipëri për procedurat elektorale. Ai thotë p