999 rezultate për

jahjaga

Do qani me zë, Jahjaga publikon rrëfimin e shqiptares që u dhunua nga serbi (VIDEO) Ish-Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka lexuar rrëfimin e një prej viktimave të dhunës seksuale gjatë luftës së f
Jahjaga nga stadiumi uroi për fitoren ndaj Azerbaxhanit, reagon pasi kupton gabimin Ish presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ka shkruar pas përfundimit të ndeshjes mes Kosovës dhe Ishujve Faroe. Ajo me
Shfaqet Jahjaga, shpreh zhgënjim për sistemin e drejtësisë Sistemi i drejtësisë ka dështuar të dënojë përgjegjësit e dhunës dhe vrasjeve në familje, prandaj kërkohet mobilizim i s
Jahjaga dje festoi ditëlindjen, gjejeni sa vjeç i mbushi Ish- Presidentja e Kosovës ishte ajo e cila shkroi histori duke u shpallur presidentja e parë femër e Republikës së Koso
Koha kur Atifete Jahjaga ishte e re (FOTO LAJM) Ish presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ka pësuar një ndryshim të madh që nga koha kur ishte në këtë post e deri tani
Presidentja Jahjaga themelon fondacion Ish Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, shihet të jetë mjaftë e angazhuar – sidomos me vizita jashtë vendit. Pas
Jahjaga nuk shkon në seancën gjyqësore Është mbajtur seanca dëgjimore në lidhje me padinë për shpifje ndaj ish-Presidentes Atifete Jahjaga. Jahjaga ka mungu
Atifete Jahjaga del para gjykatës Ka nisur seanca në lidhje me padinë për shpifje ndaj ish-presidentes Atifete Jahjaga. Gjyqtarja e rastit në fillim ë sea
Atifete Jahjaga del nesër para gjykatës për shpifje Kunetërit e Shyhrete Berishës kanë paditur ish-presidenten Atifete Jahjaga për shpifje, seanca e së cilës pritet të mbah
Ish-Presidentja Jahjaga drejt divorcit Për ish – Presidenten Jahjaga shumë shpesh është thënë se statusi i saj martesor është “its complicated”, nëse përdorim
Ish-presidentja e Kosovës merr vendimin drastik, ndahet nga bashkëshorti Ish-presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga, duket se është drejt divorcit dhe për këtë i ka nisur edhe proceduarat. Pa
Jahjaga takohet me Clinton, këto janë fjalët e saj Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga është takuar me ish- sekretaren amerikane të Shtetit, Hillary Clinton. Një
Fjeti si police dhe u zgjua si presidente (VIDEO) Ishte dita më e rendësishme në jetën e saj. Atifete Jahjaga ishte me profesion police deri atë natë. Por të nesërmen
Jahjaga do të vëzhgojë zgjdhjet në këtë shtet të largët Ish-Presidentja e Kosovës, Atifete Jajaga është ngarkuar me një mision të ri. Ajo është vëzhguese ndërkombëtare e zgj
Shfaqet Jahjaga, kritikon ekzekutivin Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ka kritikuar ekzekutivin për siç tha ajo zvarritjen e procesit të kompensimit
Jahjagës i ndalohet fjalimi në Beograd, Çitaku e vazhdon në New York Vlora Çitaku si ambasadore e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ishte pjesë e Këshillit të Sigurimit Para disa k
Jahjaga: Njohja e statusit të viktimave seksuale të luftës të bëhet tani Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ka thënë se procesi i njohjes së statusit dhe verifikimit të viktimave të dhu
Jahjaga vendos kurora lulesh në vendin ku u vranë 1 milion hebrenj Ish-Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, gjatë një vizite në Poloni ka vendosur kurora lulesh në kampin e Auschwitz-i
Ish-presidentja kryen të drejtën e saj si qytetare Atifete Jahjaga obligimin e saj si qytetare e kreu në sallen 1 Tetori në Prishtinë Ish-presidentja e Kosovës, Atifete
Lunaçek dënon veprimi e Serbisë ndaj Jahjagës Ish-Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ishte e ftuar për të promovuar librin "Unë dua të dëgjohem", kushtuar rreth 2