999 rezultate për

izraeli

E shpikin izraelitët, tmerri i raketave dhe helikopterëve rus (VIDEO) Kompania “Israel Aerospace Industries” ka prezantuar modelin e tij të dronit-kamikaz “Mini Harpy”, i cili është i parapa
Duket si ëndërr, por shkencëtarët izraelitë thonë se brenda vitit zbulohet ilaçi anti-kancer Mund të mos ju duket e mundur, por këta shkencëtarë thonë se është e vërtetë. Një ekip i vogël i shkencëtarëve izrael
Jahmir Hyka bëhet me ekip të ri, firmos me skuadrën izraelite Jahmir Hyka më në fund bëhet me ekip të ri. Ai firmosur me skuadrën izraelite të Makhabi Netanjah. Lajmi është bërë i
Izraeli bombardon bazat iraniane, frikë për luftë totale në Lindjen e Mesme Izraeli ka vazhduar me kryerjen e sulmeve ajrore në Siri si pjesë e një fushate kundër pranisë së Iranit në këtë vend. D
Izraeli e pranon: Po, kemi goditur me raketa në Siri Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu thotë se një goditje ajrore izraelite në Siri, kishte vënë në shënjestër armë
Ndërron jetë shkrimtari i madh izraelit: Mesazhi për Izraelin dhe arabët Ka ndëruar jetë shkrimtari i madh izraelit Amos Oz. Laureati i çmimit të Izraelit, vdiq të premten në moshën 79 vjeça
"Do të vritej kryeministri izraelit, skenari i frikshëm terrorist në Tiranë" Dy ditë më parë, Shqipëria vendosi që të dëbonte nga vendi ambasadorin e Iranit dhe një zyrtar tjetër të këtij shteti.
Reagon Izraeli pas dëbimit të iranianëve nga Shqipëria Kryeministri Edi Rama mori sot vlerësime nga homologu i tij izraelit, Benjamin Netanyahu në lidhje me dëbimin nga Shqipë
Dëbimi i ambasadorit nga Shqipëria, reagon Kryeministri i Izraelit Vendimi i Ramës për të dëbuar ambasadorin iranian nga Shqipëria është përshëndetur nga Kryeministri i Izraelit, Benjamin
Izraelitët kontrollojnë tregun e diamanteve në botë Izraeli është një nga importuesit më të mëdhenj të diamanteve në botë, e më pas eksportues i tyre në trajtë të përpunuar
Kryeministri izraelit akuzohet për korrupsion Autoritetet në Izrael deklaruan se kanë mbledhur prova të mjaftueshme për akuzat e korrupsionit të cilat do të paraqiten
Izraeli nuk mashtrohet nga Hashim Thaçi, hedh poshtë propozimin e tij Ndonëse Presidenti Thaçi është deklaruar se nëse Izraeli e njeh Kosovën, do të dërgonte ambasadën në Jerusalem, ashtu si
S'ka paqe, Izraeli dhe Hammasi sërish nisin luftën zraeli ka deklaruar se aeroplanët luftarakë të ushtrisë së tyre i kanë sulmuar disa baza të militantëve palestinezë në G
"Lidhu me çunat, afrohu me armë", izraelitët zbërthejnë bisedat në Whatsapp të Vis Martinaj Detaje të reja kanë dalë në dritë nga ngjarja e rëndë në Bllok, mbrëmjen e 4 tetorit, ku mbeti i vrarë një person dhe u
Izraelitët zbërthejnë telefonin e Vis Martinajt: Hajdeni me armë Prova të reja kanë dalë në skenë për vrasjen në bllok, ku mbeti i vrarë një person dhe u plagosën dy të tjerë. Pak d
Greqia legalizon hashashin? Kush është vendi partner Qeveria greke ka dhënë zyrtarisht një licencë për një kompani izraelite e cila pritet të kultivoi hashashin e njohur si
Shtyhet vizita e kryeministri i izraelit në Tiranë, kjo është arsyeja Kryeministri izraelit Benjamin Netanjahu raportohet se ka shtyrë vizitën e tij për në Tiranë. Mediat izraelite kishi
Goli i parë i Izraelit ndaj Shqipërisë po bën xhiron e botës (FOTO & VIDEO) Kombëtarja e Shqipërisë mori humbjen e dytë radhazi në Ligën e Kombeve duke u mposhtur në transfertë nga Izraeli me rezu
Portieri hero i Izraelit bëhet "viral" me asistin e golit kundër Shqipërisë (VIDEO) Portieri i kombëtares së Izraelit, bëri një paraqitje mjaftë të mirë kundër Kombëtraes së Shqipërisë. Në disa raste
Skenarët e mundshëm që Shqipëria të renditet e para në grup (FOTO LAJM) Shqipëria mbetet në kuotën e 3 pikëve në grup, ndërsa Izraeli mban vendin e parë me 6 pikë, ndërsa Skocia qëndron sipër