E FUNDIT/ Real Madrid bën një hap fals në luftën për titull (VIDEO)
999 rezultate për

izrael

Ka vaksinuar me dozën e parë gjysmën e popullsisë, ky shtet synon rihapjen e plotë të ekonomisë Izraeli synon të rihapë ekonominë nga 5 prilli, pasi të ketë vaksinuar të gjithë popullsinë e përshtatshme kundër korona
Një spraj hundësh mund të na shpëtojë nga Covid-i? Çfarë ndodhi vitin e shkuar në Izrael Një ilaç që aplikohet në hundë mund të ketë shpëtuar disa njerëz nga Covid-i. Sipas studimit më të fundit, thuhet se ekz
Vetë eci me hapa "galopantë", Izraeli dhuron vaksina për vendet e tjera Izraeli i ka dhuruar “një sasi të kufizuar” vaksinave kundër COVID-19, Palestinës dhe disa vendeve të tjera, sipas një
Në Izrael është drejt fundit, Silva Bino: Vaksinimi do të zgjasë gjithë vitit Anëtarja e Komitetit Teknik të Ekspertëve, Silva Bino ka deklaruar se procesi i vaksinimit do të zgjasë gjatë gjithë vit
Nuk pritej, EURO 2020 mund të zhvendoset në Izrael Izraeli është një nga vendet më të rralla në botë që ka të vaksinuar mbi 3 milionë të popullatës. Këta së fundmi, kanë o
Përleshje masive në derbin e zjarrtë të Izraelit (VIDEO) Një përleshje e madhe ka ndodhur pas derbit të zjarrtë në Izrael mes Maccabi Haifas dhe Hapoel Haifas. Vendasit fitua
Pse Evropa po e kritikon Kosovën për vendimin për të hapur ambasadë në Izrael? Bashkimit Evropian s'i ka pëlqyer aspak zyrtarizimi i vendimit të Kosovës për ta hapur ambasadën e saj në Jerusalem, pas
SHBA Kosovës pas njohjes nga Izraeli: Do t'ju qëndrojmë në krah Departamenti Amerikan i Shtetit ka përgëzuar zyrtarizmin e vendosjes së marrëdhënieve diplomatike në mes Kosovës dhe Izr
Osmani bisedë me kryetarin e Kuvendit të Izraelit: Do të forcojmë bashkëpunimin në shumë fusha Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, i ka thënë të martën homologut të saj izraelit, Yariv Levin se pas njohjes së shtetë
Reagon Grenell pas zyrtarizimit të njohjes Kosovë-Izrael: Ditë vërtetë historike Emisari i administratës së Donald Trump për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, Richard Grenell, ka reaguar pasi Koso
Kosova dhe Izraeli lidhin marrëdhënie diplomatike Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës së Republikës së Kosovës, Meliza Haradinaj-Stublla dhe homologu i saj, minis
Kryeministrit izraelit i bllokohet aksesi në Facebook Facebook ka fshirë një postim nga kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu dhe pezulloi qasjen në biseda përmes aplikac
“Erdogani kontrollon Shqipërinë, të bëhemi si Izraeli”, media e njohur greke jep alarmin Qasja ekspansioniste e Turqisë në rajon si edhe tentativat për të shtrirë ndikim në Ballkan përmes politikave islamiste
Mjeku Alimehmeti shpërndan studimin izraelit për vaksinën Pfizer- BionTech: Super-lajm! Duke publikuar një studim në Izrael, shtet i cili ka numrin më të lartë të popullsisë së vaksinuar, mjeku i njohur, Ilir
Kosova dhe Izraeli më 1 shkurt vendosin marrëdhënie diplomatike Më 1 shkurt 2021 Kosova dhe Izraeli do të firmosin vendosjen e marrëdhënieve diplomatike mes njëra- tjetrës. Lajmi ës
Vdes koka e kazinove të Las Vegasit, pse do varroset në Izrael? Sheldon Adelson, një miliarder amerikan, manjat i kazinosë dhe pronar i Las Vegas Sands Corporation, ka vd ekur në moshë
Vetëm 19 vjeç, kjo është fytyra më e bukur në botë për vitin 2020 (FOTO LAJM) Modelja izraelite, Yael Shelbia, vetëm 19 vjeç, është vlerësuar në vendin e parë në listën vjetore të TC Candler “100 F
I jep fund pandemisë në shkurt! Ky shtet kryeson vaksinimin kundër COVID-19 Më shumë se 1 milion njerëz kanë bërë vaksinën kundër koronavirusit në Izrael, duke e bërë këtë shtet me nivelin më të l
"Tërmet" mes Turqisë dhe Greqisë, përfshihet Izraeli Greqia dhe Izraeli kanë lidhur një marrëveshje për blerjen e dronëve nga Athina, shkruan albeu.com. Vendimi vjen në
Kryeministri izraelit vaksinohet i pari kundër COVID-19 para kamerave Kryeministri izraelit Benyamin Netanyahu dhe ministri i Shëndetësisë Yuli Edelstein morën vaksinën e zhvilluar nga Pfize