999 rezultate për

izmir

Tërmeti shkatërrues në Turqi, shkon në 100 numri i viktimave Numri i të vdekurve nga një tërmet i fuqishëm që goditi Turqinë perëndimore u rrit në 100 të martën, thanë autoritetet.
Ndodhej në Izmir, aktorja turke tregon si i shpëtoi tërmetit shkatërrimtar (FOTO LAJM) Tërmeti shkatërrimtar me magnitudë 6.6 në Izmir, i cili la pas 79 viktima dhe qindra të plagosur, është përjetuar shumë
Momenti kur nxirret i gjallë 77 vjeçari nga rrënojat e tërmetit në Turqi (VIDEO) Ekipet e shpëtimit kanë nxjerrë të gjallë pas 33 orësh një 77-vjeçar, i cili ndodhej nën rrënojat e një ndërtese të shem
Tërmeti në Izmir, konfirmohet edhe viktima e dytë nga Kosova Edhe një person me origjinë nga Kosova ka vdekur si pasojë e lëndimeve të marra pas rrëzimit të ndërtesës si rrjedhojë
17 orë nën rrënoja, shpëtohet një grua në Izmir Një 50-vjeçare u shpëtua sot 17 orë pasi tërmeti goditi provincën turke Izmir. Nurcan Tosun u shpëtua nga rrënojat në
Mrekulli në Izmir, nëna dhe 4 fëmijët nxirren të gjallë nga rrënojat Një mrekulli ka ndodhur në Izmir këtë mëngjes, ku një nënë dhe 4 fëmijët e saj u arritën të shpëtohen në apartamentin e
Shkon në 26 numri i viktimave të tërmetit në Turqi dhe ishullin grek, Samos Të paktën 26 persona humbën jetën dhe qindra të tjerë janë plagosur pas goditjeve të tërmetit në Izmir në Turqi dhe ishu
Tërmeti në Turqi, shkon në 6-të numri i viktimave Ka shkuar në 6 numri i viktimave dhe 202 i të plagosurve, si pasojë e tërmetit shkatërrimtar që goditi mesditën e sotme
Momentet emocionuese kur një vajzë nxirret nga rrënojat në Izmir (VIDEO) Momente emocionuese ato kur një vajzë, nxirret e gjallë nga rrënojat e një pallati të shembur në Izmir. Duartrokitje
Pallate të shkatërruar dhe njerëz të lemerisur, kështu duket Izmiri pas goditjes nga tërmeti (FOTO LAJM) Një tërmet me magnitudë 7 ballë ka godirut sot Turqinë, lëkundjet e së cilit janë ndier edhe në Greqi. Si pasojë, dis
Klubi turk interesohet për sulmuesin e Tiranës Një tjetër futbollist që luan në Kategorinë Superiore përfundon në radarët e klubit të ligës së dytë turke Menemenspor.
U la i lirë pas akuzave për përdhunim, shefi i policisë ka "idhull" Enver Hoxhën Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në mediat sociale një foto të shefit të Policisë së Fushë-Arrëzit Izmir Durak
Pas Izmir Smajlajt edhe Luiza Gega shpallet kampione Ballkani Ditën e djeshme atleti, Izmir Smajlaj u shpall kampion Ballkani në kërvim së gjati por flamurin shqiptar e ka ngjitur në
Miss-i i parë i Turqisë ishte shqiptare (FOTO LAJM) Konkursin e bukurisë të organizuar për herë të parë në Turqi në vitin 1936 e fitoi një vajzë nga Çamëria, Haxhire Mirush
Izmir Smajlaj zhgënjen në Europian e Atletikës Izmir Smajlaj u rendit vetëm i gjashti në finalen e kërcimit së gjati në kampionati europian të atletikës që po mbahet n
Izmir Smajlaj kualifikohet në finale Izmir Smajlaj është kualifikuar për në garën finale të Kërcimit së Gjati për meshkuj, në kampionatin europian të Atletik
Izmir Smajlaj, rekord në stërvitjen para Europianit Atleti shkodran Izmir Smajlaj është duke u përgatitur për Europianin që do të zhvillohet pas një jave. Smajlaj duket
Shpallen 10 sportistët më të mirë, rebelohet Erkand Qerimaj Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar (KOKSH), ka publikuar listën me 10 sportistët më të mirë të vitit 2017. Ajo kryesohet
Tjetër medalje e artë për Shqipërinë, Izmir Smajlaj triumfon në Turqi Tjetër medalje e artë për Shqipërinë në kampionatin ballakanik të sallave të mbyllura që po zhvillohet në Stamboll të Tu
Izmir Smajlaj e jep shkëndijën e radhës në palestër, kërcen në lartësi rekord Izmir Smajlaj, kampion i kërcimit së larti të kontinentit të vjetër, në salla të mbyllura vazhdon stërvitjen e tij në Ga