999 rezultate për

ivanov

Ivanovi kundër shkëmbimit të territoreve Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, i ka kundërshtuar idetë për ndryshim të kufijve dhe shkëmbim të popullatës në Ba
Zaev dhe Ivanov nuk e ndalin luftën Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, Marrëveshjen me Greqisë për ndryshimin e emrit të shtetit e ka quajtur si marrëv
Zyrtari i lartë amerikan sot takohet me Ivanovin Ushtruesi i Detyrës i ndihmës sekretarit shtetëror në Stejt Departamentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Evropë
Thaçi: Dikujt në Prishtinë do t'i dhembë për vrasjen e Ivanoviçit Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në konferencën e mbajtur sot ka folur edhe për vrasjen e liderit serb në Kosovë, Oli
Vuçiç: Kemi informata të sigurta për vrasjen e Ivanoviçit Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka thënë sot se organet shtetërore serbe “për herë të parë kanë disa informata o
Shfaqet gruaja e Ivanoviçit, ka një mesazh për hetuesit Milena Ivanoviç, bashkëshortja e kreut të vrarë të SDP-së, Oliver Ivanoviq, në përkujtimin e 6-mujorit të vrasjes, tha s
Shokon gazetari serb: Gjurmët për vrasjen e Ivanoviçit çojnë tek zyra e Gjuriçit Gazetari serb, Stefan Cvetkoviq që pretendon se po merret me hetimin për vrasjen e Oliver Ivanoviqit, ka thënë se lidhje
Spasovski bën njoftimin e fortë: Nuk ka amnisti për askën, Ivanov të firmosë marrëveshjen Me të vërtetë mendoj se pas shumë viteve të stagnimit në një vend, tani është periudha në të cilën qytetarët kanë mundës
Zaev, apel Ivanovit: Të vendosin qytetarët, firmose ratifikimin e marrëveshjes me Greqinë Pas miratimit për herë të dytë të rezolutës për marrëveshjen me Greqinë, kryeministri Zaev i ka bërë thirrje presidentit
Skenaret për kalimin e marrëveshjes pa u përfillur Ivanovi Kuvendi i Maqedonisë javën e ardhshme sërish do votojë Marrëveshjen për emrin me Greqinë, pasi presidenti Gjorge Ivanov
BE nuk shqetësohet nga përpjekjet e Ivanovit për bllokimin e të ardhmes Zëvendëskryeministri Bujar Osmani i kërkoi sot presidentit Gjorge Ivanov të jetë konstruktiv dhe të bashkohet në procesi
Ivanovi bllokoi të ardhmen, çfarë do të ndodhë me marrëveshjen Në Kuvendin e Maqedonisë sot është dorëzuar vendimi i presidentit Gjorge Ivanov me të cilin informon se nuk do ta nënshk
Xhaferi ia thotë hapur Ivanovit: Po shkel ligjin Presidenti i Maqedonisë Gjorge Ivanov, ka marrë vendim që të mos e nënshkruajë dekretin e Ligjit për ratifikimin e marrë
Presidenti Ivanov nuk e nënshkruan marrëveshjen për emrin Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivnaov, ka marrë vendimin që të mos e nënshkruajë dekretin për shpalljen e ligjit për ra
Kjo është ndihma e Serbisë për gruan e Ivanoviçit Milena Ivanoviq, apo e njohur ndryshe si bashkëshortja e liderit serb në Kosovë tashmë i ndjerë, Oliver Ivanoviç është p
Ivanov vazhdon ta bllokojë të ardhmen e Maqedonisë Presidenti Gjorge Ivanov akoma nuk e ka firmosur Ligjin për ratifikim të Marrëveshjes për emrin, e cila ditë më parë u m
Zaev ua thotë qartë serbëve: Asgjë nuk varet nga Ivanov Kryeministri Zoran Zaev në intervistën për gazetën beogradase “Politika” ka thënë se është detyrë patriotike e çdo polit
Askush nuk e ndal Ivanovin në bllokimin e Maqedonisë Presidenti i shtetit, Gjorge Ivanov, deri në mbarimin e mandatit, të maj të vitit 2019-të është i paprekshëm. Edhe pse b
LSDM ia nxjerr të palarat Ivanovit Veprimet e tërësishëme të Gjorge Ivanovit janë në kundërshtim me interesat e qytetarëve dhe shtetit, reagon Lidhja Socia
Shfajësohet Ivanov Kabineti i presidentit Gjorgje Ivanov duke iu përgjigjur qeverisë për mos pranimin e mjetit të llogaridhënies thotë se n