999 rezultate për

iuliano

Kapet shqiptari manjak që ngacmonte vajzat në autobus Karabinierët e stacionit policor në Giulianova, udhëtuan për ditë të tëra me rroba civile në linjat e transportit urban,
U ofendua nga tifozët, Interi gjobitet nga Disiplina Tifozët e Interit nuk e harrojnë ende atë episod të 20 viteve më parë, kur Marc Iuliano, ish-trajneri i Partizanit, peng
Tifozët e Interit e bëjnë për ujë të ftohtë Iulianon: O burrë m*ti Pavarësisht se kanë kaluar 20 vjet nga faulli i Mark Iulianos ndaj brazilianit Ronaldo në ndeshjen Juventus-Inter të vit
Ish-trajneri i Partizanit hetohet për pastrim parash, zbardhet biseda në prokurori Ish-trajneri i skuadrës së Partizanit, Mark Iuliano, është përfshirë në një hetim nga Prokuroria e Latinës, në kuadër të
Akuzoi futbollin shqiptar për pislliqe, por Iuliano del vet i tillë Gjërat për ish-trajnerin e Partizanit dhe lojtarin e Juventusit, Iuliano nuk duket se po shkojnë sipas planeve. Iulia
Tifozët e Interit e cilësojnë vjedhjen më të madhe në histori, Iuliano flet për ndërhyrjen ndaj Ronaldos Më 26 prill 1998 Marc Iuliano pengoi në zonë Ronaldon, por pavarësisht kësaj arbitri Piero Ceccarini lejoi vazhdimin e l
Iuliano shpërthen kundër Partizanit: Futbollistët dhe drejtuesit vendosnin baste Ish-trajneri i Partizanit, Mark Iuliano, në një intervistë për median italiane “Casa Baggio” ka folur edhe për eksperie
Partizani shkarkon trajnerin italiano Iuliano, emërohet zëvendësuesi i tij Mark Iuliano zyrtarisht është shkarkuar nga drejtuesit e klubit të Partizanit. Vendimin klubi e ka bërë publik me anë të
Trajneri i Kamzës kamendim ndryshe nga Iuliano: Ja kush ishte çelësi i fitores Trajneri i Kamzës, Ndreu vlerësoi shpirtin e lartë të garës, të demostruar nga futbollistët e tij në fushën e lojës, në
Iulianos i rri "12 sahati", edhe pas humbjes së radhës me Kamzën i qahet fatit I zhgënjyer për humbjen por i kënaqur me paraqitjen. Trajneri i Partizanit Mark Iuliano e ka të ardhmen e tij në stolin
Iuliano para ndeshjes me Kamzën: Nuk kam miq në fushë Iuliano u shpreh optimist për këtë sfidën që Partizani do të ndeshet ditën e nesërme me Kamzën në një takim ku të kuqëve
Iuliano: Gjoka do t’i japë një tjetër shtysë Vllaznisë, por fiton Partizani Mark Iuliano vlerëson Vllazninë që ndaj të “Kuqëve” të dielën vjen me një tjetër trajner në stol. Ndryshimi në drejtim m
Iuliano: Të gjithë luajtë sa më fort të munden kundër nesh Në konferencën për shtyp para ndeshjes me Luftëtarin, trajneri Iuliano i Partizanit, deklaroi se edhe ky takim do të jet
Iuliano i gatshëm për eksperimente të reja, rotacion në formacionin e radhës Partizani ka mbyllur dje përgatitjet për ndeshjen e javës së pestë që do të luajë sot, në orën 19:00, në stadiumin “Niko
Iuliano vazhdon të jetë optimist: Kritikat të padrejta Pavarësisht se Partizani nuk fiton dhe nuk ka shënuar në katër javët e para të kampionatit, Mark Iuliano shfaqet i qetë
Rrëfehet Iuliano: Ja si i kam përjetuar tre finale Champiosi të humbura me Juventusin Mark Iuliano, 44 vjeç tashmë. Trajneri aktual i Partizanit është një nga lojtarët që me fanellën e Juventusit ka përjetu
Iuliano: Duam tre pikët e para, kam mbështetjen e skuadrës Lushnja mund të mos jetë kundërshtari më interesant, por sfida me ekipin e rikthyer në elitë ndoshta vjen në momentin id
Partizani, Iuliano i zhgënjyer: Donim rezultat Pas humbjes me Skënderbeun, trajneri i Partizanit, Mark Iuliano u shfaq dukshëm i zhgënjyer nga disfata, pasi siç e thek
Koleksion i rrallë, ja si dukej Durrësi në vitin 1914 (FOTO LAJM) Koleksioni i rrallë fotografik i Marchese di San Giuliano na sjell në vëmendje Durrësin e viteve 1914. Këto janë foto të