999 rezultate për

italiane

Lyon befason Juventusin, italianët të pafuqishëm (VIDEO) Lyon shkakton surprizën më të madhe të ndeshjeve të para në fazën e 1/8-ve në Champions League. Skuadra franceze fi
Shkon në 12 numri i viktimave nga virusi vdekjeprurës në Itali Ka shkuar në 12 numri i viktimave nga koronavirusi në Itali. Viktima e fundit është një burrë, 70 vjeç nga zona e Emilia
Juventus - Inter ende i pasigurtë, ndryshon dita? Derbi Juventus - Inter mund të ndryshojë ditë. Dy skuadrat italiane do të takohen ditën e diel në ‘Allianz Stadium’,
Statistikat me skuadrat italiane e nxjerrin "bllof" Messin, në 11 ndeshje ka shënuar vetëm 2 gola Nuk ka dyshime se Lionel Messi është një nga futbollistët më të mirë që pa pasur futbolli. Golat, asistimet, trofetë,
Koronavirus, kryetari i bashkisë së Lyon: Mos lejoni tifozët e Juves të vijnë Kryetari i bashkisë së Lyon, Meyzieu ka bërë thirrje të mos lejohen tifozët e Juventusit në stadium në ndeshjen që bardh
Zaniolo i dëmtuar shijon romancën me aktoren italiane Mesfushori i Romës Nicolo Zaniolo është duke e marrë veten nga një dëmtim serioz, megjithatë këtë kohë pa futbollin po e
Ibrahimovic mund të qëndrojë te Milani edhe pa Champions Zlatan Ibrahimovic mund të qëndrojë të Milani edhe për një sezon tjetër edhe nëse kuqezinjtë nuk arrijnë të kualifikohën
Frika nga koronavirusi sjell italianët në Shqipëri, flet i riu: Po vij për të bërë dhëmbët! Shqiptarët që jetojnë në itali dynden të kthehen në atdhe ndërsa një nga arsyet kryesore është edhe përhapja e epidemisë
Rritet bilanci, shkon në shtatë numri i viktimave në Itali nga virusi vdekjeprurës Koronavirusi po përhapet me ritme të shpejta në veri të Italisë. Numri i viktimave arriti në 7, ndërsa 224 janë të infek
Ekonomia italiane "dridhet" nga koronavirusi, humb 18 milionë euro në ditë Koronavirusi nuk po trondit vetëm njerëzit, por edhe ekonominë në Itali. Dëmet e tij mund të jenë shumë të mëdha. Nga e
SPAL humbi ndaj Juventusit, Berisha merr elozhe nga mediat italiane Edhe pse SPAL humbi nw shtwpi ndaj Juventusit me njw rezultat tw ngushtw 1-2 mediat italiane nuk i kanw kursyer elozhet
Koronavirusi ne Itali: Pamjet me dron të qytetit në Itali që ngjan si qyteti fantazëm (VIDEO) Rrugë e sheshe bosh, farmacistë me maska. Kjo është pamja e qytetit Kodonjo, Itali mëngjesin e 21 shkurtit. Pamjet ja
Ikja e italianëve, klubi i Dinamos sqaron opinionin publik Ditën e sotme në media u publikua një lajm se Dinamo kishte larguar italianët nga skuadra dhe se në stolin e skuadrës ki
Italianët zemërgjërë e amerikanët kurnacë, detajet nga konferenca ku u mblodhën 1.15 miliardë euro Një shumë prej 1.15 miliard euro në formë financimesh direkte, investimesh për ndërtime banesash apo rikonstruksione të
U futën në shtëpi për të grabitur, shqiptarët masakrojnë pronarin Katër persona u arrestuan për grabitje ndaj një 85-vjeçari në Lignano të Italisë natën midis të enjtes dhe të premte.s
Rrahmani për mediat italiane: Mund ta kisha markuar më mirë CR7 Kapiteni i Kombwtares sw Kosovws dhe njw nga mbrojtwsit kryesor tw Veronws ka folur pwr mediat italiane "L'Arena".
Tifozja "bombë" e Juves që po ngushëllon tifozët (FOTO LAJM) Juventus po kalon një moment jo të mirë pasi në 4 ndeshjet e fundit numëron dy humbje një barazim dhe vetëm një fitore n
Tentuan të shkonin në Britani me dokumente false, kapen dy shqiptarët në aeroportin italian Policia italiane ka arrestuar dy shqiptarë të cilët tentuan të kalojnë në Britani me anë të dokumenteve greke të falsifi
Italia teston përdorimin ndryshe të sistemit VAR Federata Italiane e Futbollit ka shprehur gatishmërinë për të eksperimentuar mënyrën e re të përdorimit të VAR-it, që ka
Zaniolo po shijon periudhën e rikuperimit me aktoren premtuese italiane (FOTO LAJM) Nicolo Zaniolo po rikuperohet nga një dëmtim i rëndë, i pësuar në ndeshjen ndaj Juventusit, megjithatë këtë kohë pa futb