999 rezultate për

italian

Muriqi te Lazoi, dalin detaje të reja kuadra e Lezios janë të interesuar që të firmosin me sulmuesin e Kosovës, Vedat Muriqin. Sot gjatë ditë gazetari i nj
ZYRTARE/ Publikohet data e fillimit të Serie A Sezoni 2020-2021 i Serie A nuk do të nisë më 12 shtator siç u përfol fillimisht, por një javë më vonë më 19 shtator.
E çmendur pas Maradonës, modelja joshëse: Dua t'ju takoj patjetër (FOTO LAJM) Të gjithë e njohin Diego Armando Maradonën dhe të gjithë do dëshironin ta takonin të paktën një herë në jetë. Këtë gjë e
Pushimet e nxehta të viteve '80, fotot e rralla të yjeve në ishujt e Italisë (FOTO LAJM) Përgjatë viteve, Capri ka tërhequr njerëzit të rëndësishëm në botë, që nga Mbretërit, yjet të Hollivudit, familje të pas
Vetëm 20-vjeç, i riu shqiptar i jep fund jetës në burgun italian Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali. Një i ri shqiptar i ka dhënë fund jetës në një burg në Itali. Një i burgosur
Italia nuk e harron Shqipërinë! Rama zbulon lajmin e mirë nga vendi fqinj (FOTO LAJM) Italia nuk e ka harruar ndihmën në Shqipërisë në ditët e saj të vështira përballë COVID-19. Ditën e sotme kryeministr
ZYRTARE/ Pirlo do të drejtojë Juventus U23 Andrea Pirlo ka nisur një aventurë të re. Ikona italiane e futbollit, Andrea Pirto, është gati për një aventurë të re
Immobile parakalon Lewandowskin, "Këpuca e Artë" drejt italianit Sulmuesi italian ka arritur të shënojë një gol në fitoren 2:0 të Lazios kundër Brescias, ndeshje kjo e vlefshme për javë
Italia shtyn gjendjen e jashtëzakonshme deri në tetor Qeveria italiane planifikon ta zgjasë gjendjen e jashtëzakonshme e cila i lejon qeverisjen me dekret pa qenë nevoja për
Itali, shtyhet deri në tetor gjendja e jashtëzakonshme Qeveria italiane planifikon ta zgjasë gjendjen e jashtëzakonshme e cila i lejon qeverisjen me dekret pa qenë nevoja për
Udhëtoi nga Shqipëria, gruaja me COVID-19 infekton burrin italian dhe djalin Një grua shqiptare ka infektuar familjen në Itali pasi udhëtoi nga Shqipëria drejt Italisë. Një familje në Itali ka r
E la se ishte e vjetër, bukuroshja italiane bën të pendohet bosin e Formula 1 (FOTO LAJM) Ajo u nda nga bosi i Formula 1 Flavio Briatore në vitin 2018, pas nëntë viteve martesë. Është fjala për prezantuesen
Sarri mbron Juventusin: Ky është kampionati më i vështirë në historinë e futbollit italian Juventusi nuk po bind dhe nuk po di të mbyllë kampiontin e të sigurojë titullin, ndonëse kundërshtarët e tij po gabojnë
La amanet të varrosej në Shqipëri, italiani i martuar me shqiptare gjendet i vdekur në banesë Një shtetas italian, i cili ishte martuar prej 20 vitesh me një shqiptare është gjetur i pajetë në banesën e tij, në kat
Gjendet trupi i pajetë i italianit në Kavajë Një trup i pajetë është gjetur në katin e 6 të një pallati në Kavajë. Mësohet se viktima është shtetas italian i iden
Kthyen magazinën në laborator kokaine, dy shqiptare të arrestuar Policia italiane ka vënë në pranga dy shqiptarë dhe një italian nënë akuzën e trafikut të lëndëve narkotike. Mediat i
Për të mos u humbur, goli fantastik i Zaniolo ndaj Spalit (VIDEO) Ylli i Romës, Nicolo Zanilo ka shënuar njërin nga golat më të mirë të këtij viti. Roma fitoi me rezultat të thellë 6-
Inter lë pas Lazion me ofertën e fundit për Kumbullën Interi i ka paraqitur Veronës një tjetër ofertë për të marrë mbrojtësin Marash Kumbulla. marash-kumbulla Sipas media
U ofroi t'a shoqëronte, taksisti italian tenton të përdhunojë 19-vjeçaren shqiptare Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali me qendër një vajzë të re shqiptare. Një taksist italian ka tentuar të përdhu
Të rinjtë italianë rrahin barbarisht shqiptarin, dërgohet në spital në gjendje të rëndë Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali, me qendër një të ri shqiptar. Tre persona kanë dhunuar një 20-vjeçar shqipta