999 rezultate për

italia

Shpërthimi i COVID-19, Italia u mbyll kufirin shqiptarëve Italia do të jetë e mbyllur për shqiptarët të paktën deri në fund të muajit korrik. Italia pritet të aprovoj masat e
Presidenti italian i Dinamos: Koha për të ringjallur këtë emër, përqendrohemi te të rinjtë Dinamo edhe në këtë sezon ka ngecur mes vështirësive në Kategorinë e Parë, teksa në javët e fundit i duhet të sigurojë m
Shqiptarët "masakrojnë" tunizianët brenda burgut italian Një grup të burgosurish shqiptarë janë përleshur me disa të huajnë në burgun e Santa Maria Maggiore në Itali. Mediat
U dashurua me punonjësen e s*ksit, italiani vret tutorin shqiptar Ai kishte rënë në dashuri me një prostitutë dhe dëshironte ta shpëtonte atë nga tutorët shqiptarë. Por ai përfundoi duke
I fyen familjen, Immobile shpërthen ndaj tifozëve të Lazios Ditën e djeshme skuadra e Lazios pësoi humbjen e tretë radhazi kampionat. Djemtë e Simone Inzaghit u mundën me rezultati
Vrasje dhe rrëmbime, ekstradohen nga Franca dhe Italia dy shqiptarët Dy shqiptarë janë ekstraduar nga Italia dhe Franca drejt Shqipërisë. Shtetasi Dritan Karaj ishte shpallur ne kërkim n
Ia solli djali nga Italia, shënohet rasti i parë me COVID-19 në këtë qytet të "gjelbër" Shqipëria gjendet në ditë të vështira për shkak të COVID-19. Pavarësisht se deri më sot nuk kishte asnjë të infektua
Partizani pa Sormanin, italiani frikë nga COVID-19 Partizani ka marrë dhe një goditje tjetër para ndeshjes derbi kundër Tiranës. Trajneri Adolfo Sormani së bashku me ndihm
A i penalizon shqiptarët? Italia bllokon lëvizjen për 13 shtete Ministri i Shëndetësisë së Italisë, Roberto Speranza , pas konsultimit me ministrat e punëve të jashtme, të brendshme dh
Buffon trajner i Juventusit? Agjenti i Gianluigi Buffon beson se portieri legjendar i ka të gjitha cilësitë për të qenë një trajner dhe në të ardhmen
U la edhe në pishinë, shqiptari i infektuar me COVID-19 udhëton drejt Italisë Një kosovar 55 vjeçar ishte kthyer nga Kosova për në Itali më datë 17 qershor. Ai kishte vazhduar jetën e tij normalisht
Mediat italiane po "ziejnë", bashkëshorti ka tradhëtuar Belen Rodriguez me moderatoren (FOTO LAJM) Mediat italiane po ziejnë, për një tradhti të pretenduar, mes tre personazheve të njohur në vendin fqinj. Balerini St
Marrëveshja e arritur, Rangnick më tre pozicione te Milani Ralf Rangick pritet që sapo të përfundoj sezoni të zyrtarizohet si trajner i ri i AC Milan. Por, ai nuk do të jetë ve
Diletta Leotta në krahët e sportistit italian, gazetarja italiane e kalon të dielën në një jaht (FOTO LAJM) Pavarësisht faktit se ndeshjet e Serie A po zhvillohen sot në Apenine, gazetarja seksi, Diletta Leotta ka gjetur kohë ta
Sot vetëm shtatë viktima, sa raste të reja shënoi Italia Në 24 orët e fundit Italia ka regjistruar 7 viktima dhe 192 raste të reja me Covid-19. Ndërsa numri i të infektuarve
E ndaloi në rrugë, kryeministri i Italisë vihet në siklet nga vajza provokuese (VIDEO) Kryeministri italian Giuseppe Conte ka qenë duke shëtitur nëpër rrugët e qendrës së kryeqytetit italian Romë, kur është
Nuk i ndali plumbat në lokalin plot me njerëz, kush është shqiptari i arrestuar Policia ka vwnw nw pranga njw shqiptar 32-vjecar, i identifikuar si Vullnet Daci. Daci ka rënë në prangat e policisë
Lajm i madh nga Italia, hapen stadiumet për tifozët me 25%? Presidenti i FIGC, Gabriele Gravina ka njoftuar se po punon që stadiumet e Serie A të hapen për çerekun e tyre. Seria
Allegri pranë rikthimit, mund të marrë drejtimin e super skuadrës gjermane Trajneri italian, Massimiliano Allegri, mund të befasojë me përzgjedhjen e skuadrës së re. Derisa çdo ditë është folu
Përndjekja e një vajze dhe tensioni në zyrat e Konsullatës italiane, arrestohen katër persona Katër persona kanë rënë në pranga në Vlorë për vepra të ndryshme penale. Kështu u arrestua shtetasi K. I., 35 vjeç, b