999 rezultate për

itali

Italia në alarm, 6 raste të reja me Koronavirus Italia ka shënuar gjashtë infeksionet e para të koronavirusit, një 38 vjeçar banor i Codogno dhe i lindur në Castiglione
Alketa shuan dyshimet: Zbulohet ç'do të bëjë në Mediaset (VIDEO) Që pas suksesit në “Sanremo”, moderatorja shqiptare Alketa Vejsiu tashmë është një emër mjaft i kërkuar nga bota e telev
Mbetje kancerogjene nga Italia, flet gruaja e njërit prej të arrestuarve Gruaja e pronarit mallit që u kap në portin e Vlorës dhe në të cilin u tha se kishte mbetje të rrezikshme ka deklaruar
Ndjeu dhimbje të forta gjatë orës së mësimit, studenti shqiptar ndërron jetë në Itali Një ngjarje e rëndë ka ndodhur së fundmi në Itali ku një 19-vjeçar shqiptar ka ndërruar jetë për shkaqe ende të panjohu
Kapet trageti me mbetje të rrezikshme nga Italia në Vlorë, 6 në pranga Parandalohet dhe goditet një tentativë për futjen e një sasie të konsiderueshme mbetjesh të rrezikshme e të dëmshme për
Ikja e italianëve, klubi i Dinamos sqaron opinionin publik Ditën e sotme në media u publikua një lajm se Dinamo kishte larguar italianët nga skuadra dhe se në stolin e skuadrës ki
Juventusi nuk heq dorë nga Pogba, ofron para dhe një lojtar Juventusi ështu duke punuar seriozisht për të rikthyer në Toriono, Poul Pogba. Francezi nuk po kalon momente të mira
Trafikoi 1.2 ton "të bardhë", kush është "koka" nga Mirdita që u arrestua në Itali Alfred Arapi është 42- vjeçari nga Mirdita i cili u arrestua në itali për llogari të shtetit grek . Ditën e djeshme medi
I PAPARË/ Shqiptari fiton shumën e majme në emisionin italian (VIDEO) Një i ri shqiptar ka fituar plot 30 mijë euro në emisionin e famshëm televiziv "Avanti un altro" që transmeton televizio
I doli makinës para t'a ndalonte, makina merr zvarrë 30-vjeçaren në Gramsh Një 30-vjeçare nga Gramshi është plagosur rëndë, teksa po përpiqej të ndalonte automjetin e saj që ishte në lëvizje.
Bonucci bie pre e kamerës së fshehtë Leonardo Bonucci ka rënë pre e një kamere të fshehtë të programit italian “Le Iene”. Ditën e nesërme do të transmetoh
Të akuzuar për eliminim në Itali, kush janë vëllezërit Kaçorri që OFL-ja i dërgoi sot kerkesën Forca e Ligjit dërgoi sot kërkesat për vetëdeklarim të pasurisë, tre personave që janë subjekt i këtij ligji. - E. M.
Sot tre emra, kush janë të dënuarit për vrasje që morën "ultimatumin" e OFL Operacioni Forca e Ligjit ka dërguar sot kërkesat për deklarimin e pasurisë në tre shtetas të tjerë. Konkrretisht, af
Fshehën 500 kg "të bardhë" në varkën e peshkimit të nisur nga Shqipëria, kapet italiani (VIDEO) Autoritetet italiane kanë sekuestruar një sasi prej gati 500 kg lëndë narkotike, që dyshohet se ishte nisur nga Shqipëri
Berisha: Shumë shpejt do nisen drejt Italisë nëndetëse të ngarkuara me drogë "Shqipëria është kthyer në narkoshtet. Shqipëria është i vetmi vend që po liron vrasësit serial nga burgu" Berisha qe
Guardiola tek Juventus, flet Del Piero: Do të ishte interesante ta shikonim në Itali Edhe pse ka kontratë me Manchester City-n deri në vitin 2021, nuk është e thënë që Pep Guardiola të qëndrojë deri në fun
Italianët zemërgjërë e amerikanët kurnacë, detajet nga konferenca ku u mblodhën 1.15 miliardë euro Një shumë prej 1.15 miliard euro në formë financimesh direkte, investimesh për ndërtime banesash apo rikonstruksione të
Soba me dru? 3 kufoma në shtëpi, zbulohet shkaku i tragjedisë së madhe në Bulqizë Pas ekspertizës, pritet të dalë zyrtarisht shkaku i tragjedisë në Bulqizë, ku humbi jetën nëna dhe dy fëmijët e saj.
SHIFRA/ Italia 65 milion euro, sa para dhuroi Greqia për Shqipërinë? Greqia ka dhënë kontributin e saj për Shqipërinë, e cila më 26 nëntor u godit nga një tërmet i fuqishëm që i mori jetën
Me mbiemër të ndërruar dhe të dënuar në Itali për trafiqe, kush janë dy vëllezërit nga Vlora Janë bërë publikë dy emrat e rinj të listës së zezë të OFL. Këtë herë agjentja e OFL-së bëri me dije se kërkesa për t