999 rezultate për

islandeze

Islandezët shkojnë në pishina siç shkojnë shqiptarët për kafe Kur bëhet fjalë për shoqërim, anglezët kanë baret, italianët kanë sheshet, kurse islandezët kanë pishinat e saj. Në
Uji është suksesi i lumturisë së Islandezëve Kur bëhet fjalë për shoqërim, anglezët kanë baret, italianët kanë sheshet, kurse islandezët kanë pishinat e saj. Në
Islandezët dashuri pa kushte për futbollin, 99.6% e tyre ndoqën ndeshjen Futbollin e kanë si hobi pas punës. Por mesa duket kur gjërat i bënë për qejf dhe pa kushte arrin të kesh sukses. Po
Rituali i islandezëve që "frikëson" të gjithë pjesmarrësit e Botërotit (VIDEO) Surpriza e Europianit 2016 por padyshim edhe e Botërorit "Rusia 2018" është skuadra e Islandës. Ata patën një paraqi
Ky është i riu nga Skrapari që u vra me thikë nga dy shqiptarë në Islandë Një 20-vjeçar nga Skraparari është vrarë nga dy shqiptarë të tjerë në kryeqytetin Islandez. Viktima është i riu Klev
Harrojini letrat anglezet, ja çfarë merrni nëse martoheni me vajzat islandeze (FOTO LAJM) Qeveria islandeze ka ndërmarrë një nismë të veçantë për të rritur popullsisë së saj. Kështu, çdo shtetas i huaj i ci
Veprimi i futbollistëve turq emocionon gjithë botën, Islanda i falenderon (FOTO) Futbollistët e Turqisë kanë marrë falënderimet nga Federata Islandeze e Futbollit pas ndeshjes së të dielës mes dy përfa
Islandezët të rrallë, ja si festuan pas humbjes ndaj Francës (VIDEO) Edhe humbën me rezultatin 5-2 me Francën, Islanda e ka kryer detyrën e saj në këtë evropian. Pas ndeshjes me Francën
Këto janë 5 islandezët që po çmendin Europianin (FOTO LAJM) Pavarësisht se si do të jetë rezultati i ndeshjes çerekfinale ndaj Francës në Euro 2016, kombëtarja islandeze ka shkruar
Islanda e pandalshme, vendos një tjetër rekord Islanda nuk ndalet me rekorde. Edhe pse është një shtet me pak më shumë se 300.000 banorë, Islanda është bërë e njohur n
Mbi 8% e islandezëve kanë udhëtuar në Francë Mbi 8% e popullsisë së Islandës do të jenë në Francë për të përkrahur lojtarët e kombëtares së tyre në finalet e Europia
Skandal, Islanda dëbon natën familjen shqiptare me fëmijë të sëmurë (VIDEO) Një skandal i vërtetë ka ndodhur në Islandë, ku një familje shqiptare me dy fëmijë të vegjël është dëbuar pas mesnate ng
Stjarnan-Inter, formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Nis këtë mbrëmje në stadiumin "Laugardalsvollur" të Rekjavikut aventura e Interit në Europa League. Për debutimin e tij
Stajrnan, kundërshtarët e Inter mjeshtra të festimeve (VIDEO) Festimet e golave të futbollistëve të klubit islandez të Stajrnan, kundërshtar i ardhshëm i Interit në fazën Play Off të
Islandezët duan fitore, biletat shiten në kohë rekord Interesim i madh për të parë ndeshjen Islandë-Shqipëri nga ana e tifozëve vendas. Lajmet e fundit nga Rejkjaviku bëjnë m
Tragjedia greke kundër sagës islandeze Greqia mund të njihet veç të tjerash, edhe për tragjeditë dhe Islanda nga ana tjetër është e famshme edhe për sagat e sa