999 rezultate për

islamit

Promovohet libri "Demografia e Kosovës" i Hivzi Islamit, akademikët e vlerësojnë si vepër kolosale Akademia e Shkencave dhe e Arteve e Kosovës (ASHAK) ka promovuar sot librin “Demografia e Kosovës”, nga autori Hivzi Isl
Meta për shoqërimin në polici të Kastriot Islamit: Hakmarrje politike dhe personale Presidenti Ilir Meta ka reaguar për shoqërimin në polici të ish-deputetit Kastriot Islami, duke e konsideruar një akt të
Merr fund ISIS pas 8 vitesh masakra, baltosje të Islamit dhe shkatërrim Mediat ndërkombëtare, përfshi edhe amerikanët e Fox News janë duke raportuar për rënien e bastionit të fundit të ISIS në
Turqia financon ringjalljen e predikueseve të islamit në Kosovë (FOTO LAJM) Një erë e fortë parfumesh zotëron frymën e hapësirës brenda xhamisë “Uhud” në Prizren, qytetin jugperëndimor të Kosovës,
Erdogan: Sulmi ndaj ekonomisë turke është sulm ndaj Islamit dhe flamurit Ndërkohë që Lira turke po kalon ditët më të vështira, pasi ka humbur 40 % ndaj dollarit amerikan vetëm në vitin 2018, sh
Zbulimi që mahniti botën: Pse Vikingët shkruanin "Allah" në veshjet e tyre (FOTO LAJM) Një zbulim i papritur në Suedi ka ngritur pikëpyetje të mëdha rreth ndikimit të Islamit në Skandinavi. Studiuesit su
Mbyllen 7 xhami e dëboi 60 imamë në Austri, tërbohet Turqia Austria zbaton ligjin për islamin dhe ndeshet me kritika. Një jurist sheh një shkelje të mundshme të konventës për të dr
"Ambasadori" i Islamit, Salah merr dhuratë të çmuar në Mekë Për të gjithë muslimanët Meka zë një vend të rëndësishëm në zemrën e tyre. Ajo ishte pika ku të gjithë besimtarët muslim
Shifra të frikshme, sa të rinj shqiptarë luftojnë krah ISIS (VIDEO) 100 të rinj shqiptarë janë nisur për të luftuar për ISIS-in në Siri dhe Irak. Rreth gjysma e tyre raportohen si të vr
Myslimanët e Ballkanit kundërsulmojnë ekstremistët Rinia në Ballkan ka qenë një shënjestër e lehtë për ekstremistët që kërkojnë t’i radikalizojnë ata dhe t’i bindin të luf
Arabia Saudite "shkatërron" Mekën, planifikon modernizimin e saj (FOTO LAJM) Planet e Arabisë Saudite për modernizimin e Mekës duke ndërtuar një çati mbi faqen më të shenjtë të Islamit janë zbuluar
Kthehen haxhinjtë kosovarë, ja sa është numri i tyre Vendin e shenjtë Meken sivjet e vizituan 1079 haxhilerë nga Kosova, të cilët sot në në orën 05:00 të mëngjesit u kthyen
Kështu u kremtua Bajrami në Kosovë (VIDEO) Me thirrjet për ruajtjen vlerave të islamit si dhe paqes e tolerancës, në Kosovë po kremtohet dita e Fitër Bajramit, që
Lutfi Haziri: Kushdo që keqpërdor fenë për qëllime meskine, nuk i takon islamit! Nënkryetari i LDK-së dhe aktualisht kryetar i Gjlianit, Lutfi Haziri, në një shkrim drejtuar mediave në prag të Fitër-Ba
Mustafa Nano solidarizohet Arbana Xharrën: Sulmi ndaj saj, po aq pervers sa fotoja e Kaç Islamit me Dritëroin (VIDEO) Mustafa Nano, i ftuar në "Zululand", është solidarizuar me gazetaren Arbana Xharrën, e cila u kërcënua nga një ekstremis
Obama: Amerikës do t'i kushtojë shtrenjtë nëse i shpall luftë Islamit “Amerikës do t’i kushtojë shtrenjtë t’i shpallë luftë Islamit. Ky i yni është vend i shpresës dhe jo i frikës”, tha pres
Pelegrinazhi në Mekë/ Për herë të parë qe nga viti 1979 nuk do të ketë iranianë Rreth 1.5 milionë myslimanë ndodhen në Mekë në pelegrinazhin që shënon një nga pesë shtyllat e Islamit. Por, për shk
Mirela Kumbaro gjen adrenalinën në ajër (VIDEO) Në morinë e zërave të shumtë se ndryshimet në kabinetin qeveritar Rama do të prekin edhe Ministrinë e Kulturës, ministrj
New York Times: Pse Arabia Saudite financon ekstremizmin dhe jo shëndetësinë te shqiptarët? Prestigjiozja amerikane New York Times, është ndalur swrish mbi radikalizimin e trojeve shqiptare, në veçanti Kosovës, n
Posterë me mbishkrimin “Lavdrimi i takon Allahut” nëpër autobusët e Londrës (FOTO) Një ndër shoqatat me të mëdha humanitare myslimane në Britaninë e Madhe, ka vendosur që të vendosë posterë duke filluar