999 rezultate për

islami

"Minierë ari", kapet motra e Al Baghdad Turqia thotë se ka arrestuar motrën e liderit tashmë të vdekur të grupit militant, Shteti Islamik, Abu Bakr al-Baghdadi
Mbetjet e liderit të ISIS al-Bagdad varrosen në det, pëson të njëjtin fat si Bin Laden Mbetjet e Abu Bakr al-Bagdadi janë hedhur në det pasi forcat amerikane arritën që të konfirmonin identitetin e liderit t
Eliminimi i Al-Baghdad, kush është gruaja që tradhëtoi Zëvendëspresidenti i SHBA-së Mike Pence ka dhënë detaje të reja në lidhje me operacionin ushtarak amerikan për vrasjen e
Kush është numri 2 i ISIS që u eliminua bashkë me Al-Bagdatin Ditën e djeshme, u njoftua vdekja e kryeterroristit Abu Baker al Bagdati, ndërsa u tha se bashkë me të u vra edhe zëvend
Trump konfirmon eliminimin e liderit të ISIS, Al-Bagdadi Presidenti Donald Trump tha se udhëheqësi i Shtetit Islamik Abu Bakr al-Bagdadi është vrarë pas një operacioni të forcav
Vizitat në vendet islamike, Kate Middleton shkëlqen me të gjitha veshjet (FOTO LAJM) Kate Middleton shquhet për shijen e saj të hollë në veshje dhe këtë herë e ka treguar padyshim se di edhe të respektojë
Ori Nebijaj dhe Isli Islami munguan sot me emisionin e mëngjesit, zbulohet arsyeja (FOTO LAJM) Mëngjesin e sotëm në Top Channel dita nuk u nis me dy moderatorët Ori Nebijaj dhe Isli Islami. Emisioni i mëngjesit "Wak
Italia dëbon kosovarin: Përbën rrezik Zëvendëskryeministri italian ka njoftuar se ka firmosur dëbimin e një shtetasi kosovar nga vendi. Mateo Salvini tha s
Çifti i moderatorëve Isli dhe Ori pozojnë të përqafuar, dhe ka një dedikim (FOTO LAJM) Ori Nebiaj dhe Isli Islami janë takuar rastësisht dhe duket se Isli Islami është lumturuar shumë! Në një foto të postuar
“Pse nuk lidhesh me Ori Nebiajn?”, Isli Islami ka një përgjigje për fansat (FOTO LAJM) Po flitet në media për një lidhje të mundshme mes Ori Nebiaj dhe Isli Islami. Por çfarë ka deklaruar së fundmi për këtë
Pas "Shtetit Islamik" kalifat cyber-virtual? Shërbimi Federal i Mbrojtjes Kushtetuese në Gjermani paralajmëron për të mos nënvleftësuar milicët terroristë të IS-it p
ISIS merr një goditje të rëndë në Filipine Autoritetet filipinase kanë bërë të ditur se një udhëheqës i aleancës pro-ISIS, është vrarë gjatë një konflikti të armat
Rrjedh dosja e prokurorisë, dëshmitari rrëfen si u vra Baçinozi Teksa Islam Mylkaj është vetëdorëzuar si personi që vrau me katër plumba ish-të përndjekurin Haxhi Baçinozi, prokuroria
Merr fund ISIS pas 8 vitesh masakra, baltosje të Islamit dhe shkatërrim Mediat ndërkombëtare, përfshi edhe amerikanët e Fox News janë duke raportuar për rënien e bastionit të fundit të ISIS në
Boboo do më kujtojë lekët! Zbardhet dëshmia për krimin tek Liqeni i Tiranës Myftar Pasha është 56 vjeçari i arrestuar nga policia për mos kallëzim krimi në lidhje me vrasjen tek Liqeni i Tiranë dy
Dëshmon shoku i vrasësit tek liqeni: Haxhiu i kërkoi lekët dhe e goditi Pak orë më parë është arrestuar miku i autorit që ekzekutoi në Parkun e Liqenit të Tiranës, 62-vjeçarin, Haxhi Baxhinovs
I propozoi në publik për martesë, Irani arreston çiftin se degjeneruan opinionin (VIDEO) Një çift iranian janë arrestuar pasi propozimi për fejesë është bërë në një qendër tregtare para shumë njerëzve. Kjo ësh
Vritet një shqiptare e ISIS, dy fëmijët e mitur i ngelin rrugve të Sirisë Një grua nga Kosova ka vdekur në vatrat e luftës së Shtetit Islamik (IS) gjatë javës që e lamë pas. Bëhet fjalë për Fill
Isli Islami nxjerr bllof xhemin: Digj mandatin! Kemi parë shpesh që shaka mes miqsh të jenë bërë publike me anë të postimeve në "Instagram" nga personazhe të njohur. Kë
Zbulohet një varrezë masivë në zonën e terroristëve Një varrezë masive me dhjetra trupa është gjetur në territorin që ka qenë i kontrolluar nga grupi militant "Shteti Islam