999 rezultate për

islame

Nuk duron fyerjet ndaj fesë Islame, Pogba tërhiqet nga Kombëtarja e Francës? Ylli francez i futbollit, Paul Pogba, duket se i ka dhënë fund karrierës së tij me kombëtaren e Francës. Ngjarjet e f
Pas akuzave për fyerje të fesë islame, reagon për herë të parë Rihanna (FOTO LAJM) Rihanna ka thyer heshtjen dhe ka kërkuar falje pasi u akuzua për fyerje të fesë islame. Në një reagim në rrjetet soci
Zëvendësoi Rexhepin, ja kush është kreu i ri i Bashkësisë Fetare Islame në Maqedoni Rijaseti i Bashkësisë Fetare Islame në Maqedoninë e Veriut sot shkarkoi nga detyra kryetatin Sulejman Rexhepi. Në ve
Tërhoqi 1 milion euro pas martesës me vajzën 50 vite më të re, shkarkohet kryemyftiu i Maqedonisë Këshilli i Bashkësisë Fetare Islame (BFI) në Maqedoninë e Veriut shkarkoi të mërkurën kryetarin e këtij institucioni, Su
Tërhoqi 1 milion euro pas martesës me vajzën 50 vite më të re, shkarkohet kryemyftiu i Maqedonisë Riaseti i Bashkësisë Fetare Islame në Maqedoninë e Veriut ka mbajtur mbledhje të jashtëzakonshme ku ka vendosur për ta s
Nga dita e nesërme në Maqedoni hapen xhamitë Bashkësia Fetare Islame nuk ndryshon qëndrimin për hapjen e xhamive. Vendimit të së premtes, vetëm iu shtuan masat se si
Besa Ismaili ikën nga BIK-u për politikë Besa Ismaili, profesoreshë në Fakultetin e Studimeve Islame gjatë ditës së djeshme ka aderuar në PDK. Në lidhje me aderi
Ndodh edhe kjo: Agjensitë funerale dalin në protestë Është paralajmëruar protestë nga kompanitë funerale në Prishtinë kundër Bashkësisë Islame të Kosovës (BIK). Përmes nj
Qindra shqiptarë të Kosovës nisën për Haxha: Më i vjetri, 90 vjeç (FOTO LAJM) Është nisur grupi i parë prej 216 personave nga Kosova për në vendet e shenjta, për kryerjen e haxhit. Prijës i këtij
Këshilltarit të Veselit nuk i pëlqen fjala islame e Xherdan Shaqirit (FOTO LAJM) Blerim Latifi, këshilltar i Kadri Veselit, ka thënë se Xherdan Shaqiri s’ka shkollim adekuat për të folur për identiteti
Pas shkarkimit nga gjykata, Rexhepi mban mbledhje të jashtëzakonshme Rijaseti i Bashkësisë Fetare Islame ka filluar mbledhjen e jashtëzakonshme në Fakultetin e Shkencave Islame në Kondovë.
Buzaku: Nuk ka puç, unë jam reisi i ri i Bashkësisë Fetare Islame Skender Buzaku, ish sekretari i Myftinisë së Shkupit në Bashkësinë Fetare Islame (BFI) të Maqedonisë së Veriut tha sot p
Shkarkohet Sulejman Rexhepi, kush e zëvendëson Gjykata themelore Shkup 2 ka pranuar kërkesën që reis i ri i Bashkësisë Fetare Islame të jetë Skender Buzaku. Gazeta
BIK-u nuk i varros nënën pa para, djali detyrohet të shesë viçin (VIDEO) Bashkësia Islame e Kosovës (BIK) ka dhënë një arsyetim banal lidhur me të varfrin i cili u detyrua që ta shes viçin për
10 fakte interesante për Jezusin në Islam (VIDEO) Festa e Krishtlindjeve respektohet edhe nga besimtarët e fesë Islame. Në këtë ditë ata urojnë dhe bëjnë vizita në sh
Naim Tërnava drejt mbretërimit të përjetshëm me një kundër kandidat kukull Të shtunën do të zgjidhet kryetari i ri i Bashkësisë Islame të Kosovës (BIK). Procesi i zgjedhjes së myftiut të ri do të
Këngëtarja me famë botërore konvertohet në fenë Islame (FOTO LAJM) Këngëtarja irlandeze, Sinéad O’Connor ka njoftuar përmes rrjetit social “Twitter” se është konvertuar në fenë Islame.
Rrahu ekipin e McGregor, Khabib: Më ofenduan fenë islame (VIDEO) Khabib pasi mundi McGregor, nuk priti të festonte por fluturoi, jashtë kafazit duke sulmuar stafin e kundërshtarit.
Preku gruan me veshje islame, shitësi dënohet me burg Një shitës pakistanez është dënuar me tre muaj burg pasi preku një grua arabe që kishte veshje islame. Incidenti ka n
Turqia financon ringjalljen e predikueseve të islamit në Kosovë (FOTO LAJM) Një erë e fortë parfumesh zotëron frymën e hapësirës brenda xhamisë “Uhud” në Prizren, qytetin jugperëndimor të Kosovës,