999 rezultate për

ish-sekretari

Tërmeti i Shkodrës në '79, rrëfimi i ish-sekretari i Enverit: Si ndërtuam 17 mijë shtëpi Ish-sekretari i parë i Komitetit të Partisë së Shkodrës, Muho Asllani, tregon se si brenda 5 muajve, u bë e mundur futja
Ish-sekretari i Përgjithshëm vazhdon të kritikojë Bashën: E nxori PD jashtë çdo sistemi! Ish-sekretari i përgjithshëm i PD-së, Arben Ristani vijon që të lëshojë kritika të forta në drejtim të Lulzim Bashës për
E BUJSHME/ Dënimi i Skëndërbeut, Takaj akuzon ish-sekretarin e FSHF-së Presidenti i Skënderbeut, Ardjan Takaj, ka dalë në një konferencë urgjente për shtyp, ku ka folur për dënimin e klubit d
SHBA ia ndalon hyrjen Javier Solanës, vizita që e bëri të padëshirueshëm SHBA ia ka ndaluar hyrjen ish-sekretarit gjeneral të NATO-s dhe ish-ministrit spanjoll, Javier Solana, për shkak të vizi
Ish-sekretari i përgjithshëm i NATO nesër në Shkup Ish-sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Lord Robertson do të kryesoj një delegacion diplomatësh nesër drejt Shkupit, i ci
Ish-Sekretari amerikan, John Kerry uron 10 vjetorin e pavarësisë Kosovës Ish-Sekretari i Shtetit Amerikan, John Kerry ka uruar shtetin e Kosovës në 10 vjetorin e Pavarësisë. Këtë e ka bërë t
Ish-drejtori i Hipotekës në Krujë arrest me burg, shpallet në kërkim ish-sekretari Ish drejtuesi i Hipotekës ka marrë masën arrest me burg nga Gjykata e Krujës ndërsa është shpallur në kërkim kërkim Muh
SHBA/ Të shtëna në një aeroport të Floridas, 9 të plagosur një i vdekur (VIDEO) Një person i armatosur raportohet të ketë hapur zjarr në aeroportin e Fort Lauderdale në Florida të SHBA-ve. Nëpërmj
“Presidenca e Trump do të dobësonte NATO-n dhe SHBA” “Nëse Donald Trump bëhet president mund të dobësohet roli i NATO-s dhe SHBA-ve.” Kjo është deklarata e bërë nga ish-s
Thaçi për pak sa nuk theu qafën (VIDEO) Siç duket ministri i Punëve të Jashtme, Hashim Thaçi nuk është mësuar të ecë në këmbë e për më tepër në akull. Kjo gj
George Robertson, me prejardhje shqiptare Gjatë qëndrimit të tij në Kosovë, ish-sekretari i NATO-s, Lord George Robertson, ka bërë publike një zbulim të cilin as
Topi: Grevistët po përdoren nga ish-sekretari i partisë Për kryetarin e Frymës së Re Demokratike Bamir Topi greva e urisë së ish-të përndjekurve politikë është një iniciativë
Donald Rumsfeld mbërrin në Tiranë Ish sekretari amerikan e mbrojtjes Donald Rumsfeld ka mbërritur sot në Tiranë, i cili do të takojë kreun e shtetit Bujar
Rama: Ish-sekretari i Enverit mban peng Shqipërinë Kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama i ka cilësuar si të turpshme deklaratat e kryeministrit Berisha në çeljen e Pavij