999 rezultate për

ish-prokurori

Ish-prokurori Petrit Fusha nën hetim Ish-prokurori Petrit Fusha është vënë nën hetim, kjo pasi Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka referuar gjetjet e tij n
Detaje të reja për ish-prokurorin që hetonte veteranët Prokurorja e Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës, Drita Hajdari, i ka dalë në mbrojtje kolegut të tij ish-prok
Kërkohet që Demaliaj të mbetet në qeli Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Shkumbin Demaliaj u arrestua dje pasdite,
Haradinaj sqaron letrën që i dërgoi prokurorit Blakaj Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka sqaruar letrën e publikuar që ia kishte dërguar ish-prokurorit Blakaj, lidhu
I etur për para, arsyeja pse ish-prokurori Trenova nuk e kaloi Vettingun Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka zbardhur vendimin për prokurorin Gentian Trenova, i cili u shkarkua pak kohë më pa
Ish-prokurori i Hagës që hetonte serbët tani është avokat i Speciales Gjykata Speciale ka publikuar listat e avokatëve që do përfaqësojnë të dyshuarit për akuzat përkatëse që do të bëhen nga
Ish-prokurori: Gabimi që bëri Llalla ndaj SHBA-së Nisin komentet e para për vendimin e sekretarit të shtetit Rex Tillerson sipas të cilit ish-kryeprokurorit të Shqipërisë
Ish-prokurori për deklaratën e Lu-së : Po i fton "peshqit" e mëdhenj të prishin provat Avokati Genc Gjokutaj, ish-prokuror ka reaguar pak pasi Donald Lu tha se në janar do të ketë arresime të njerëzve me rën
Lirohet sërish ish-prokurori Giu, drejtori i Burgjeve: Shoqërimi për verifikim Pas verifikimeve në burgun e Peqinit është liruar sërish ish prokurori Haxhi Giu. Ai përfitoi nga amnistia dhe u li
Drejtori i Përgjithshëm i Burgjeve: Ja pse e rikthyem në qeli Haxhi Giun Drejtori i Përgjithshëm i Burgjeve, Miklovan Kopani, është shprehur se ish-prokurori i Krujës, Haxhi Giu, është rikthyer
Ish-prokurori Haxhi Giu del nga burgu Haxhi Giu, një ndër prokurorët më të njohur për shkak të dosjeve të nxehta që ka pasur në duar, ka përfituar nga amnisti
Ryshfeti 3 mln lekë, Apeli pushon hetimet për ish-prokurorin e Fierit Gjykata e Apelit ka pushuar çështjen ndaj ish-prokurorit të Fierit, Petrit Vukaj. Ndaj Petrit Vukajt rëndonte akuza e
Pushohet kërkesa e ish-prokurorit Haxhi Giu për lirim Gjatë paradites së sotme është pushuar kërkesa e ish prokurorit Haxhi Giu, për lirim. Ai kërkonte që të vuante në sh
Krimet e Rënda dënojnë me burg ish-prokurorin Gjykata e Krimeve të Rënda shpalli fajtor për akuzën e “Korrupsionit”, ish-prokurorin e Fierit, Petrit Vukaj. Vukaj u
Ish-prokurori i Hagës: Gjykata Speciale do t’i shërbejë interesave të Serbisë Ish-prokurori i Gjykatës Ndërkombëtare për Krime Lufte në ish-Jugosllavi, Sir Geoffrey Nice, thekson se Gjykata Speciale
Ja çfarë thotë ish-prokurori i Millosheviqit për Gjykatën Speciale Sir Geoffrey Nice, anëtari i grupit teknik të ekspertëve të delegacionit të Kosovës që po bisedon me delegacionin e BE-s
Zgjedhjet në Rumani, shpresë për njohjen e Kosovës Rumunët do të votojnë sot për zgjedhjet presidenciale, ku në garë dhe si konkurent favorit për të fituar duket kryeminis
Korrupsioni në drejtësi, arrestohet ish-Prokurori i Pukës Arrestohen nga policia ish-prokurori i Pukës Pëllumb Premçi, ish-sekretarja Liljana Shkjau dhe kancelarja Meliha Kuka të
Korrupsioni, gjykata vendos 1 vit burg për ish-prokurorin Gjykata e Durrësit shpalli sot fajtor 5 nga 6 të akuzuarit për korrupsion aktiv, vepër kjo që dyshohet se është konsumua
Konfirmohet aktakuza kundër ish-prokurorit Mustafi Një gjykatës i EULEX-it konfirmoi aktakuzën kundër ish-prokurorit special të Prokurorisë Speciale të Kosovës dhe ish-kre