999 rezultate për

ish-ministri

BOMBAT E TAHIRIT/ A shkon ish-ministri deri tek Rama? Saimir Tahiri tregoi dje gjatë mbrojtjes së tij para trupës së gjykatësve të Gjykatës së Krimeve të Rënda se nuk është n
Nuk përmbahet Tahiri, shpërthen në akuza: Ka politikanë që kanë vrarë njerëz, sot janë në majë Ish-ministri i Punëve të Brendshme Saimir Tahiri la Gjykatën për Krime të Rënda rreth orës 16:30, ku kishte mbërritur pr
Avokati i Tahirit tregon rrugën që do të ndjekin në ish-ministri dënohet Avokati i ish ministrit të Brendshëm Saimir Tahirit deklaroi se prokuroria në konkluzionet përfundimtare nuk solli asnjë
Debati në gjykatë, ish-Ministri Tahiri mohon akuzat pasi prokuroria kërkoi 12 vite burg Prokuroria e Krimeve të Rënda kërkon 12 vite burg për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri. Por me pranimin e gjykim
Hajdarmataj: Babalja më tregoi gjithçka për vëllain e ish-ministrit Xhafa Prokurori Besim Hajdarmataj ditën e sotme ka dhënë në prokurori dëshminë e tij përsa i përket çështjes Babale. Vetë
Kush do ta zëvendësojë Arben Malajn? E zbulon ish-ministri Partia Socialiste ka nisur procedurat për shkarkimin e Arben Malajt si anëtar i Këshillit Mbikëqyrës së Bankës së Shqipë
"Prokuroria humb letrat", shtyhet sërish gjyqi për Saimir Tahirin, ish-ministri: Kjo është qesharake Gjykata për Krime të Rënda hapi shqyrtimin gjyqësor për ish ministrin Saimir Tahiri dhe Jaeld Çelën, ndërsa u detyrua të
"Tërmet" në Turqi, Erdoganin e braktisin miqtë e vjetër pas humbjes së qyteteve të mëdha Pushteti i presidentit turk, Erdogan nuk është më ai i dikurshmi. Ish-ministri i Financave, Ali Babacan po e përdor këtë
Ish-ministri për Metën: Një luan u rikthye në politikë Ish-ministri i jashtëm shqiptar Paskal Milo deklaroi në emisionin Open të Eni Vasilit se deklarata e sotme e Presidentit
Ish-ministri: U nisëm të arrestonim Berishën, na ndaluan ambasadorët Ish-ministri Paskal Milo i ftuar në “Open” tha se qëllimi kryesor i ndërkombëtarëve është stabiliteti edhe nëse ka demok
Ish-ministri i Ramës jep zgjidhje për krizën politike dhe zgjedhjet Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi kritikon politikën lidhur me kompozimin e KQZ-së. Sipas tij, ka shum
Dy lajme: Meta shpërndan statuset e Manjanit, kurse ish-ministri ka një propozim të çuditshëm (FOTO LAJM) Një propozim i Ylli Manjanit në Facebook pak minuta më parë ka prodhuar dy lajme njëkohësisht. I pari, lidhet me për
Arrestohet ish-ministri i Transporteve dhe funksionarë të lartë Ish-ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Mile Janakievski, i cili ndodheshe në paraburgim shtëpiak prej disa muajsh, ësh
Ish-ministri i Ramës del kundër të tijëve: Dekreti i Metës qëndron në fuqi Ish-ministri i qeverisë Rama për Marrëdhënien me Parlamentin, Ilirian Celibashi ka analizuar lëvizjet e fundit në politi
PERGJIMET/ Gazetari gjerman bën publike sulmet në Facebook (VIDEO) Pas publikimit të përgjimeve të fundit nga Bild mbi dosjen 184 për zgjedhjet e vitit 2016 në Dibër, gazetari gjerman, Pe
Basha në konferencë: Opozita nuk tërhiqet Pas 16 përgjimeve të publikuara nga gazeta gjermane “Bild, ku të përfshirë janë edhe kryeministri Rama ish-ministri Dami
Sherri Rama-Xhafaj reflektohet edhe në takimin me Veliajn: Ish-ministri as që e vret mëndjen fare (VIDEO) Rama dhe Xhafaj janë në një konflikt të hapur mes tyre dhe kjo ka dalë në pah edhe gjatë një takimi të kryeministrit bas
"Sikur të kishte Shqiperia tre Erionë...": Ish-ministri socialist ironizon Veliajn Arben Malaj, ish-ministër dhe ish-deputet i PS-së, ka reaguar përmes një postimi në rrjet lidhur me një deklaratë të bër
Holanda i jep azil ish-oficerit që ndaloi Habilajt (FOTO LAJM) Ish-oficeri i policisë së qarkullimit të Fierit, Antonio Nazeraj, personi që ndaloi makinën “Audi” që përdorej nga vëlle
Ish-ministri Bushati: Mos ofroni zgjidhje të shekullit XIX Ish-Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka thënë se Shqipëria duhet të mbajë qëndrim parimor në diskutimet për çështjen e