999 rezultate për

irma

10 pamjet më ekstreme nga uragani “Irma” (FOTO LAJM) Uragani ‘Irma” u qetësua në një stuhi tropikale dhe më pas u shua fare, por pasojat do të mbeten gjatë. Uragani Irma
SHBA-të përballen me kërcënimin e tretë, uragani Maria pritet të bëjë "namin" (FOTO & VIDEO) Një stuhi e dytë këtë javë pritet të sjellë një shkatërrim në një varg ishujsh të Karaibeve që tashmë janë goditur nga U
Viktimat e "vogla" të uraganit Irma marrin ndihmë intensive (FOTO LAJM) Edhe pse mund të jenë viktimat më të vogla nga uragani irma ato po marrin një ndihmë shumë të madhe. Veterinerët në Q
Uragani “Irma” shkretoi Barbudan, ishullin më të frekuentuar nga turistët (FOTO LAJM) Shkatërrimi i shkaktuar nga uragani “Irma” ka lënë një prej ishujve më të frekuentuar nga turistët, të pabanueshëm,për h
Irma shkatërronte dhe vriste njerëz, femrat hutoheshin pas këtij polici bukurosh Padyshim që njerëzit nuk dinë t'i kushtojnë rëndësi asaj që duhet edhe në raste emergjente. Fotografia e një polici
Pasojat e uraganit Irma, murgesha nis pastrimin me sharrë në dorë (VIDEO) Nuk ndodh çdo ditë që të shikosh një murgeshë me sharrë elektrike në dorë, por motra Margaret Ann, e ka përdorur me stil
Mungesa e energjisë në Florida, 8 të vdekur në një azil 8 persona kanë humbur jetën në një azil për të moshuarit, në Floridan e mbetur pa energji elektrike, si pasojë e uragani
Pas uraganit Irma, ishujt Karaibe nuk janë të gatshme të presin turistë Uragani Irma ishte një "kafshë e pashpirt". Gjatë javës së kaluar stuhia shkatërroi me rradhë ishujt e Karaibeve.
63 të vdekur nga uragani "Irma", rikthehen të evakuuarit Të paktën 23 persona në Shtetet e Bashkuara dhe 40 të tjerë në ishujt e Karaibeve kanë mbetur viktima të Uraganit Irma d
12 foto që tregojnë forcën shkatërruese të uraganit “Irma” (FOTO LAJM) Pa e marrë vetën akoma nga uragani “Harvey”, SHBA-të u përballën me një tjetër emergjencë moti, uraganin “Irma”. Edhe
Shtëpia e Almeda Abazit dhe Çënarit shkatërrohet nga uragani "Irma" Uragani Irma përveç shtëpisë së aktorëve të njohur ndërkombëtarë duket se ka shkaktuar dëme dhe në shtëpinë e shqiptares
Pamjet nga ishulli që "Irma" nuk i la gur në këmbë (VIDEO) Teksa i numri i të vdekurve ka arritur deri në 45 veta, përfshirë 10 në Shtetet e Bashkuara, Irma vazhdon të mbjellë shk
"Irma" shkatërron shtëpinë e aktorit të njohur (VIDEO) “Irma” është duke shkatërruar çfarëdo që po gjen përpara dhe miliona njerëz janë evakuar. Furtuna me 320 km/h ka sje
Haradinaj paralajmëron firmat: Përfundojini rrugët në kohë përndryshe ndëshkoheni Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj ka kërkuar nga kompanitë kontraktuese për ndërtimin e rrugëve që
Florida e gjunjëzuar nga "Irma", një në katër shtëpi e shkatërruar Evakuimet për shkak të uraganit Irma po kthehen në skena katastrofike , ndërkohë që çereku i shtëpive në Florida mësohet
Uragani Irma “gëlltit” gjysmën e ishullit Necker (FOTO LAJM) Mijëra njerëz në të gjithë Karaibet tani po fillojnë procesin e rindërtimit të jetës së tyre pas uraganit Irma, i cili s
Uragani “Irma” mori 45 jetë njerëzish Bilanci i të vdekurve nga uragani “Irma” ka arritur në 45 veta, përfshirë 10 në Shtetet e Bashkuara, pasi stuhia që ka z
Si e ktheu uragani Irma-Floridan në “zonë luftë” (FOTO LAJM) Reportirei i CBS, David Sutta e ka përshkruar Floridan si një “zonë luftë” pas kalimit të Uraganit Irma. Përveç dëmev
Irma lë pa energji elektrike 6.5 milion banesa në Florida Uragani “Irma” ka zhytur në errësirë shtetin e Floridas, ku 6.5 milionë banesa, ose 2/3 e numrit total, kanë mbetur pa e
40 të burgosur të rrezikshmërisë së lartë arratisen nga burgu pas uraganit “Irma” (FOTO LAJM) Më shumë se 40 të burgosur të rrezikshmërisë së lartë dyshohet të jetë arratisur nga ishujt britanikë Virgin pasi përfit