999 rezultate për

irland

Johnson ka në plan të ndërtojë një urë mes Skocisë dhe Irlandës së Veriut Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson, ka thënë se ka një plan për të ndërtuar një urë mes Irlandës së Veriut
Irlanda dhe Zvicra ndajnë nga një pikë Irlanda dhe Zvicra kanë ndarë pikët në ndeshjen e pestë në Grupin D në kualifikimet për Euro 2020. Zvicra nuk ka mund
Barazohet sfida Irlandë-Zvicër (VIDEO) Ndeshja Irlandë-Zvicër është zhbllokuar vëtem në minutën e 74’ pas një aksioni fantastik të Zvicrës e cila shënoi me Shc
Irlandë-Zvicër, formacionet zyrtare: Xhaka kapiten (FOTO LAJM) Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Iralndës dhe Zvicrës. Irlanda dhe Zvicra do t’i matin forcat nga or
Brexit pa marrëveshje, tani edhe BE i humb shpresat I ngarkuari i BE për marrëveshjen e Brexit, Michel Barnier është i shqetësuar. Shanset e daljes së Britanisë së Madhe ng
Aktorja e njohur pozon nudo në Instagram, ky është komenti epik i të atit (FOTO LAJM) Aktorja dhe modelja e njohur Irlanda Baldwin nuk ka mundur t’i rezistojë verës, dhe temperaturave të larta. Përmes nj
Khabib e konfirmon: Do të ketë një rimeç me McGregorin Khabib Nurmagomedov ka thënë se rimeçi i tij me Conor McGregorin do të ndodhë, mirëpo ai shtoi se ky rimeç do të ndodhë
Barka që është e pamundur të përmbyset ndërtohet në Irlandë Thunder është një varkë shpëtimi revolucionare, e projektuar për të qenë pothuajse e pamundur të përmbyset. Edhe kur për
Publikohen pamjet e arrestimit të McGregor (VIDEO) Një kamera e vendosur në trupin e një polici ka zbuluar momentin e arrestimit të irlandezit Conor McGregor rreth një mua
Vritet gazetarja nga një sulm me armë në Irlandën e Veriut Një gazetare 29-vjeçare është qëlluar për vdekje me armë zjarri në Irlandën e Veriut. Mediat iralnadeze raportojnë se
McGrego rikthehet në ring? Irlandezi surprizon fansat Conor McGregor padyshim që është një nga figurat më të njohura të sportit në mbarë botën. Mjeshtri i arteve marciale
Mbërrijnë me kamiona, shqiptarët po kthehen në shqetësim për irlandezët Emigrantët shqiptarë po kthehen në një shqetësim për autoritetet irlandeze. Mediat vendase atje raportojnë se vetëm nëpë
Në mes të kamionit për në Irlandë, 8 shqiptarët i ndjek fati i keq 8 shqiptarë u gjetën të fshehur në një kontenier në portin e Cork, në Ringaskiddy të Irlandës, pasi kishin mbërritur me
Dy vende nga Europa duan organizimin e Kupës së Botës 2030 Kampionati Botëror mund të rikthehet në Europë. Pas katarit që do organizojë Kupën e Botës në vitin 2026, i cili do z
Në kamion drejt Irlandës, dalin pamjet e kapjes së shqiptarëve (VIDEO) Rruga drejt Mbretërisë së Bashkuar apo Irlandës duket se është shumë e lehtë për shqiptarët, duke qënë se plotë raste ra
Drejt Irlandës me kamion, kapen 4 shqiptarë në Spanjë (FOTO LAJM) Rruga drejt Mbretërisë së Bashkuar apo Irlandës duket se është shumë e lehtë për shqiptarët, duke qënë se plotë raste ra
Dyndje në Irlandë, shqiptarët nënshtetasit më "të refuzuar" (FOTO LAJM) Shqiptarë thyejnë një tjetër ‘rekord’ në fushën e emigracionit, kësaj radhe në Irlandën e largët. Sipas burimeve zyrt
Gazetari tregon çfarë i tha Solskjaer kur mori vesh se ishte tifoz i Liverpoolit Devanei është një gazetar irlandez, tifoz i ekipit anglez të Liverpoolit dhe në vitin 2013 ka intervistuar trajnerin akt
Dhunuan Arbitrin, dënim i pamërshirshëm për futbollistët në Irlandë Një dënim shembullor kanë marrë 3 futbollist dhe 1 tifozë nga Irlanda të cilët sulmuan arbitrin Daniel Sueni pas takimit
Ndodhi e papritura, shfaqen UFO-t në Irlandë Autoritetet e Aviacionit në Irlandë po hetojnë pas raportimeve për disa drita të ndritshme dhe UFO në brigjet jug perënd