999 rezultate për

iranit

Irani i kundërpërgjigjet Amerikës për kushtet Presidenti i Iranit, Hassan Rouhani, tha se Shtetet e Bashkuara nuk mund të marrin vendime për vendin e tij. Rohani i b
Fuqia ushtarake e Iranit: A duhet pasur frikë? (FOTO LAJM) Edhe pse financiarisht jo fuqi e madhe Irani për të kompesuar dobësinë relative mbështetet ushtarakisht tek aftësitë asi
Kush është Qaseem Suleimani, burri që ka në dorë luftën dhe paqen në Lindjen e Mesme Siria ishte skena e një përshkallëzimi ushtarak të pashembullt disa ditë më parë (10 maj) midis Izraelit dhe Iranit.
Trump shton sanksionet ndaj Iranit Thesari amerikan ka vendosur sanksione të reja kundër Iranit. “Departamenti Amerikan i Thesarit ka vendosur në listën
Nuk kishte ndodhur prej 55 viteve, momenti kur raketat e Iranit shpërthejnë në Izrael (VIDEO) Izrali dhe Irani janë duke u përplasur drejtpërdrejt tashmë pas disa muajsh lufte indirekte. Gjatë natës së mbrëmshme
Irani paralajmëron Trump: Ke bërë një gabim Lideri suprem i Iranit, Ayatollah Ali Khamenei, i është drejtuar në mënyre direkte presidentit të Shteteve të Bashkuara
Deputetët e Iranit djegin flamurin amerikan, frikë për luftë të re në Lindjen e Mesme (VIDEO) Deputetët në parlamentin e Iranit dogjën flamurin amerikan pas vendimit të presidentit Trump për të pezulluar marrëveshj
Akuzat e Netanyahut kundër Iranit, vjen kundërpërgjigja Irani e quajti kryeministrin e Izraelit, Benjamin Netanyahu, “gënjeshtar famëkeq”, pas akuzave të tij se Republika Islam
Izraeli bëhet gati për luftë me Iranin: Dalin planet e sulmit me avionë (FOTO LAJM) Një fjalim i kryeministrit izraelit Benjamin Netanyahu dy ditë më parë në një bazë ushtarake të vendit ishte paralajmëri
Macron në SHBA, në mbrojtje të marrëveshjes bërthamore të Iranit Macron ka arritur sot në Uashington, për një vizitë tre ditore, teksa presidenti amerikan, Donald Trump ka vendosur 12 m
Nuk është Rusia! Një tjetër shtet i shpall luftë të hapur SHBA Një tjetër shtet i hap luftë SHBA dhe ai nuk është Rusia. Sipas shkrimit, shteti i Iranit mund të përgjigjet në "më p
Mesazhi prekës i sirianëve për Trump: Na shpëtoni nga ferri i Rusisë dhe Iranit Ndërsa presidenti Donald Trump njofton qëllimet për të sulmuar Sirinë pas sulmeve të dyshuara të armëve kimike të së sht
PLAS LUFTA/ Izraeli nis bombardimet në Siri Një sulm i beftë ka ndodhur sot ndaj një bazë ushtarake sirianë pranë qytetit të Homsit në Siri. Fillimisht u dyshua
Si kurrë më parë, princi saudit bën deklaratën e papritur për Izraelin Muhamed bin Salman është cilësuar për momentin lideri më reformator në Lindjen e Mesme duke ndërhyrë fuqishëm në shoqëri
Fuqitë evropiane propozojnë sanksione kundër Iranit Britania, Franca dhe Gjermania i kanë propozuar Bashkimit Evropian sanksione kundër Iranit, që lidhen me programin e tij
Copëtohen Turqia, Arabia, Iraku dhe Irani: Takimi i fshehtë i 5 fuqive në janar dhe harta që po trondit botën Konflikti në Lindjen e Mesme dhe sidomos ai në Siri kanë rikthyer në vëmendjen e mediave dhe publikut një hartë të plani
Lufta e Madhe, Izraeli thotë se ka filluar përgatitjet për sulm ndaj Iranit Flakët e zjarrit rrezikojnë të lartësohen edhe më tepër në Lindjen e Mesme, kësaj radhe për shkak të fërkimeve të vazhdu
Trump sulmon Iranin: Regjimi i ashpërsisë dhe korrupsionit Presidenti Donald Trump tha të martën se SHBA është duke vëzhguar "regjimin brutal dhe të korruptuar iranian" mes protes
Netanyahu mbështet protestat në Iran: Do të bëhemi miq sërish (VIDEO) Kryeministri i Izraelit Benjamin Netanyahu ka bërë një deklaratë publike në mbështetje të protestave të iranianëve kundë
Pamje që të lënë pa frymë nga tërmeti shkatërrues në Iran-Irak (FOTO LAJM) Mijëra iranianë të pastrehë u grumbulluan kundër të ftohtit një ditë pasi më shumë se 450 vetë u vranë në tërmetin më vd